İsmail Kahraman: Che denen eşkıya benim gencimin yakasında olamaz

Rize’de ilk kez gerçekleştirilen Fetih Kutlaması’nda konuşan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, gençlere kendi tarihimizin öğretilip sevdirilmesi gerektiğini belirterek, Che’nin resimlerinin Türk gençlerinin tişörtlerinde olmaması gerektiğini söyledi ve Bolivya’da, Küba’da, Güney Amerika’da faaliyette bulunan bir eşkıya benim liseli gencimin yakasında, göğsünde olamaz. Olmamalı." diye konuştu.

28 Ağustos 2016 Pazar 22:19
İsmail Kahraman: Che denen eşkıya benim gencimin yakasında olamaz

Rize Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez adı altında bir kutlama programı gerçekleştirildi. 1461 yılında Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’u fethine dayandırılarak düzenlenen kutlama programı Rize Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşti. İlki gerçekleştirilen kutlamaya katılım az olurken, tribünler boş kaldı.

"KURTULMADIK DÜŞMAN ÇEKİLDİ"

Kuran-ı Kerim okunarak başlayan programda konuşan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Türkiye’de kutlanan kurtuluş günlerini eleştirip, bunların yerine zafer günlerinin kutlanması gerektiğini söyledi. Kahraman, “2 Mart Rize’nin Kurtuluş günü olarak anılır. Kurtuluş günleri tabiri yanlıştır. Kurtuluşlar değil Fetihler alınır. ‘ben esirdim şu tarihte kurtuldum’ demek; acziyet ifade eden ve insanın maneviyatını törpüleyen bir tariftir. Oysa bir çok zaferimiz var. Niye zaferleri kutlamayacağız. Rusya’nın Rize’yi işgalinden sonda 1917’de orada bir Komünist ihtilal oldu. Lenin iş başına geldi. Çar kimlerle dost ise onlarla düşkün düşmanları ile ise dost oldu. Osmanlı ile de dost oldular. Kendiliklerinden çekilip gittiler. Bu Trabzon’dan Rize’den Artvin’den, Erzurum’dan, Sarıkamış’tan topyekün çekildiler memleketlerine döndüler” dedi.

"GÜÇLENİYORUZ, DAHA DA GÜÇLENECEĞİZ"

Kahraman, tüm engellemelere rağmen Türkiye’nin gelişmeye devam ettiğini ifade ederek, “Güçleniyoruz. Daha da güçleneceğiz inşallah. Bize çelme takmalarına rağmen, bütün kullandıkları ajanlara, teröristlere rağmen, Pensilvanya’da besledikleri nankör, hain, zalim, satılmışlara rağmen, asker üniforması giyip namlusunu kendi milletine çevirenlere rağmen gelişmemizi devam ettireceğiz ve ettirmekteyiz. Çünkü geniş bir coğrafyanın mesuliyetini taşıyoruz” şeklinde konuştu.

"CHE DENEN EŞKIYA BENİM GENCİMİN YAKASINDA, GÖĞSÜNDE OLAMAZ"

Kahraman, Türk gençlerine kendi tarihimizin anlatılarak sevdirilmesi gerektiğine vurguyaparak, Che Guevara örneğinden yabancılara karşı duyulan sevgiyi eleştirdi. Kahraman, “Devlis var. Yani Liseli Devrimciler. Che Guevara’nın gömleklerini giymişler. Che 39 yaşında öldürülen, bizzat kendisinin infazlar yaptığı bir katil kişilik. Bir gerilla. Bolivya’da, Küba’da, Güney Amerika’da faaliyette bulunan bir eşkıya benim liseli gencimin yakasında, göğsünde olamaz. Olmamalı. Bağı yok benimle. Köküm bir değil. Tarihim bir değil. Benim kendi tarihim ve insanlarım var. Onlarla övüneceğim. Garip. Fatih’i Dünya tanıyacak ama Türkiye tanımayacak" dedi. Kutlama programında Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Kahraman’a ahşap işleme bir alem hediye etti.

 

Haber Tarihi: 28 Ağustos 2016 Pazar 22:19

YORUM YAZ

 • mertniyazimertniyazi1 yıl önce
  Che´nin sonunu getiren sözler:"Sovetlerde ABD gibi emperyalist bir Devlet.." dedikten bir kac ay sonra isini bitirdiler. Soguk Savasta Üst Aklin Dünyaya oyunu idi. Che bugün her halde Komonist olmazdi, Ak Partili olurdu ;)
 • Sabri AkgulSabri Akgul1 yıl önce
  Helal olsun verdiğimiz oylar.Allah hepinizin yardımcısı olsun.Allah milletimizin nezdinde inşallah İslami yüceltsin...
 • mustafa sancaktarmustafa sancaktar1 yıl önce
  Tişort imalatcılarımızı kahraman atalarımızın resimlerini basmaya davet ediyorum.Böylece gençlerimizde tarih bilinci geçmişimize sevgi bilinci gelişir İyşallh
 • mehmetmehmet1 yıl önce
  Hay ALLAH senden razı olsun bu şerefsizleri kahraman ilan ediyorlar ama kendi soylarından padişahlara küfür eden bir nesil yetişiyor oda üniverstedekiköksüz hocaların sayesinde oluyor
 • AhmetAhmet1 yıl önce
  Deniz gezmiş olsun desek ona da hayır dersiniz, sagcılardan gösterin desek bir tane isim veremezsiniz
 • Muhammet Muhammet 1 yıl önce
  Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.
 • kemalsonmezkemalsonmez1 yıl önce
  bunu öldükten sonra hatırlanmayacak biri söylüyor. bu şahıs zamanında 6. filo icin secdeye durmuş biri, ağzına che'nin adını destursuz almaması gerekiyor :)
 • malatyalimalatyali1 yıl önce
  solculardan hic biri benim icin önder olamaz.Bosa kürek sallayicilardir....
 • TamerTamer1 yıl önce
  Şu hayatta hiç kimse tarafından sallanmayan bir adamdır İ. Kahraman...
 • Hayrettin HATUNOĞLUHayrettin HATUNOĞLU1 yıl önce
  Sayın Kahraman kitabın ortasından konuşmuş. O teröristin Apo, Cemil Bayık, Murat Karayılan, Behoz Erdal'dan hiçbir farkı yoktur. Hayran olacaksanız "Köroğlu; Dadaloğlu" na hayran olun embesiller.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 20.02.2018