• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

AB İsrail'e sahip çıktı! Skandal açıklama

Avrupa Birliği (AB) işgalci İsrail'in saldırılarını görmezden gelerek Doğu Kudüs ve Gazze'de gerginliğin düşürülmesi çağrısında bulundu.

Yeniakit Publisher
2021-05-11 01:28:00 - 2021-05-11 08:45:50
AB İsrail'e sahip çıktı! Skandal açıklama

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell'in ofisinden yapılan açıklamada, Batı Şeria, Doğu Kudüs ve Gazze içinde ve çevresindeki artan şiddetin acilen durması gerektiği bildirildi.

Skandal açıklama

"Gazze'den İsrail'deki sivil halka roket atılması tamamen kabul edilemez ve gerginliği artıran dinamikleri beslemektedir." denilen açıklamada, tüm tarafların aşırıcılara karşı harekete geçme sorumluluğu bulunduğu, kutsal mekanların statükosuna saygı duyulması gerektiği ifade edildi.

Açıklamada, "Tüm taraflara gerginliği düşürücü çabalara dahil olma çağrımızı yineliyoruz. Daha fazla sivil can kaybının önlenmesi öncelik olmalıdır." ifadesine yer verildi.

Kudüs'deki gerginlik

İşgal altındaki Doğu Kudüs, Şeyh Cerrah Mahallesi'nde yaşayan Filistinlilere zorunlu göç tehdidi nedeniyle gergin günlere sahne oluyor. İsrail polisinin Mescid-i Aksa'daki saldırıları da kutsal kentteki gerilimi tırmandırıyor.

İsrail polisi, 7 Mayıs'ta yatsı namazı sırasında Mescid-i Aksa'yı basarak cemaate plastik mermi ve ses bombalarıyla müdahale etmişti. Bölgede tansiyonu artıran saldırıda 205 Filistinli yaralanmıştı.

İsrail polisi, dün sabah da fanatik Yahudilerin baskınını önlemek için Mescid-i Aksa'da nöbet tutan Filistinlilere göz yaşartıcı gaz, plastik mermi ve ses bombalarıyla saldırmış, olayda 331 kişi yaralanmıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Zaza

Roket işi bozdu.halk ayaklansa yeterdi
 • Yanıtla

Küfür tek millet işte

Yahudisi, AB'si, ABD'si... hepsi bir. Küfür tek milletir.. Bir tane bile israil vatandaşını öldüremeyen çatapat roketleri filistinlilerin atması kabul edilemez, ama sanki "sivil can kayıpları" karşılıklıymış gibi konuşmak kabul edilebilir, filistinlilerin ölmesi kabul edilebilir, öyle mi? Tüh sizin kalıbınıza, bir de insanmışsınız gibi hala konuşuyorsunuz ve ortada dolanıyorsunuz. Siz Batılılar aslında hayvandan bile aşağısınız.. Filistin'de masum silahsız sivil insanlar onyıllardır öldürülüyor, çocuklaröldürülüyor, sizin gibi şerefsizlerin desteklediği siyonistler öldürüyor.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23