• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
13
Kimsenin girmeye cesaret edemediği yer! Korkunç görüntüler

2020-07-05 22:18:34
Kimsenin girmeye cesaret edemediği yer! Korkunç görüntüler

Fransa'nın başkenti Paris'teki müze, dünyada büyük ilgi gören ender yerlerden bir tanesi olarak dikkat çekiyor.

#1
Foto - Catacombe, Fransa'nın başkenti Paris'in göbeğinde bulunan ve pek çok insanın görmeye cesaret edemeyeceği bir yer. Yüz binlerce kafatasına ev sahipliği yapan Catacombe, aslında eski bir maden. Peki bu kadar çok sayıdaki kafatası neden burada? Cevabı haberin içinde.

Catacombe, Fransa'nın başkenti Paris'in göbeğinde bulunan ve pek çok insanın görmeye cesaret edemeyeceği bir yer. Yüz binlerce kafatasına ev sahipliği yapan Catacombe, aslında eski bir maden. Peki bu kadar çok sayıdaki kafatası neden burada? Cevabı haberin içinde.

#2
Foto - Paris'in en dikkat çekici müzelerinden biri olan Catacombe, turistlere gerilim dozu yüksek anlar yaşatıyor.

Paris'in en dikkat çekici müzelerinden biri olan Catacombe, turistlere gerilim dozu yüksek anlar yaşatıyor.

#3
Foto - Müze, yüzbinlerce kafatasına ev sahipliği yaptığından her bünyenin rahatlıkla gezebileceği bir yer değil.

Müze, yüzbinlerce kafatasına ev sahipliği yaptığından her bünyenin rahatlıkla gezebileceği bir yer değil.

#4
Foto - Catacombe, Paris'i ikiye ayıran Seine Nehri'nin güneyinde 14. Bölge'de yer alan bir müze. Avenue du Colonel Henri Rol-Tanguy üzerinde yer alan Catacombe, Denfert-Rochereau meydanının olduğu bölgenin içinde.

Catacombe, Paris'i ikiye ayıran Seine Nehri'nin güneyinde 14. Bölge'de yer alan bir müze. Avenue du Colonel Henri Rol-Tanguy üzerinde yer alan Catacombe, Denfert-Rochereau meydanının olduğu bölgenin içinde.

#5
Foto - Catacombe, Paris'in karakteristik binaları için kullanılan kalker taşının çıkartıldığı madenlerin yeraltı müzesine dönüştürülmesiyle ortaya çıkmış.

Catacombe, Paris'in karakteristik binaları için kullanılan kalker taşının çıkartıldığı madenlerin yeraltı müzesine dönüştürülmesiyle ortaya çıkmış.

#6
Foto - Yüzyıllar boyunca maden alanı olan bu bölge, Paris'te salgın hastalıklarının arttığı 18. yüzyılda bir yeraltı mezarlığına dönüştürülmüş.

Yüzyıllar boyunca maden alanı olan bu bölge, Paris'te salgın hastalıklarının arttığı 18. yüzyılda bir yeraltı mezarlığına dönüştürülmüş.

#7
Foto - Devrin sakinleri, kentte baş gösteren bulaşıcı hastalıkların sorumlusu olarak mezarlıkları görmesi üzerine Paris'teki tüm mezarlıklar kademeli olarak buraya aktarılmaya başlanmış.

Devrin sakinleri, kentte baş gösteren bulaşıcı hastalıkların sorumlusu olarak mezarlıkları görmesi üzerine Paris'teki tüm mezarlıklar kademeli olarak buraya aktarılmaya başlanmış.

#8
Foto - İlk olarak bugünkü Forum des Halles'nin yakınında yer alan

İlk olarak bugünkü Forum des Halles'nin yakınında yer alan "Masumlar Mezarlığı"ndaki kemikler ve kafatasları Catacombe'a taşınmış. Bunu daha sonra pek çok mezarlık izlemiş.

#9
Foto - Catacomb, eski bir madenin müzeye dönüştürülmesinden ortaya çıkmış. Dolayısıyla oldukça basık ve havasız bir yer. Yeraltında iki kilometrelik bir yürüyüş parkuru var. Bunun için öncesinde daracık merdivenlerle aşağı inmeniz gerekiyor. Yetkililer kapalı alan fobisi olanları müze ziyareti öncesi uyarıyor.

Catacomb, eski bir madenin müzeye dönüştürülmesinden ortaya çıkmış. Dolayısıyla oldukça basık ve havasız bir yer. Yeraltında iki kilometrelik bir yürüyüş parkuru var. Bunun için öncesinde daracık merdivenlerle aşağı inmeniz gerekiyor. Yetkililer kapalı alan fobisi olanları müze ziyareti öncesi uyarıyor.

#10
Foto - Basık ve karanlık olmasının yanı sıra iskeletlerden ve nemden yayılan rahatsız edici bir koku da her bünyenin kaldırabileceği türden değil. Müzede vestiyer bulunmadığından ziyarete üstünüzde fazla yük yokken gitmeniz tavsiye ediliyor. Öte yandan eski bir maden sahası olduğundan kullanabileceğiniz bir tuvalet de bulmanız mümkün değil. Bunu da mutlaka hesaba katın.

Basık ve karanlık olmasının yanı sıra iskeletlerden ve nemden yayılan rahatsız edici bir koku da her bünyenin kaldırabileceği türden değil. Müzede vestiyer bulunmadığından ziyarete üstünüzde fazla yük yokken gitmeniz tavsiye ediliyor. Öte yandan eski bir maden sahası olduğundan kullanabileceğiniz bir tuvalet de bulmanız mümkün değil. Bunu da mutlaka hesaba katın.

#11
Foto - Catacombe'a giriş ücreti 12 Avro. 3 Avro daha verirseniz Notre Dame Katedralinin altında yer alan kazı alanını da ziyaret edebilirsiniz.

Catacombe'a giriş ücreti 12 Avro. 3 Avro daha verirseniz Notre Dame Katedralinin altında yer alan kazı alanını da ziyaret edebilirsiniz.

#12
Foto - Bunun dışında Notre Dame Katedrali'ne girişin ücretsiz olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Bunun dışında Notre Dame Katedrali'ne girişin ücretsiz olduğunu hatırlatmakta fayda var.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı