• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
9
Kırmızı et tüketenler dikkat! Bu hatayı yaparsanız...

2020-08-14 16:40:08
Kırmızı et tüketenler dikkat! Bu hatayı yaparsanız...

İnsanların bazı aktivitileri ve alışkanlıkları yaşlanmaya neden oluyor. Tüketim alışkanlıkları, iş çevresi, bazı kurallarımız erken yaşlandıran etkenler olmaları ile dikkat çekiyor. İşte aklımıza bile gelmeyen ve bizi kısa sürede yaşlandıran etmenler...

#1
Foto - Kişilerin belli aralıklara kan testi yaptırması öneriliyor. Çünkü hormon seviyelerini kontrol ettirmezseniz, ortaya çıkacak dengesiz hal tüm vücudunuzu etkiliyor.

Kişilerin belli aralıklara kan testi yaptırması öneriliyor. Çünkü hormon seviyelerini kontrol ettirmezseniz, ortaya çıkacak dengesiz hal tüm vücudunuzu etkiliyor.

#2
Foto - Günde 8 saatten fazla oturup hareketsiz bir şekilde çalışmanın da ileri yaşlarda büyük sıkıntılara yol açacağı belirtiliyor. Bunların başında da kromozom kısalması geliyor. Kişilerin kromozomlarının kısalması hastalıklara sebep oluyor. Bu nedenle oturarak çalışan insanlara ara ara egzersiz yapmaları yönünde tavsiyeler veriliyor.

Günde 8 saatten fazla oturup hareketsiz bir şekilde çalışmanın da ileri yaşlarda büyük sıkıntılara yol açacağı belirtiliyor. Bunların başında da kromozom kısalması geliyor. Kişilerin kromozomlarının kısalması hastalıklara sebep oluyor. Bu nedenle oturarak çalışan insanlara ara ara egzersiz yapmaları yönünde tavsiyeler veriliyor.

#3
Foto - Kırmızı eti çok fazla yemenin de erken yaşlanmaya yol açtığı araştırmacılar tarafından saptandı. Bunun yanında az meyve sebze tüketimi de benzer sorunlara yol açıyor.

Kırmızı eti çok fazla yemenin de erken yaşlanmaya yol açtığı araştırmacılar tarafından saptandı. Bunun yanında az meyve sebze tüketimi de benzer sorunlara yol açıyor.

#4
Foto - Kişinin arkadaş ortamına sahip olmaması ve yalnız bir şekilde hayatını idame ettirmesi de büyük bir tehlike. Ölüme bile yol açan bu durumun ‘sigara içme ile eşdeğer’ olduğu belirtiliyor.

Kişinin arkadaş ortamına sahip olmaması ve yalnız bir şekilde hayatını idame ettirmesi de büyük bir tehlike. Ölüme bile yol açan bu durumun ‘sigara içme ile eşdeğer’ olduğu belirtiliyor.

#5
Foto - Zayıflamak için insanlar sık sık diyete giriyor. Bu diyetlerin sürekli olarak değiştirilmesi de büyük risk. Yemek düzenini sürekli değiştirmek kas ve kemik kaybına neden oluyor.

Zayıflamak için insanlar sık sık diyete giriyor. Bu diyetlerin sürekli olarak değiştirilmesi de büyük risk. Yemek düzenini sürekli değiştirmek kas ve kemik kaybına neden oluyor.

#6
Foto - Şişeden su içmek dudaklarda kırışıklığa neden oluyor. Bu da kişiyi yaşlı gösterebiliyor.

Şişeden su içmek dudaklarda kırışıklığa neden oluyor. Bu da kişiyi yaşlı gösterebiliyor.

#7
Foto - Spordan sonra duş almamak da kesinlikle riskli görülüyor. Terleme cildi tahriş edeceğinden yaşlanmaya sebep olacağı belirtiliyor.

Spordan sonra duş almamak da kesinlikle riskli görülüyor. Terleme cildi tahriş edeceğinden yaşlanmaya sebep olacağı belirtiliyor.

#8
Foto - Çok sık şeker ve süt ürünü tüketmek de cildi donuklaştırıp solduruyor. Süt ürünlerin iltihaplandırmayı arttırdığını da biliniyor. Bu yüzden dozunda tüketmek en doğru olan...

Çok sık şeker ve süt ürünü tüketmek de cildi donuklaştırıp solduruyor. Süt ürünlerin iltihaplandırmayı arttırdığını da biliniyor. Bu yüzden dozunda tüketmek en doğru olan...

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23