• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

ABD Kuzey Kore'ye açık kapı bıraktı

Kuzey Kore ile balistik füze denemesi konusunda zaman zaman gerilim yaşayan ABD açık kapı bırakmaya karar verdi. Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Kore Yarımadası’nın nükleer silahlardan arındırılmasına katkı sağlayacaksa Kuzey Kore ile diplomasiye hazır olduklarını duyurdu.

Yeniakit Publisher
2021-04-07 22:49:00 -
ABD Kuzey Kore'ye açık kapı bıraktı

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki günlük basık brifinge Kuzey Kore-ABD ilişkilerine değindi. Basın toplantısında bir gazetecinin Kuzey Kore’nin nükleer testleri ve ABD’nin buna nasıl bir karşılık vereceği sorulması üzerine Psaki, ABD’nin Kore Yarımadası’nda ki önceliğinin nükleer silahlardan arındırılması olduğunu belirtti.

Psaki, “Genel olarak Kore Yarımadası'nı nükleer silahlardan arındırmaya yönelik ve Kuzey Kore ile ilgili net bir hedefimiz var. Elbette yaptırımları uygulamaya devam ederken, müttefiklerimiz ve ortaklarımıza da danışıyoruz. Bizi nükleer silahlardan arındırma konusunda ilerletecekse, bir tür diplomasi düşünmeye hazırız” dedi.

Öte yandan geçtiğimiz hafta ABD Başkanı Joe Biden'ın Kuzey Kore lideri Kim Jon Un ile görüşmeyi planlayıp planlamadığı sorulduğunda Psaki, “Biden’in yaklaşımının tamamen farklı olacağını ve böyle bir niyeti olmadığını düşünüyorum” yanıtını vermişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Şener

Trump'tan sonra biden da aşık oldu Küçük enişteye galiba.
 • Yanıtla

isimsiz

bilgisayarlardan,internetten,internet sitelerinden uzman olmasamda anlarım kaynak gösterdiğiniz paravan bir internet sitesi,yasal sitelerde gerekli bilgiler,ulaşım,telefon vb olması geren bilgiler,bu sitede yasal olmadı gereken hiç bir bilgi yok,nedense bu paravan siteleri hep siz bulunuyorsunuz,yoksa bu siyelerin sizinle bir ilişkisi mi var
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23