• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
9
Donanmalarını sahaya sürmüşlerdi! Rusya’dan 4 süper güce karşı askeri hamle

2021-10-15 12:15:49
Donanmalarını sahaya sürmüşlerdi! Rusya’dan 4 süper güce karşı askeri hamle

Küresel dominasyon hedefine adım adım ilerleyen Çin'e karşı birleşen dört dev ülke, donanmalarını sahaya sürmüştü. Pekin'in vereceği tepki merakla bekleniyordu ve dünyayı sarsacak flaş gelişme yaşandı.

#1
Foto - Çin'in Tayvan'ı işgal etme niyetini iyiden iyiye açık etmesinin ardından tansiyonun iyice arttığı bölgede, Pekin yönetiminin hiç hoşuna gitmeyecek bir hareketlilik yaşanıyordu.

Çin'in Tayvan'ı işgal etme niyetini iyiden iyiye açık etmesinin ardından tansiyonun iyice arttığı bölgede, Pekin yönetiminin hiç hoşuna gitmeyecek bir hareketlilik yaşanıyordu.

#2
Foto - Çin Devlet Başkanı Xi Jinping,

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, "Anavatanla tarihi yeniden birleşme görevi yerine getirilmeli ve kesinlikle yerine getirilecek" demiş, bu açıklama Washington'ın tepkisini çekmişti.

#3
Foto - Çin'in önde gelen gazetelerinden biri olan ve genellikle Komünist Parti'nin sözcüsü olarak görülen The Global Times ise, ABD'ye korkunç bir tehdit savurarak 'ilk onlar ortadan kaldırılacak' demiş ve ABD özel kuvvetlerinin Tayvan'da bulunmasının, Çin anakarasının

Çin'in önde gelen gazetelerinden biri olan ve genellikle Komünist Parti'nin sözcüsü olarak görülen The Global Times ise, ABD'ye korkunç bir tehdit savurarak 'ilk onlar ortadan kaldırılacak' demiş ve ABD özel kuvvetlerinin Tayvan'da bulunmasının, Çin anakarasının "istilası" anlamına geldiğini savunmuştu. Hindistan, Japonya, ABD ve Avustralya'dan gelen deniz kuvvetleri, Malabar 2021'in ikinci aşamasına başladı. ABD Donanması tarafından ev sahipliği yapılan ve Bengal Körfezi'nde yürütülen Malabar 2021, iki aşamada gerçekleştiriliyordu.

#4
Foto - Bu sefer Japon Denizi'nde çok farklı bir adım atıldı. Çin’e karşı olan ABD’nin bu gelişmeye nasıl cevap vereceği merak konusu. Çin’in yanında yer alan ülke tüm dünyayı şaşırttı.

Bu sefer Japon Denizi'nde çok farklı bir adım atıldı. Çin’e karşı olan ABD’nin bu gelişmeye nasıl cevap vereceği merak konusu. Çin’in yanında yer alan ülke tüm dünyayı şaşırttı.

#5
Foto - Rusya ve Çin, Japon Denizi'nde ortak bir askeri tatbikat başlattı. Rusya’nın bu askeri adımı ABD, Hindistan gibi Çin’e karşı olan ülkelere gözdağı şeklinde yorumlandı.

Rusya ve Çin, Japon Denizi'nde ortak bir askeri tatbikat başlattı. Rusya’nın bu askeri adımı ABD, Hindistan gibi Çin’e karşı olan ülkelere gözdağı şeklinde yorumlandı.

#6
Foto - Tatbikata her iki ülkeden de birçok savaş gemisi, denizaltı, uçak, helikopter ve diğer donanma unsurları iştirak ediyor.

Tatbikata her iki ülkeden de birçok savaş gemisi, denizaltı, uçak, helikopter ve diğer donanma unsurları iştirak ediyor.

#7
Foto - Söz konusu tatbikat, son dönemde Batı Pasifik'te ABD öncülüğünde Çin'e karşı girişilen ittifaklara bir karşılık olarak görülüyor.

Söz konusu tatbikat, son dönemde Batı Pasifik'te ABD öncülüğünde Çin'e karşı girişilen ittifaklara bir karşılık olarak görülüyor.

#8
Foto -

"Deniz Etkileşimi – 2021" isimli tatbikatın 17 Ekim’e kadar sürmesi bekleniyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23