• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
14
Dünya iki ülke arasındaki gerilime odaklandı! Tedirgin eden görüntüler… Savaş uçakları peş peşe havalandı

2021-09-27 09:31:37
Dünya iki ülke arasındaki gerilime odaklandı! Tedirgin eden görüntüler… Savaş uçakları peş peşe havalandı

ABD'ye ait ünlü stratejik bombardıman uçağı B-52 Pasifik Okyanusu üzerinde uçarken yanına üç jet yaklaştı, dünya bir anda yayınlanan görüntülere kilitlendi. Rusya Savunma Bakanlığı konuya ilişkin açıklama yaptı. Rusya Savunma Bakanlığı, nükleer başlık taşıma kapasitesine sahip Amerikan B-52'sinin doğu sınırına yaklaştığını ve radar tarafından tespit edildiğini bildiriyor.

#1
Foto - Rus ordusu B-52'yi geri çevirmek için yeni nesil savaş uçağı Su-35'lerden üçünü havalandırdı, görüntüler resmi televizyon Zvezda tarafından yayınlandı. Yerel medya, Su-35'lerin bir süre yanında uçtuğu B-52'nin Rusya sınırından uzaklaştığını ve bunun üzerine NATO'daki ismi Flanker olan jetlerin üslerine geri döndüğünü aktarıyor.

Rus ordusu B-52'yi geri çevirmek için yeni nesil savaş uçağı Su-35'lerden üçünü havalandırdı, görüntüler resmi televizyon Zvezda tarafından yayınlandı. Yerel medya, Su-35'lerin bir süre yanında uçtuğu B-52'nin Rusya sınırından uzaklaştığını ve bunun üzerine NATO'daki ismi Flanker olan jetlerin üslerine geri döndüğünü aktarıyor.

#2
Foto - Bu savaş uçakları 3 bin 500 kilometre menzile sahip. 8 ton ağırlığında füze ve bomba taşıyabiliyor.

Bu savaş uçakları 3 bin 500 kilometre menzile sahip. 8 ton ağırlığında füze ve bomba taşıyabiliyor.

#3
Foto - Buna karşılık Soğuk Savaş döneminin ünlü bombardıman uçağı B-52'ler ise 32 ton silah ve nükleer başlıkla havalanabiliyor, menzili 14 bin kilometreden fazla.

Buna karşılık Soğuk Savaş döneminin ünlü bombardıman uçağı B-52'ler ise 32 ton silah ve nükleer başlıkla havalanabiliyor, menzili 14 bin kilometreden fazla.

#4
Foto - Rus jetleri, geçtiğimiz Ağustos ayında Karadeniz'de seyreden bir ABD B-52'sinin yanına 30 metre kadar yaklaşmış ve yaşanan türbülans nedeniyle çarpışmaya ramak kalmıştı.

Rus jetleri, geçtiğimiz Ağustos ayında Karadeniz'de seyreden bir ABD B-52'sinin yanına 30 metre kadar yaklaşmış ve yaşanan türbülans nedeniyle çarpışmaya ramak kalmıştı.

#5
Foto - ABD ve Rusya, özellikle son bir yıl içinde Karadeniz'den Baltık Denizi'ne, Akdeniz'den Kuzey Kutbu'na dünyanın neredeyse her yerinde karşı karşıya geldi.

ABD ve Rusya, özellikle son bir yıl içinde Karadeniz'den Baltık Denizi'ne, Akdeniz'den Kuzey Kutbu'na dünyanın neredeyse her yerinde karşı karşıya geldi.

#6
Foto - ABD ve Rusya, özellikle son bir yıl içinde Karadeniz'den Baltık Denizi'ne, Akdeniz'den Kuzey Kutbu'na dünyanın neredeyse her yerinde karşı karşıya geldi.

ABD ve Rusya, özellikle son bir yıl içinde Karadeniz'den Baltık Denizi'ne, Akdeniz'den Kuzey Kutbu'na dünyanın neredeyse her yerinde karşı karşıya geldi.

#7
Foto - Ukrayna'daki Rusya yanlısı ayrılıkçıların yol açtığı kriz sürerken Karadeniz kıyısındaki Kırım'ı 2014 yılında ilhak eden Rusya, ilkbahardaki gerilimin ardından bir kez daha dünyaya rest çekti. Rus lider Vladimir Putin, Ukrayna sınırına 100 bin askeri aşkın bir ordu yığdı, onlarca jet ve gemiyle arka arkaya gövde gösterisine girişti. Bu sırada NATO savaş gemileri ise Karadeniz'deydi.

Ukrayna'daki Rusya yanlısı ayrılıkçıların yol açtığı kriz sürerken Karadeniz kıyısındaki Kırım'ı 2014 yılında ilhak eden Rusya, ilkbahardaki gerilimin ardından bir kez daha dünyaya rest çekti. Rus lider Vladimir Putin, Ukrayna sınırına 100 bin askeri aşkın bir ordu yığdı, onlarca jet ve gemiyle arka arkaya gövde gösterisine girişti. Bu sırada NATO savaş gemileri ise Karadeniz'deydi.

#8
Foto - Haziran ayına gelindiğinde ise Karadeniz'de neredeyse savaş çıkıyordu. İngiliz savaş gemisi HMS Defender ile Hollanda'ya ait Everstsen savaş gemisi, İstanbul Boğazı'ndan geçerek Karadeniz'e açıldı. Karadeniz'de söz konusu iki araca ABD savaş gemisi USS Laboon da katıldı. Akdeniz'deki uçak gemisi HMS Queen Elizabeth'ten havalanan F-35 jetleri de, Karadeniz'de seyreden gemilerle birlikte tatbikat yaptı.

Haziran ayına gelindiğinde ise Karadeniz'de neredeyse savaş çıkıyordu. İngiliz savaş gemisi HMS Defender ile Hollanda'ya ait Everstsen savaş gemisi, İstanbul Boğazı'ndan geçerek Karadeniz'e açıldı. Karadeniz'de söz konusu iki araca ABD savaş gemisi USS Laboon da katıldı. Akdeniz'deki uçak gemisi HMS Queen Elizabeth'ten havalanan F-35 jetleri de, Karadeniz'de seyreden gemilerle birlikte tatbikat yaptı.

#9
Foto - 23 Haziran tarihine gelindiğinde ise, Rusya Kırım'a yaklaştığı gerekçesiyle İngiliz gemisi HMS Defender'e savaş gemileri tarafından uyarı ateşi yapıldığını duyurdu. Dünyayı sarsan 'son dakika' haberini İngiltere saatler içinde yalanladı, Londra yönetimi HMS Defender'in Rus güçleri tarafından yalnızca takip edildiğini aktardı.

23 Haziran tarihine gelindiğinde ise, Rusya Kırım'a yaklaştığı gerekçesiyle İngiliz gemisi HMS Defender'e savaş gemileri tarafından uyarı ateşi yapıldığını duyurdu. Dünyayı sarsan 'son dakika' haberini İngiltere saatler içinde yalanladı, Londra yönetimi HMS Defender'in Rus güçleri tarafından yalnızca takip edildiğini aktardı.

#10
Foto - Karadeniz NATO ve Rusya'nın ana bilek güreşi alanı haline gelirken, yaz mevsimi boyunca da tatbikatlar devam etti. Son haftalarda gerilim dinmişti.

Karadeniz NATO ve Rusya'nın ana bilek güreşi alanı haline gelirken, yaz mevsimi boyunca da tatbikatlar devam etti. Son haftalarda gerilim dinmişti.

#11
Foto - Ta ki, Rus ordusunun 23 Eylül tarihinde yayınladığı videoya kadar. Kırım'a S-400 füzeleri de dahil yığınak yapan Rusya, Bastion füzelerini test etti.

Ta ki, Rus ordusunun 23 Eylül tarihinde yayınladığı videoya kadar. Kırım'a S-400 füzeleri de dahil yığınak yapan Rusya, Bastion füzelerini test etti.

#12
Foto - Rus ordu televizyonu Zvezda, Mart ayında Kırım'a konuşlandırılan Bastion gemisavar füzelerinin Opuk eğitim alanından peş peşe ateşlendiğini ve hedefleri vurduğunu bildiriyor.

Rus ordu televizyonu Zvezda, Mart ayında Kırım'a konuşlandırılan Bastion gemisavar füzelerinin Opuk eğitim alanından peş peşe ateşlendiğini ve hedefleri vurduğunu bildiriyor.

#13
Foto - Düşman gemilerinin batırıldığını kaydeden Zvezda, hedeflerin Karadeniz'de bulunduğunun altını birkaç çizdi ve 'Muhafız füze' başlığını kullandı.

Düşman gemilerinin batırıldığını kaydeden Zvezda, hedeflerin Karadeniz'de bulunduğunun altını birkaç çizdi ve 'Muhafız füze' başlığını kullandı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23