ABD’li isim İmamoğlu’nu öveceğim derken dengeyi kaçırdı! "Öğretmenimiz olabilir"

Türk ve İslam düşmanı Batı’dan destek üzerine destek gören CHP’li Ekrem İmamoğlu’na, ABD’nin önde gelen siyasi dergilerinden The Atlantic’ten de destek geldi. The Atlantic'te yayınlanan ve İmamoğlu'nu dengesiz bir şekilde öven yazıda, CHP'li adayın ABD'liler için "öğretmen" olabileceği bile söylendi...

19 Haziran 2019 Çarşamba 17:01
ABD’li isim İmamoğlu’nu öveceğim derken dengeyi kaçırdı! "Öğretmenimiz olabilir"

 yeniakit.com.tr  Köklü Amerikan siyasi dergisi The Atlantic, CHP’nin İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu ile alakalı kontrolsüz ve sapıtmış bir methiye neşrinde bulundu.

Amerikalı’dan bitmek bilmeyen kucaklaşma üstüne kucaklaşma vurguları

Daha seçim kazandığı bile belli olmayan, değil esaslı bir icraat listesi, hiçbir ciddi icraat ve büyük başarıda tek bir belediye başkanlık dönemi dahi görülmeyen bir adamı Erdoğan’ı yıkabilmek uğruna nasıl methedeceğini bilemeyen yazı Melvyn Ingleby imzasıyla yayınlandı.

Yazıda, hükümet baskısı ile yetkililerin seçimin hileli olduğuna hükmettiği yazıldı. Öte yandan en ufacık bir baskı delili yahut şahidliği dahi aktaramayıp yüzlerle vesika ile seçimdeki arıza ortaya çıkmasına rağmen buna da temas edilmedi.

Tam bir İmamoğlu propagandası yazısına çevrilen herzenamede, İmamoğlu’nun Erdoğan için daha tehdit edici bir çağrı yaptığı savunuldu. Yazıya göre bu çağrı; sevme, kucaklama çağrısıydı...

İmamoğlu’nun koltuğundan “devrildiğini” savunan Amerikan yazısında onun, “Biz, bu milletin kavga etmesini istemeyen insanlar, yekdiğerimizi kucaklamakta ısrar edeceğiz.” beyanatında bulunduğu kaydedildi.

Kucaklaşma vurgusu boyuna sürüp giden yazıda bu naklin ardından bir kez daha, İmamoğlu’nun sokaklarda insanlarla kucaklaştığının altı çizildi. “Her şey güzel olacak” sloganı da “dost kazandırıcı” bir slogan olarak yüceltildi.

Hala kucaklamaktan bahsedilen yazıda, İmamoğlu’nun şu sözleri ile devam edildi: “Sizin gibi düşünmeyen bir komşu bulun ve onu sadece kucaklayın.”

Amerikalı: “AKP muhalefeti lekeliyor.. İmamoğlu ise saygılı”

Yazıda İmamoğlu’nun duvarları sevgi ile yıkmak mesajı verdiği, “AKP seçmeninin” dinî hayat tarzına saygısını da gösterdiği savunuldu.

Ayrıca CHP stratejisti Ateş İlyas Başsoy’un da sözleri aktarıldı: “Erdoğan’ın değiştiremeyeceğimizi gördük. Biz de kendimizi değiştirerek savaşıyoruz.” Başsoy Amerikan yazarına prensiplerini ise şöyle açıklamış: “Erdoğan’ı boş verin, ama onu sevenleri sevin.”

Başsoy The Atlantic’e açıklamalarında şunu da iddia etti: “Türkiye’de hakiki bölünme sekülerizm ve İslam, yahut Türkler ve Kürtler arasında değil, zenginlerle fakirler arasında.

Amerikan yazarı AK Parti’yi muhalefeti lekelemekle de suçladı

Yazıda sözlerine verilen ve Türkiye üzerine çalışma yapan Kansas Üniversitesi’nden Michael Wuthrich ise, Erdoğan’ın artık halkın ekonomik menfaatlerini savunmadığını, CHP’nin dinî kimliği ezmesinden ötürü hala bile oyların ona kayabildiğini savundu.

Amerikalı, Trump’ı yenmek için İmamoğlu’nun öğretmenleri olmasını istemiş...

Yazıda sloganından kullandığı basit cümlelere kadar her şeyi yüceltilen İmamoğlu methiyelerinin ardı arkası da kesilmek bilmedi. Öyle ki California Üniversitesi’nden bir sosyoloji profesörü olan Arlie Hochschild, İmamoğlu’nun stratejisinin Amerika’da da işe yarayabileceğini söyledi. Hochschild, Trump ile Erdoğan’ı aynı kefeye koyup böyle kimseleri yenmek için destekçileriyle yüz yüze görüşmek gerektiğini iddia etti.

Ekrem İmamoğlu’nun “Radikal Sevgi” hareketinin başında olduğu savunulan yazıda, onun bir öğretmen olmaya hazır olduğu savunuldu. Amerikan ululamasının kontrolsüzce yapıldığı yazıda böylece, Amerika’nın içindeki durumdan kurtarılmasının Ekrem İmamoğlu’nun öğretmenliğiyle olabileceği zımnen ifade edildi.

Hatta yazar, İmamoğlu’ndan Amerikan başkanı Trump’ı yenmek için tavsiye istediğini dahi söyledi. Cevaben aktardığına göre İmamoğlu ise böyle bir tavsiye vermesinin kendisi için biraz kibirlilik olacağını fakat Türkiye’yi izlemeye devam etmek isteyebileceklerini söyledi.

İcraatsız adama canhıraşane destekler...

Diğer yandan yazıyı hazırlayan Melvyn Ingleby, sosyal medya hesabında da İmamoğlu propagandası yaparken görülüyor. 8 Haziran’da twitter hesabında yaptığı paylaşımda Ingleby, 1999’da Erdoğan’ın da VIP’ten geçirilmemesine dikkat çekti ve Erdoğan’a o yıllarda yapılan ile İmamoğlu’na şimdi yapılan aynı şeymiş gibi sundu. Fakat Erdoğan’ın o zamanki tavrı ile İmamoğlu ve çevresindekilerin şimdi hakaret yağdıran tavrı arasındaki kocaman farka ise hiç dikkat çekmedi.

İmamoğlu’nun Beylikdüzü’ne gelmeden evvel de benzer tonla ve vaat yağdırarak konuştuğu ancak bir yığın vaadini tutmadığı gibi tutmanın yanına bile yaklaşmayıp zikrini bile bıraktığı da bliniyor.

Aynı anda hem PKK, hem FETÖ hem Amerika mensuplarının büyük bir görev altından kalkmamış, ciddi düzeyde icraatı görülmemiş birisine böyle büyük umutlar ve kontrolden çıkmış methiyelerle destek sunması manidar bulundu.

Malum olduğu üzere bu mihrakların ortak ve temel derdinin Reisicumhuru devirmek ve böylece kendilerine istedikleri gibi alan açmak olduğu biliniyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Haziran 2019 Çarşamba 17:01

