• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
11
Dünyaca ünlü 10 psikolojik roman

2019-07-07 22:48:19
Dünyaca ünlü 10 psikolojik roman

Her satırıyla okuyucunun ruh dünyasına ışık tutan ve beyninin tomografisini çeken, dünya çapında ses getirmiş 10 psikolojik romanı, Akit’in kültür sanat sayfasında bir araya getirdik.

#1
Foto - Albert Camus: Yabancı Fransız varoluşçunun zirve eseri... Her şeyi boş vermiş bir ruhun fotoğrafını çeker… ölüm ile yaşamak arasında hiçbir fark görmeyen, olan ve olması muhtemel ne varsa akışına bırakan bir karakterin hayranlık duyulası psikolojisi…

Albert Camus: Yabancı Fransız varoluşçunun zirve eseri... Her şeyi boş vermiş bir ruhun fotoğrafını çeker… ölüm ile yaşamak arasında hiçbir fark görmeyen, olan ve olması muhtemel ne varsa akışına bırakan bir karakterin hayranlık duyulası psikolojisi…

#2
Foto - Jose Saramago: Körlük Bir hal durumunu anlatsa da daha derinde insan ruhunun karanlığına ışık tutan bir eser. Beyazlığın körlüğü ve insanın kadim vahşeti.. Meraklısı için kaçırılmayacak bir eser…

Jose Saramago: Körlük Bir hal durumunu anlatsa da daha derinde insan ruhunun karanlığına ışık tutan bir eser. Beyazlığın körlüğü ve insanın kadim vahşeti.. Meraklısı için kaçırılmayacak bir eser…

#3
Foto - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski: Suç ve Ceza Bir katilin anatomisi ve cinayet sonrası yaşadığı ruh halini gözlemlersiniz. Ulvi idealler uğruna cinayet işleyen fakat en nihayetinde bir katilden başka bir şey olmayan bedbahtın romanı… Batı tefekkürünün zirve ismi Friedrich Nietzsche’nin, ‘insan ruhuna dair ne öğrendimse Dostoyevski’den öğrendim’ sözlerinin haklılığını idrak edersiniz.

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski: Suç ve Ceza Bir katilin anatomisi ve cinayet sonrası yaşadığı ruh halini gözlemlersiniz. Ulvi idealler uğruna cinayet işleyen fakat en nihayetinde bir katilden başka bir şey olmayan bedbahtın romanı… Batı tefekkürünün zirve ismi Friedrich Nietzsche’nin, ‘insan ruhuna dair ne öğrendimse Dostoyevski’den öğrendim’ sözlerinin haklılığını idrak edersiniz.

#4
Foto - Irvin D. Yalom: Nietzsche Ağladığında Ünlü filozoflar ve tarihi kişiliklerin geçit yaptığı, gerçekle hayalin iç içe geçtiği bu eserde, melankolik bir kahramanın bilinçaltını okuruz. Belki de kendi benliğimizin.

Irvin D. Yalom: Nietzsche Ağladığında Ünlü filozoflar ve tarihi kişiliklerin geçit yaptığı, gerçekle hayalin iç içe geçtiği bu eserde, melankolik bir kahramanın bilinçaltını okuruz. Belki de kendi benliğimizin.

#5
Foto - Janet Frame: Sudaki Yüzler Yeni Zelandalı yazarın ustalık işi eseri. İnsan zihninin en kuytu köşelerinde dolanacağınız vurucu bir kitap.

Janet Frame: Sudaki Yüzler Yeni Zelandalı yazarın ustalık işi eseri. İnsan zihninin en kuytu köşelerinde dolanacağınız vurucu bir kitap.

#6
Foto - Peyami Safa: Bir Tereddüdün Romanı Genç bir gazeteci ile yalnız bir kadın arasındaki buhran dolu ilişkiyi anlatsa da her bir cümlesi ve satırı ‘insan’a dair olan harikulade bir başyapıt… Peyami Safa, bu eserinde ruhunuzu gözlerinizin önüne serer… Bir psikolog titizliğiyle… ‘Türklerin Dostoyevski’si denilmesi boşuna değil.

Peyami Safa: Bir Tereddüdün Romanı Genç bir gazeteci ile yalnız bir kadın arasındaki buhran dolu ilişkiyi anlatsa da her bir cümlesi ve satırı ‘insan’a dair olan harikulade bir başyapıt… Peyami Safa, bu eserinde ruhunuzu gözlerinizin önüne serer… Bir psikolog titizliğiyle… ‘Türklerin Dostoyevski’si denilmesi boşuna değil.

#7
Foto - Knut Hamsun: Açlık Sefaletin felsefesi hiçbir kitapta bu kadar muazzam bir üslup ve çarpıcı tasvirlerle anlatılmamıştır… Olmayan köpekleri için kasaptan kemik isteyen ve izbe bir sokakta yiyen kahramanın ruh halini yaşarsınız… ve bir kez daha hayatı sorgularsınız….

Knut Hamsun: Açlık Sefaletin felsefesi hiçbir kitapta bu kadar muazzam bir üslup ve çarpıcı tasvirlerle anlatılmamıştır… Olmayan köpekleri için kasaptan kemik isteyen ve izbe bir sokakta yiyen kahramanın ruh halini yaşarsınız… ve bir kez daha hayatı sorgularsınız….

#8
Foto - Victor Hugo: Bir İdam Mahkumunun Son Günü İdam cezasına mahkum edilmiş bir karakterin hissettiklerini ‘hissedeceğiniz’ bir eser. Ölümü beklemenin ve ölecek olmanın çıldırtıcılığı hiçbir yazarın kaleminden bu denli net bir şekilde inkişaf etmemiştir.

Victor Hugo: Bir İdam Mahkumunun Son Günü İdam cezasına mahkum edilmiş bir karakterin hissettiklerini ‘hissedeceğiniz’ bir eser. Ölümü beklemenin ve ölecek olmanın çıldırtıcılığı hiçbir yazarın kaleminden bu denli net bir şekilde inkişaf etmemiştir.

#9
Foto - Franz Kafka: Dönüşüm Modern insanın, hayat karşısındaki çaresizliğinin ‘böcek’ metaforu üzerinden tasvir edilişini okurken, insan denilen varlığın bilinçaltına şahit olursunuz.

Franz Kafka: Dönüşüm Modern insanın, hayat karşısındaki çaresizliğinin ‘böcek’ metaforu üzerinden tasvir edilişini okurken, insan denilen varlığın bilinçaltına şahit olursunuz.

#10
Foto - Jean Paul Sartre: Bulantı Çevresindeki her şeyden tiksinti duyan ve yavaş yavaş yabancılaşan bir karakterin ruh halini iliklerinize kadar hissedebileceğiniz bir başyapıt… İnsanın romanı…

Jean Paul Sartre: Bulantı Çevresindeki her şeyden tiksinti duyan ve yavaş yavaş yabancılaşan bir karakterin ruh halini iliklerinize kadar hissedebileceğiniz bir başyapıt… İnsanın romanı…

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23