THY-TR Çıkışlı % 10 İndirim

70 yıllık 'Filistin dramı' bu kitapta!

Yazar Nurettin Taşkesen’in kaleme aldığı ‘70 Yıllık Filistin Dramı Nekbe Büyük Felaket 1948’ kitabı Mihrabad yayınlarından çıktı. Kitabın tanıtımı Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi’nde düzenlenen programla yapıldı.

17 Mayıs 2018 Perşembe 09:16
70 yıllık 'Filistin dramı' bu kitapta!

LEVENT SONAT

Tanıtım toplantısında konuşan Nurettin Taşkesen, Filistin felaketinin zeminini hazırlayan ortamı, şahısları, kronolojik tarihi akışı ile dinleyicilerine aktardı. Nekbe’nin 70. yılında Siyonizm hamisi ABD’nin, büyükelçiliğini İsrail’in başkenti olarak Kudüs’e taşıdığını belirten Taşkesen, 13 Aralık 2017 İslam İşbirliği Teşkilatı toplantısına da değinerek, “İslam âleminin ne yapacağını zaman gösterecek” dedi.

Kudüs’ün yüzyıllık hasretinden sonra, Filistin’in 70 yıllık Nekbe dramını da tarihi gerçekler, yaşanmış olaylar ve belgesel yapımlarına dayanarak İbrahim Haşim’in ailesi ve çevresiyle kurgulamaya çalıştığını ifade eden Taşkesen, “Bu kitapta yaşanan olaylar, Filistinlilerin acılarının yüzde birini bile yansıtmaktan uzaktır” dedi.

Filistinlilerin 70 yıldır sakladıkları anahtarlarıyla bir gün evlerinin kapılarını açmalarını Allah’tan niyaz ederken, Kudüs’ü ziyaret etmenin önemini de bir defa daha vurguladı.


Yeni Akit Gazetesi
Haber Tarihi: 17 Mayıs 2018 Perşembe 09:16

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    20 Ekim 2018