YORUM YAZ

 • Murat Murat 1 ay önce
  CHP. SEN. ADAM. OLAMASIN. ÇÜNKŰ. AMERIKA. ISRAILE. HIZMET EDIYORSUNUZ. BIRDE. DIYORSUNUZKI.HALKCI. DEMOKRASI. .ALIN PIRTINIZI. NEYINIZ. VARSA. TOPUNUZU.ALIN. GIDIN. ISRAIL. VE.AMERIKA. DA. . SIYASET. YAPAN. TABIKI. Kucuk. Ortanizi. HDP Götururun. HDP. . Götururun
 • KeskinKeskin1 ay önce
  şu bir gerçek Zenginler ve devletin destekleriyle zenginleşenler Reise oy vermiyor. zehir olsun öylelerine
 • güncegünce1 ay önce
  Gülüşü bile sahte ekruma tabiki amerika sahip çıkıp övecek.BİNALİ YILDIRIMI övecek değilya ALLAH YILDIRIMI KORUSUN
 • M. Gözü karaM. Gözü kara1 ay önce
  Alın sizin olsun... Zaten pazar günü fişi çekilecek...pili bitecek.. Eklemettin gibi unutulacak...
 • TakipçiTakipçi1 ay önce
  Amerika yalan ve zulum uzerine kurulmuş bir devlet , başlangıçta kızıl derilileri öldürdüler ve mallarını gasp ettiler ta kendi ülkelerinde yabancı oldular , şimdi İran büyük duşman yalanıyla Arapları soyuyorlar ( yüzlerce milyar dolar ). İmamoğlunu öğretmenimiz olabilir demeklerine şaşmadım , belkide yaptıkları anketler neticesinde Amerikada öyle bir yalancı yok !
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  İçimizde..halen..Ekrem..denilen..riyakar-yalancının..ABD-İSRail..vs..alçakların..piyonu..olduğunu..görmeyenler..Çok..yazık.
 • fetösavarfetösavar1 ay önce
  valla zaten öğretmeni sizde. güzel kardeşim, eğer gebermediyse....
 • Hakan SönmezHakan Sönmez1 ay önce
  Alın sizin olsun.
 • AliAli1 ay önce
  Nasıl yalan söyleneceği konusunda öğretmeniniz olabilir tabi ama önce kendisinin bunu öğrenmesi gerek.
 • DermanDerman1 ay önce
  Abd ,mi ekreeme gaz veriyor yoksa motor stop edecek .bunlar bu kadar suclamaya tas olsa dayanmaz,hani kaza.geciren kafasini sert zemine carpani hep konusurlar.niye uyumasin,diye .iste oyle bir sey secime kadar tirlamazsa.cabaladikca batiyor attikca atiyor freni bosalmis kamyon gibi.
 • SertSert1 ay önce
  Sizin öğrenciniz. Sizin gibi yalan söylüyor. Söz tutulmamak için verilir. Anlaşma bozmak için yapılır. Hitlerle Stalin saldırmazlık anlaşma si yaptıktan sonra insanların ölmesi için savaştı.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Amerika nın ve sol un basitliği ne diyelim öğretmenleri onlara yakışır
 • basatbasat1 ay önce
  Hahaha. Adamlar iyice siyirmis ya....
 • şlkjşlkj1 ay önce
  abdyi bitirmek için keşke ama keşke zamanında aklım olaydı yurtdışında sınavsız üniversitelere gidip nükleer güç öğrenimi alsaydım zamanı geldğinda hem işgalci abdye hem işgalci rusyaya iki tane nükleer füze yada nükleer bomba atılması için müslüman ülkeleri nükleer güç yapardım tıpkı pakistanlı abdülkadir han gibi en büyük bir birey olarak pişmanlığım keşke imkanım olsaydı zamanında şöyle 11 sene önce örnek ukraynaya nükleer güç eğitim almaya girseydim belki şuan allahın izniyle müslüman ülkeleri gizlinükleer güç yapardım allahın izniyle keşke 11 yıl önce imkanım olsaydı halen yokzaten
 • cihad cihad1 ay önce
  Alın itinizi verin fettöşü
 • İsmailİsmail1 ay önce
  İşte bu övgü bile onun peşine takılmış muhafezakar geçinen Ahmakları silkelemeye yeter umarım bu saatten sonra uyanırlar da Vipprojebasitekremi fazla şişirmezler çünkü ondan bib..k olmaz ancak servetine servet katar.
 • Öğretmen Öğretmen 1 ay önce
  Tamam işte Haydut devlet ABD den ne bekleyelim hırsızlardan oluşan bir ülke alsın Ekoyu tepe tepe baş öğretmen olarak üniversitelerinde rektör başına getirtsin Bol şans Ekoş
 • Murat Murat 1 ay önce
  Demekki. Amerika. CHP. imamoğlu.Tutuysa. Destek. Veriyor. Sa. Sahipleniyorsa. Demedi. FETÖ. NEYSE. Amerika. Ya. . itathat. Ve. . Hizmet.Demek.Vardir.Amerika. CHP. IMAMOGLU. KÖTÜ.DESE.CHP.IMAMOGLU.ÇOK.İYI.DEMEKTIR. . AMERIKA. SEVERESE.O. ULKELER. IÇIN.KÖTÜ.DEMEKTIR.CHP. IMAMOGLU. BU. DURUM DA. OY. VERILECEKMI. VETO. EDILMESI. GEREKLIYOR. BU. KADAR. NET. VE.ACIKLARI
 • Alkan Alkan 1 ay önce
