• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

ABD maşası Guaido için düğmeye basıldı

Kendini geçici devlet başkanı ilan eden muhalif milletvekili Juan Guaido'nun, hakkında açıklamalarda bulunan Venezuela Başsavcısı Tarek William Saab, "Darbe girişimi ve suikast" soruşturmasında ifadeye çağrıldığını duyurdu.

Yeniakit Publisher
2020-04-01 03:26:00 - 2020-04-01 03:28:50
ABD maşası Guaido için düğmeye basıldı

Basın toplantısı düzenleyen Başsavcı Saab, eski Tümgeneral Cliver Alcala'nın, Juan Guaido ile anlaşarak hükümet karşıtı silahlı eylemde kullanılmak üzere Kolombiya'dan silah gönderdiğini açıklamasıyla başlayan soruşturma kapsamında Guaido'nun 2 Nisan'da ifade vermesi için savcılığa çağrıldığını söyledi.

Saab, 23 Mart'ta Kolombiya'da, Venezuela hükümetine karşı kullanılmak üzere yüklü miktarda ağır silah ve cephanenin ele geçirildiğini de hatırlattı.

ABD ödül koydu

ABD Adalet Bakanlığı, "uluslararası uyuşturucu kaçakçılığında rolleri olduğu" gerekçesiyle Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile Venezuela yönetimindeki bazı kişiler hakkında iddianame hazırladığını, Maduro'nun yakalanması veya tutuklanması için 15, diğer 4 kişi için de 10 milyon dolar ödül koyduğunu açıklamıştı.

ABD'nin yakalanması için başına ödül koyduğu eski Tümgeneral Alcala, Kolombiya'da katıldığı bir radyo programında Venezuela'da silahlı eylem yapılması amacıyla muhalif lider Guaido ile anlaşarak ülkeye silah gönderdiğini duyurmuştu.

Venezuela hükümeti de söz konusu silahların, kurulacak paramiliter gruplar tarafından Devlet Başkanı'na suikast ve silahlı eylemlerde kullanılmasının planladığını kaydetmişti.

Alcala, geçen hafta Kolombiya'nın Barranquilla şehrinde güvenlik güçlerine teslim olmuş ve ABD Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi yetkilileri Alcala'yı sorgulamak üzere New York'a götürmüştü.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Dermanbey

Putin bu adamin isini neden bekletiyor merak ettim:-))
 • Yanıtla

Murat

Abd kuklası şerefsiz emperyalistlerin kucağındaki p... dünya üzerindenher ülkenin tek gayesi bunların itlafı olmalı tabi yandaşlarınında
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı