THY-TR Çıkışlı % 10 İndirim

2019 asgari ücret için ilk rakam açıklandı! 

Hükümet, işçi ve işveren arasında kıran kırana geçecek olan Asgari Ücret Tespit Komisyonu aralık ayında 2019 asgari ücreti belirleyerek kamuoyuna duyuracak. Milyonlarca işçinin Ocak 2019 ayı asgari ücretin ne kadar olacağı merak edilirken, 2019 asgari ücret için ilk fiyat açıklaması da geldi. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, “Aralık ayındaki pazarlık 2.000 TL üzerinden başlasın.” dedi.

19 Ekim 2018 Cuma 08:45
2019 asgari ücret için ilk rakam açıklandı! 

Hükümet, işçi ve işveren arasında kıran kırana geçecek olan Asgari Ücret Tespit Komisyonu aralık ayında 2019 asgari ücreti belirleyerek kamuoyuna duyuracak. Milyonlarca işçinin Ocak 2019 ayı asgari ücretin ne kadar olacağı merak edilirken, 2019 asgari ücret için ilk fiyat açıklaması da geldi. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, “Aralık ayındaki pazarlık 2.000 TL üzerinden başlasın.” dedi.

Milyonlarca işçiyi yakından ilgilendiren 2019 asgari ücret tutarının ne kadar olacağı daha şimdiden merak ediliyor. Aralık ayında hükümeti temsil eden heyet başkanlığında işçi ve işveren temsilcilerinin bir araya gelerek ortak bir noktada buluşarak ortaya 2019’un yeni asgari ücret tutarı çıkacak. Yerel seçimlerin de olacak olması asgari ücretin makul seviyede olmasına etki edebilir. Peki asgari ücret 2019 ne kadar olacak? İşçi kesimi 2019 asgari ücretin ne kadar olmasını istiyor? Asgari ücret ne kadar oldu?

Asgari ücret zammı ne kadar? Asgari ücretliye senelik zamdan daha fazla zam artışı yapılmalı

TÜRK-İŞ'den asgari ücret teklifi 

Türkiye 2019 asgari ücretin ne kadar olacağını merak ediyor. Milyonlarca işçi asgari ücretten maaşlarını alıyor. Geçinmekte zorlanan milyonlarca işçi 2019’da asgari ücretin masul seviyede olmasını bekliyor. 2019 Mart ayında mahalli yerel seçimlerin de olacak olması milyonlarca asgari ücretliyi bir nebze olsun sevindiriyor. Zira seçim öncesi siyasi partilerin asgari ücret konusunda vaatlerde bulunmaları bekleniyor. Onun için 2019 asgari ücret ne kadar olacak şimdiden  merak edilmebe başlanırken 2019 asgari ücretin ne kadar olması gerektiği konusunda işçi kesimin temsilcisi konumunda olan Türk-İş’ten de asgari ücrete ilişkin önemli bir açıklama geldi.

TÜRK-İŞ asgari ücretin ne kadar olmasını istiyor?

Katıldığı bir toplantıda 6 milyon asgari ücretlinin 1603 TL asgari ücretle geçinmeye çalıştığını söyleyen Türk-İş Başkanı Atalay, ”Aralık ayındaki pazarlık 2.000 Lira üzerinden başlasın.” şeklinde konuştu. Aralık ayı sonunda belli olacak yeni asgari ücreti için Türk-İş’ten dikkat çeken çağrı geldi. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, “Aralık ayındaki pazarlık 2.000 TL üzerinden başlasın.” dedi. Aralık sonunda yeni asgari ücret belli olacak. Türk-İş, asgari ücret için ilk çağrıyı yaptı. Başkanı Ergün Atalay, “Esnaf can suyu, işveren nefes kredisi istiyor. 6 milyon asgari ücretli bin 603 lira asgari ücretle geçinmeye çalışıyor. Aralık ayındaki pazarlık 2 bin lira üzerinden başlasın” dedi. Ergün Atalay, domatesin 5 TL, üzümün 7 TL olduğunu, 1.5 ay önce 22 TL olan yağın da 40 Lira’ya çıktığını ifade etti. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, “Burası iktidarın ve muhalefetin ne kadar ülkesi ise işçinin de bizim de ülkemiz” ifadesini kullandı.

Haber Tarihi: 19 Ekim 2018 Cuma 08:45

YORUM YAZ

 • ÖzgürÖzgür1 gün önce
  siyasetçiler bu rakama da itiraz etsinler çünkü onlara göre çok. milletvekilleri 20 bin tl maaş alırken ve memurlarla beraber Devletin her türlü imkanlarını da kullanırken çıt çıkmaz ama sıra asgari ücretle çalışana geldi mi kurban pazarlığı gibi pazarlıkları bitmez. yahu siz yarın kabirde ve mahşer gününde Rabbime nasıl hesap vereceksiniz?
 • LastollLastoll7 gün önce
  Interest!
 • kamil arslankkkamil arslankk16 gün önce
  2000 nedir saçma, asgari ücret en az 2500 TL olmalı zaten çarşı pazarda enflasyon % 40!
 • MEHMED AKİF EFENDİMEHMED AKİF EFENDİ16 gün önce
  NE KADAR AKPARTİLİ OLSAK DA BU DURUMLAR ARTIK GÖZE BATIYOR...REİS YARDIM ET
 • malimali17 gün önce
  Ali hangi %15 ten bahsediyorsun.cebimize yansıyan gerçek enflasyon %40 tan aşağı değildir.
 • milletin hizmetkarımilletin hizmetkarı17 gün önce
  Fırsatçılara ve fahiş zam yapan üretici ve satıcılara asgari ücret ile karşılık verilmeli... 2.500 TL ile pazarlık başlasın...
 • aliali18 gün önce
  Yüzde 15 enflasyon geleceği artı seçimde olacağı için 2000 lira olması muhtemel

Günün Karikatürü

19 Ekim 2018