  PENTAGON VE BAZI ABD TÜRKIYE DÜSMANLARI MEDYASI TERÖRISTLERDIRBENIM IÇIN........ ÇÜNKI IÇERDEKI TÜRKIYE DÜSMANLARI CHP SI VE IP SP HDP PKK DHSKPC SI ILE ALAYINI ABD VE PENTAGON VE MEDYASI AGA BABASIDIR IÇIMIZDEKI TERÖRIST HAIN TÜRKIYE DÜSMANLARI CHP SI VE DIGERLERI ABD VE PENTAGON ILE ÇALISIYORLAR ULAN TERÖRIST ABD ULAN TERÖRIST PENTAGON SANA NE ULAN HAIN AB ILIGI SIZLERE NE TÜRKIYENIN VE ISTANBULUN SEÇIMLERINDE DINSIZ HAINLER GENE BASARAMAYACAKSINIZ PAZAR GÜNÜDE KAYBEDECEKSINIZ SIZI SARHOS RAKICILAR BIRACILAR KUMARCILAR HIRSIZLAR HORTUMCULAR MAFYAYA ÖZENEN KABADAYILIGIA ÖZENEN ISLAM DÜSMANLARI MÜSLÜMAN DÜSMANLARI DIN DÜSMANLARI BAS ÖRTÜSÜ DÜSMANLARI CAMI KURAN DÜSMANLARI EZAN DÜSMANLARI CHP FETÖCÜ SAHTEKARLAR ÇÜNKI ÇALDINIZZZZZPKK HDP IP SPARKANIZDA BÜTÜN DÜNYADA OLSA BÜTÜN TERÖRIST LERDE OLSA GENE BASARAMAYACAKSINIZ SIZI TERÖRIST DESTEKCILERI TERÖRISTLER SIZI YALANCI IFTIRACI HIRSIZLAR BASARAMAYACAKSINIZ ÇÜNKI ÇALDINIZZZZZZZ
 • Emine Altin Emine Altin 1 ay önce
  Gercek soylediklerinin yer degistirmis halifir yani Imamoglu hakkinda soyledkleri Yildirimda bulunuyor ak parti hakkinda soyledikleri Imamoglunda bulunuyor
 • kemalkemal1 ay önce
  ABD laboratuvarlarında bir incelemeli bu kadar çok yalan söyleyip yüzü kızarmama sebebi nedir diye.Ondan bir kök hücre alıp kendi liderlerine enjekte edip kopyalayabilirler,dünyada başka örneğini bulamazlar.
 • ÇapanoğluÇapanoğlu1 ay önce
  Onların olsun hemen alabilirler üzerinede bay Kemalıda veririz...
 • aliali1 ay önce
  Hemmen alın götürün.
 • EKOLL EKOLL 1 ay önce
  Odun kafalı Amerikanyalılar alın adamınızı başkan yapın. Yeterki bizden uzak olsun böyle çapsızlar.
 • ErenEren1 ay önce
  Fetö nün başı Amerika’da bu kadar içtenlikle misafir edildiği için fetöcü Ekrem’in kendi itleri olarak kabul edip desteklemeleri çok doğal.Düşmanım seni seviyorsa sende mutlak bir puştluk vardır.
 • saitsait1 ay önce
  Amerikalıların tarihi ve siyasetleri yalan olduğu için, öğretmen olarak YALANCI EKREM'i seçmeleri normaldir. Efendiliğiyle diye bahseden abdullah kardeş, hangi efendilikten bahsediyor anlatayım. Bu güne kadar konuştuğu yalanlar mı, Valiye it dediği zorbalık mı, açık oturumdan önce buluşup soruları aldığı üç kağıtçılıktan mı, yoksa nitelikli dolandırıcılıktan devam eden mahkemesimi, yok yok eminim gazi madalyalı dedesi yalanından mı,oda olmadı, verileri kopyalatması, yok canım daha neler, Tükün gücünü değil ama, CHP nin üç kağıtçı, siyasetini temsil eder ancak.
 • BatıleziciBatılezici1 ay önce
  Abdullah, Ekrem’i övmeyi aşırı abartarak kelimelere attırdığın veya attığın taklalarla çok güldürdün beni… Umarım espri niyetiyle yapmışsındır. Yoksa bu gülmeler esprine değil de kendine gelmiş olur… Sadece İmamoğlu saygılı demen bile itlik, basitlik tartışmaları arasında aşırı komik olmuş… Hele Yunanlılar şaibeli seçimden sonra Ayasofya’nın intikamı alındı, bir Yunanlı İstanbul’u fethetti diye zafer çığlıkları atarken İmamoğlu Türk’ün gücünü gösteriyor demen de komik ötesi bir şey…
 • MilletMillet1 ay önce
  DOĞRU SÖYLÜYOR ÇÜNKÜ; ABD DEKİ FETÖCÜ İTLERİN HEPSİ ÖĞRETMENLİK YAPIYOR .YAKINDA BU YALANCI DA ABD YE KAÇAR ,EE ODA BOŞ DURACAK DEĞİL YA ÖĞRETMENLİK YAPAR DEMEK İSTEMİŞ
 • C Büyüközdemir C Büyüközdemir 1 ay önce
  Islam ve Türk düşmanı olan dünyanın başbelası Coni nin sözünün hiçbirkıymet i harbiyesi olamaz.Çok istiyorlarsa alsınlar kendilerine öğretmen yapsınlar. Amerika ve Batı nın ülkemiz için iyi dediği kesinlikle Türkler için felakettir.
 • nooooonooooo1 ay önce
  alın amerika başkan adayı yapın
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Abdullah Bey doğru söylüyor.
 • ÜmitÜmit1 ay önce
  Doğru söylemiş sahtekar amerikaya böyle bir öğretmen lazım onların doğruyla ne işi olur.
 • AbdullahAbdullah1 ay önce
  Adam efendiliğiyle Amerikaya bile diz çöktürmüş, bizim hocamız ol demişler işte. Türkün gücünü temsil ediyor sayın İmamoğlu.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019