• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

1100 imzaya sert tepki: Biraz şerefiniz, haysiyetiniz varsa...

1100 akademisyenin imzasıyla yayınlanan, PKK ve HDP düşüncesini içeren ifadelerin yer aldığı aldığı skandal bildiriye Savcı Sayan ve Hilal Kaplan 24 TV ekranlarında sert tepki gösterdi.

Yeniakit Publisher
2016-01-12 00:12:00 - 2016-01-12 00:22:29
1100 imzaya sert tepki: Biraz şerefiniz, haysiyetiniz varsa...

24 TV'de Murat Çiçek'in sunduğu Esas Mesele programında Savcı Sayan ve Hilal Kaplan, 1100 akademisyenin imzasıyla bugün yayınlanan skandal bildiriye tepki gösterdiler. 

Kazdıkları hendeklerle Diyarbakır, Şırnak, Mardin ve bu illerin pek çok ilçesinde hayatı yaşanmaz hale getiren, tuzakladıkları bombalarla sivil, asker ayrımı yapmadan saldırılar düzenleyen PKK'ya destek bildirisi yayınlayan 1100 akademisyene tepkiler devam ediyor. 

Devleti katliam yapmakla itham eden bildiriye sert tepki gösteren Savcı Sayan; 'Çukurlar çukur kazıyor. Bugün 1100 çukur daha çıktı. Onların asıl amacı Türkiye’yi bölmek ama bunu söylemeye cesaret edemiyorlar' dedi.

Hilal Kaplan ise yaptığı değerlendirmede; ‘Bu kadar rezil bir çağrı olamaz. Entelektüel namusa uymayan bir tavır. Biraz şerefleri varsa devletin üniversitelerinden istifa edersiniz.’ şeklinde konuştu. 

SAVCI SAYAN: PKK KÜRTLERİ ASİMİLE ETMEK İSTİYOR

Kobani’den Kürtleri kim sürdü, DAEŞ, Doğu’dan Kürtleri batıya sürmek isteyen de PKK’dır. Bunlar bir noktada birleşiyorlar. Müslüman coğrafyasında Müslümanları DAEŞ ile terbiye ediyorlar, Kürtleri de PKK ile terbiye ettiriyorlar. Kimler yaptırıyor? Batılı güçler bu işin tam içinde. PKK doğu ve batıda Kürtleri batıya gönderip asimile etmek istiyor. PKK projesi Kürtleri yok etme projesidir. Çünkü oradaki bölgeyi boşaltıp orayı blok oluşturan devletlerin kontrolüne bırakmak istiyorlar. 

ASIL AMAÇLARI TÜRKİYE'Yİ BÖLMEK

Bölgedeki Kürtler ve kanaat önderleri PKK’yı bitirebilir. Biz kendi toprağımızı size yedirtmeyeceğiz, siz kimsimiz, ne istiyorsunuz bizden, hangi hakkımız koruyorsunuz, gelin bize söyleyin biz bu hakkımız devletten isteyelim. Açtığınız çukurlar Kürtleri yok etmek için açtığınız çukurlardır. Çukurlar çukur açıyor. Bugün Türkiye’de 1100 çukur daha çıktı. Bir bildiri yayınladılar. Bu çukurlar neden gidip o hendeklerin başında nöbet tutmuyor. 1100 ‘batılı öğretim üyesi’ neden gidip PKK’ya siz bu hendekleri kazmayın, biz hükümete gidip hangi hakkı istiyorsanız vereceğiz mantığıyla hareket etmiyorlar. Bunlar direk Türkiye’nin bölünmesini istiyorlar. Bunu söylemeye cesaret edemiyorlar. Kürtleri  ve bölgeyi bahane ederek bölücü faaliyetlere destek veriyorlar. Oradakiler silah bıraksa devlet neden silah kullansın.

HİLAP KAPLAN : BU KADAR REZİL BİR ÇAĞRI OLAMAZ

Bu kadar rezil bir çağrı olamaz. Bu akademisyenlerin evlerin önüne hendek kazılıp, bomba döşense çocuklarını okula göndermeyeceksin dense, evleri mevzi yapılsa oralardan polisle çatışılsa mümkün değil. İnsanların hayatları tehlikeye atılıyor, evlerinin önüne hendekler kazılıp, bombalar döşeniyor, evini açmayan infaz ediliyor. Böyle bir ortam var bölgede, devlet bunlarla mücadele ediyor. Sen devleti suçlu ilan ediyorsun. Bu suçun ortağı olmayacağım diyorsun. Bu rezil bir tavır. Asla entellektüel namusa uymayan bir tavır. Devletin bu suçuna ortak olmayacaksınız, çağrımdır, biraz haysiyetiniz, şerefiniz varsa devletin üniversitesinden istifa edersiniz. Burada asla bölge halkının yaşam hakkını savunmak söz konusu değil.

(Star)

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı