Seçim 2019 Sayfası

Muhalifler Halep'te büyük bir operasyon başlattı

Halep'te, muhaliflerden rejim güçlerine karşı yeni bir hamle geldi. Muhalif grupların çatı oluşumu Fetih Ordusu büyük bir saldırı başlattığını açıkladı.

03 Haziran 2016 Cuma 20:33
Muhalifler Halep'te büyük bir operasyon başlattı
Suriye'nin Halep kentinde sıcak dakikalar yaşanıyor. Rus ve Esed rejimine bağlı savaş uçaklarının haftalardır bombardımana tuttuğu ve çok sayıda sivilin ölmesi ve yaralanmasına neden olan Halep kentinde muhaliflerden büyük operasyon.
 
Aralarında Nusret Cephesi ve Ahraruş Şam'ın ayrıca etkin bir kaç muhalif grubun yer aldığı Fetih Ordusu, Suriye'nin Halep kentinin güneyinde İran destekli Esed rejim güçlerine yönelik büyük çapta bir operasyon başlattığını duyurdu. Söz konusu grup geçtiğimiz Mayıs ayının başında da aynı bölgeye saldırı başlatmış çok sayıda rejim ve İran destekli militanı öldürüp esir almıştı. 
 
Kaynak:Islahhaber 
Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 03 Haziran 2016 Cuma 20:33

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Nisan 2019