75 kişiyi 16 milyon TL dolandırdı ev hapsi aldı!

Saadet zinciri kurarak 75 kişiyi yaklaşık 16 milyon lira dolandıran 'Ponzi Arzu' lakaplı Arzu Mertgil'in cezası, ev hapsine çevrildi. Mertgil için 1.050 yıl hapis cezası isteniyordu.

24 Mayıs 2019 Cuma 00:40
75 kişiyi 16 milyon TL dolandırdı ev hapsi aldı!

Bursa, İstanbul ve İzmir'de, yatırımcılara kendi paralarından veya sonraki katılımcılardan gelen paralarla ödeme yapılan 'Ponzi Düzeni' yöntemiyle 75 kişiyi yaklaşık 16 milyon lira dolandırdığı iddia edilen 'Ponzi Arzu' lakaplı Arzu Mertgil'in, Bursa 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılanmasına devam edildi.

Somut deliller yok

Duruşmaya; tutuklu sanık Arzu Mertgil, tutuksuz yargılanan Gökmen Ş., Serkan Ç., Selçuk T., Barış B., Erkan K., Azime K. ve Reşat A. ile tarafların avukatları ve mağdurlar katıldı. 'Peruk' takıp görünümünü değiştirerek dolandırıcılık yaptığı iddia edilen 'Ponzi Arzu' lakaplı Arzu Mertgil, önceki savunmalarını tekrar ederek, dolandırıcılık yaptığına dair somut delillerin olmadığını söyledi.

1.050 yıl hapis cezası isteniyordu

Hakkında 'nitelikli dolandırıcılık' ve 'kamu görevlisi ile ilişkisi olduğundan bahisle dolandırıcılık' suçlarından toplam 1.050 yıl hapsi talep edilen Mertgil'in Avukatı Erdal Yıldız, tutuklu sanığın ''Suçun hukuki niteliğinin değişme ihtimalinin bulunması, uzlaştırma işlemlerinin yapılması, sanığının tutuklulukta geçirdiği süre'' sebebiyle mahkeme heyetinden tahliyesini istedi.

Ev hapsi verdi

Mahkeme heyeti, Avukat Erdal Yıldız'ın savunması üzerine Arzu Mertgil'in tahliyesine, elektronik kelepçe takılarak ev hapsi cezasının verilmesine karar verdi. Mahkeme heyeti, diğer mağduların dinlenmesi ve eksik evrakların tamamlanması üzere duruşmayı ekim ayına erteledi.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Mayıs 2019 Cuma 00:40

YORUM YAZ

 • HüseyinHüseyin25 gün önce
  Müstehcenlik çağrıştıran resimleri haber kapağı yapmamak 'Akit'e daha çok yakışır.
 • Amin Amin 25 gün önce
  Somut deliller olduğu halde din baronu ihlaslı hırsız mücahite ne yaptılar ki. Bir de kanun devletinden bahsetmiyorlar mı..
 • Kenan Kenan 25 gün önce
  Bu ülkenin ne kerizi biter nede hırsızı. Ama elhamdulillah müslümanız.
 • akifakif25 gün önce
  Ne mahkemeymiş o öyle !!???
 • ihsanihsan25 gün önce
  oh be ne ala memleket
 • KarakurtKarakurt25 gün önce
  Ey millet böyle tazeleri ev hapsi yada cezaevlerine atmayacaksın cariye sistemini getirecen bu ve bunun gibileri telef etmeyecek yani yaşı 45 i geçene kadar cariye olarak devlet verecek 45 den sonra cezaevine koyacan.. Maksat millet menfaatine olsun.. Çok iyi fikir değilmiş beyler. Bence iyi iyi
 • ImamImam25 gün önce
  Ağam bizimle eğlenir 1050 yıl hapis iste sonra serbest bırak tosuncuk da gelse Demek ki Üç vakte kadar da çıkar
 • ImamImam25 gün önce
  Adalet böyle bir şey işte şiir okudu diye Tayyip Erdoğan'ı 2 ay hapse at Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ terör örgütü üyesi diye 26 ay Hapise at fetö'cüler dolandırıcılar dışarı çıkıyor Bunların ortak özelliği çok zengin olmaları ya da çok para dolandırdılar
 • yusuf avcıbaşıyusuf avcıbaşı26 gün önce
  İhlas patronları dolandırıcılığın ilk üstatları. onları hatırlayan var mı.
 • KarakurtKarakurt26 gün önce
  Neden acaba.. Tosuncuğun dişisi olduğundanmı yoksa kemalist laik olduğundanmı
 • kenan kara kenan kara 26 gün önce
  neden ev hapsiiii burda söylenmez
 • AkilAkil26 gün önce
  Türkiye de dolandırmak serbest çalmak serbest ama adamına göre adamına göre kanun biri üç kişiyi öldürür 13sene yer bir kişiyi öldürür ömür boyu yer adaleti olmayanturkiye
 • Hakikat Hakikat 26 gün önce
  EKMEK çalan aça yıllarca hapis,Erken evlenen gence yıllarca hapis,Fakat milyonları çalana ev hapsi.O hakimler hepsi CEHENNEM LİK desem haksız olurmuyum
 • ahmet yükselahmet yüksel26 gün önce
  16 milyon lirayı 75 kişiye böl uyanık başına 200 küsur bin lira eski parayla 200 milyar lira....bu kadar parayı alın teriyle kazanan birisi asla vermez. AÇGÖZ UYANIKLA SAHTEKAR ÜÇ KAĞITCI BİRBİRİNİ TEZ BULURMUŞ. ÇALIŞMADAN KÖŞEYİ DÖNECEKTİNİZ ??...HER SAÇI UZUNUN AKLI SANMASIN BU UYANIKLAR.
 • NurNur26 gün önce
  Oooh yan gel osman bu ne ya böyle cezamı olur yaşlı olur hasta olur neyse bu nesi böyle kadın milleti dolandırmışevde sefa sürecek ne ala
 • imamimam26 gün önce
  Bu bana göre şu demektir: Dolandırın! Yazıklar olsun böyle topluma, böyle düzene. Bu hakimin kılına dokunulsa hainler "yargı bağımsızlığı yok! diye bağırır mı? Bağırırsa kulak asılır mı? yazıklar olsun! Bu ülkede bir tek Allahtan korkanlar mağdur. Gerisi çok iyi.
 • Ke-mal Ke-mal 26 gün önce
  Sistemi degiştirmeden daha cok ağlarsınız
 • Murat. Murat. 26 gün önce
  Firsat versin yurt disina kacsin
 • arastirinarastirin26 gün önce
  arastirin o hakimi % bin feto enigidir
 • Uğraştı ama: Kotayı dolduramadı!Uğraştı ama: Kotayı dolduramadı!26 gün önce
  Ben kanunun ilgili maddesine baktım; en az 76 kişiyi 16 milyon lira 50 kuruş olarak dolandırması gerekiyordu ki ceza alabilsin. 1 kişi ve 50 kuruş noksanla yırttı! (Belki de kanun maddesini bilerek tam sınırda durmasını bildi)
 • AliAli26 gün önce
  Boylelerine helal demek lazim.. Açikgozler ahmaklardan geçinir. Altindaki x5 BMW bakmadan 23 liraymuş fitre diyenlere layik.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Haziran 2019