• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

ABD'den uyarı: şartları yerine getirmedi, kurallarını ihlal ediyor diyerek tahliye edildi! İşte nedeni, gizli tünel

Yeniakit Publisher
2024-01-13 11:53:00 - 2024-01-13 12:04:25
 ABD'den uyarı: şartları yerine getirmedi, kurallarını ihlal ediyor diyerek tahliye edildi! İşte nedeni, gizli tünel

ABD bu konu ile gündeme damga vurdu! Yahudi öğrencinin kazdığı kaçak tünel nedeniyle ibadethanenin bitişiğindeki bina tahliye edildi. Vatandaşlardan tepki gecikmedi. İşte nedeni bulunmuş

ABD'nin New York eyaletindeki sinagogda bir grup Yahudi öğrencinin kazdığı kaçak tünel nedeniyle ibadethanenin bitişiğindeki bina tahliye edildi.

New York Belediyesi yetkilileri, bina temelinin zarar gördüğü gerekçesiyle sinagogun yanındaki bina sakinlerinin tahliyesini gerçekleştirildi.

Brooklyn'in Crown Heights isimli Yahudi mahallesinde bulunan Chabad Lubavitch adlı Yahudi kuruluşa ait sinagogun bitişiğindeki binanın kapısına, belediyenin tahliye bildirisi asıldı.

New York Polis Teşkilatına bağlı ekipler, sinagog ve çevresinde nöbet tutarak boşaltma kararı alınan binaya girmek isteyenlere izin vermedi.İşçiler, tahliye edilen yan binada açılan tünelleri doldurmak ve zemin kattaki tahribatı tamir etmek için çalıştı.

Ayrıca yetkililer, kaçak tüneli kazanların tahliye edilen binanın yanında geçit kapısı olarak kullandıkları mazgalın kesik parmaklıklarını kaynakla kapattı.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Polisin soruşturması sürerken Yahudi ibadethanesinin altında gizlice kazılan tünellerin neden yapıldığıyla ilgili sorular halen cevaplanmadı.

- TÜNELİ KAPATMAK İÇİN ÇİMENTO KAMYONU GETİRİLİNCE ARBEDE YAŞANMIŞTI

Brooklyn Crown Heights 770 Eastern Parkway'de bulunan ve Yahudilerin yoğun olarak kullandığı "Chabad-Lubavitch World Headquarters" adlı sinagoga yapılan polis baskınında, binanın altında yasa dışı inşa edilmiş geçitler olduğu tespit edilmişti.

Pazartesi günü sinagog yönetiminin, açılan mahzeni kapatmak için çimento kamyonu getirdiğini gören öğrenciler, beton harcını döktürmemek için işçilerin tünele girmesini engellemişti.
Sinagogun bulunduğu mekanı kutsal alan olarak gören ve bu alanı genişletmek için mahzen kazdıklarını öne süren grup, yönetimi protesto ederek sinagogun ahşap kaplamalarını sökmüş ve polise teslim olmamak için uzun süre direnmişti.

Sosyal medya hesaplarında, tünellerin Kovid-19 salgını döneminde gizlice ibadet edebilmek amacıyla veya kadınların gizlice içeri girebilmesi için kazıldığı gibi iddialar yer alırken polis olayla ilgili soruşturma başlatmıştı.

Medyaya yansıyan görüntülerde kazı yapılan bazı bölümlerde kirli ve eski yataklar ile ahşap kaplama bölümler dikkati çekmiş, polisten kaçmaya çalışırken mazgal demirlerine sıkışan Yahudi gencin görüntüleri sosyal medyada gündem olmuştu.

Gözaltına alınan öğrenciler, Brooklyn Ceza Mahkemesindeki duruşmada suçlarını kabul etmezken kefaletsiz serbest bırakılmalarına hükmedilmişti.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

İ. Keskin

Haberinizin özeti: Zavallı bir öğrenci kazmışmış! İnandık baba inandık! Osmanlı Halep Kadılığı evraklarını erişime açın bakın yahudi kardeşlerimizin nasıl çocuksever(!) olduklarını göreceksiniz.

Seydi Tellier

İ . H. LISESI YILLARINDA ASLEN KONYALI OLMASIN RAGMEN SUREYE DE TAHSILINI YAPAN Muhammet Savaş isimli hocamız anlatmıştı yolunuz şama ve ya yahudi mahallerine düşerse yahudilerin hamursuz bayramında dikkatli gezin onların evlerinin altında mazgallar vardır kendinden olmayan insanların kanları onlara helaldi insan kanıyla hamursuz yoğurup yer ve bayram yaparlar demişti # Allah uzun ömür versin yıllardır hasekide hoca olarak görev yaptığını biliyorum mazgalların niçin kazildiginin aslını öğrenebilirsiniz halen istanbulda yaşıyor
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23