• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
Yıllar sonra ortaya çıktılar! Dünya bu görüntüleri konuşuyor

2020-07-09 23:09:57
Yıllar sonra ortaya çıktılar! Dünya bu görüntüleri konuşuyor

Dünyada sadece 300 tane kalan bir canlı türü yıllar sonra ilk kez ortaya çıktı. Cross River ismiyle adlandırılan goriller fotokapana yakalandı.

#1
Foto - Yeryüzünün en nadir canlılarından biri yıllar sonra yavrularıyla birlikte görüntülendi.

Yeryüzünün en nadir canlılarından biri yıllar sonra yavrularıyla birlikte görüntülendi.

#2
Foto - Dünyada yalnızca 300 kadar kaldığı tahmin edilen Cross River gorillerinin fotoğrafları, tuzak kameralar tarafından kaydedildi.

Dünyada yalnızca 300 kadar kaldığı tahmin edilen Cross River gorillerinin fotoğrafları, tuzak kameralar tarafından kaydedildi.

#3
Foto - Afrika'nın en kalabalık ülkesi Nijerya'dan paylaşılan fotoğraflar, dünyada büyük ses getirdi. Yeryüzündeki en nadir canlılardan biri, yıllar sonra ortaya çıktı.

Afrika'nın en kalabalık ülkesi Nijerya'dan paylaşılan fotoğraflar, dünyada büyük ses getirdi. Yeryüzündeki en nadir canlılardan biri, yıllar sonra ortaya çıktı.

#4
Foto - Araştırmacılar, ender rastlanan Cross River gorillerini yavrularıyla birlikte yıllar sonra fotoğraflamayı başardı.

Araştırmacılar, ender rastlanan Cross River gorillerini yavrularıyla birlikte yıllar sonra fotoğraflamayı başardı.

#5
Foto - Tarihi fotoğrafları, Nijerya'nın güneydoğusundaki Mbe Dağları'nda kurulan tuzak kameralar 2020 yılının başlarında kaydetti. Doğal Yaşamı Koruma Derneği (WCS), bulunan sürünün dünyada yalnızca 300 kadar kaldığı tahmin edilen ve neslinin tükenmesinden korkulan hayvanların geleceği için umut olduğunu belirtiyor.

Tarihi fotoğrafları, Nijerya'nın güneydoğusundaki Mbe Dağları'nda kurulan tuzak kameralar 2020 yılının başlarında kaydetti. Doğal Yaşamı Koruma Derneği (WCS), bulunan sürünün dünyada yalnızca 300 kadar kaldığı tahmin edilen ve neslinin tükenmesinden korkulan hayvanların geleceği için umut olduğunu belirtiyor.

#6
Foto - İnsanlara yaklaşmamasıyla bilinen Cross River gorilleri, Nijerya ve Kamerun sınırında yer alan ıssız dağlarda yaşıyor. Yeryüzündeki en nadir goril türü, hayli küçük kafa yapısına sahip.

İnsanlara yaklaşmamasıyla bilinen Cross River gorilleri, Nijerya ve Kamerun sınırında yer alan ıssız dağlarda yaşıyor. Yeryüzündeki en nadir goril türü, hayli küçük kafa yapısına sahip.

#7
Foto - Ayrıca açık renkli tüyler ve uzun kollarla diğer goril türlerinden ayrılıyor. ABD New York merkezli WCS, Cross River gorillerinin son fotoğraflarını, sekiz yıl önce yayımlamıştı. İki dakikalık videoda görülen sekiz goril, 2012'de Kamerun’daki Kagwene bölgesinde kayıt altına alınmıştı. Kamerun hükümeti, Cross River gorillerini korumak için Nijerya sınırında Takamanda Ulusal Parkı'nı inşa etmişti.

Ayrıca açık renkli tüyler ve uzun kollarla diğer goril türlerinden ayrılıyor. ABD New York merkezli WCS, Cross River gorillerinin son fotoğraflarını, sekiz yıl önce yayımlamıştı. İki dakikalık videoda görülen sekiz goril, 2012'de Kamerun’daki Kagwene bölgesinde kayıt altına alınmıştı. Kamerun hükümeti, Cross River gorillerini korumak için Nijerya sınırında Takamanda Ulusal Parkı'nı inşa etmişti.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı