Diyarbakır'da ucube Zerdüşt heykelleri kaldırılıyor!

Müslüman Kürt halkının tepkisini çeken Zerdüşt heykelleri kayyım tarafından tek tek kaldırılıyor.

08 Ocak 2017 Pazar 16:03
Diyarbakır'da ucube Zerdüşt heykelleri kaldırılıyor!

HDP'li Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kentin birçok yerine Zerdüştlük figürlü heykeller yerleştirmişti. Diyarbakırlılar, belediyenin başına kayyım getirilmesinin ardından bu ucube heykellerin bir an önce kaldırılmasını istemişti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde bulunan iki insan başlı aslan heykeli Müslüman Kürt halkının isteği doğrultusunda dün kayyım idaresi tarafından kaldırıldı, henüz resmi bir açıklama da yapılmadı.

Öte yandan Roboski'deki olayı istismar eden HDP'lilerin yaptırdığı kışkırtıcı heykel de kaldırıldı.

HDP'LİLER KÜRT HALKINA ZERDÜŞTLÜĞÜ EMPOZE EDİYOR

Terör örgütü PKK ve siyasi uzantısı HDP'nin Müslüman olan Kürt halkına, Zerdüştlük inancını empoze etmeye çalıştığı ortaya çıktı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin kentin her köşesinde Zerdüştlük inancına ait olan iki insan başlı kanatlı aslan heykelini, güneşe tapan insan figürlerini ve içinde göz şekli bulunan güneş figürlerini parklara kentin belirli yerlerine yerleştirerek halkın bilincini etkilemeye çalıştığı görüldü. Kürtlerin asıl dinin Zerdüştlük olduğu yalanıyla terör örgütüne yakın yayın evleri halka ve özellikle de gençlere Zerdüştlüğün kutsallık atfettiği Avesta kitabını ücretsiz olarak dağıttığı öğrenildi.

Son yıllarda düzenenen kırsaldaki operasyonlarda da ölü ele geçirilen teröristlerin üstlerinden Zerdüştlük ile ilgili doneler ve Avesta kitabı çıkmıştı. Terör örgütü PKK'nın adeta kendine din olarak seçtiği Zerdüştlük'ün Kürt halkına empoze edilmesi görevini de HDP'li belediyeler üstlendi. Diyarbakırlılar, terör destekçisi belediyeler tarafından kentin çeşitli noktalarına yerleştirilen Zerdüştlüğe ait heykel ve figürlerin kaldırılmasını istemişti. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne kayyım olarak atanan Cumali Atilla'ya iletilen talepleri değerlendirmeye almıştı ve gerekeni yaparak o heykelleri kaldırmaya başladı.

ZERDÜŞTLÜK NEDİR?

Zerdüştlük; Mecusilik adıylada bilinen dünyanın eski tek tanrılı dinlerinden birisinin adıdır. Zerdüşt; Zerdüştlük dininin kurucusudur. Zerdüştlükte, evlerin kapıları (sabah kalkınca güneşe dua etmek için) doğuya, yani güneşe bakar. Güneşe ve ateşe taparlar.

İşte HDP'lilerin İslam aleyhine Zerdüştlük lehine  bazı açıklamaları:

"Laiklik konusunda TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri) ile aynı görüşleri paylaşıyoruz. Biz de başörtüsüne, küçüklerin Kur an eğitimi almasına, İslâmi cemaatlere, katsayı eşitliğine karşıyız"

Emine Ayna:

“Kürtler ne olursa olsun Nevroz bayramından vazgeçmezler. Kurban bayramından vazgeçebilirler, kurban kesmeyebilirler, kutlamayabilirler, bu yıl ise kutlamadılar. Yine Ramazan bayramından vazgeçebilirler kutlamayabilirler. Ancak Kürtler Nevroz bayramından vazgeçmez”

Mehdi_Zana">Mehdi Zana:

"Kürtler İslamiyet i kabul ettiklerinde kaybettiler, Kürtlerin asıl dini Zerdüştlüktür”

Ahmet Türk:

“Bazıları hâlâ 1400 küsur sene evvelki hükümlerle hareket ediyor” diyerek, Hazreti Peygamber dönemine atıfta bulunuyor.

Batman Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan:

Nasıl ki müslümanlar için Mekke, Medine kutsal ise Kürtler için de Roj TV o kadar kutsaldır.

Haber Tarihi: 08 Ocak 2017 Pazar 16:03

YORUM YAZ

 • ahmet yükselahmet yüksel1 yıl önce
  Darısı Eskişehirin başına.Trafikten kilitlenmiş caddeler çamurdan geçilmeyen sokaklardakiheykellerden televizyonlarındaki 1940 lardaki gibi zorla dinletilen bilmem kimin keman konçertolarından kurtulsak da şehrimiz bizim olsa....
 • Ahmet MithatAhmet Mithat1 yıl önce
  Eyvallah kaldirilsin da Ankaradaki Gar onundeki Hitit aslani ne olacak? O da pagan heykeli. Hassas bölge Diyaarbakir eyvallah da bunun sonu yok. Unutmayalim ki Anitkabirdeki aslanli yolun aslanlari da ayni Hitit pagan kulturunun aslanlari.Diyarbakir halkina bunun o kadim bolgenin bir unsuru oldugu anlatilabilse keske, gonul bunu isterdi toptan tu kaka etmek yerine. Umit edelim teror belasi bitince halk bilinclenir ve dinine islama sahip ciktigi oranda eski kadim tarihine de bilincle sahip cikar.
 • hercaihercai1 yıl önce
  Roboski olayinin heykeli de Allah'a iftira atiyor, sozde onlar Dua ediyorlarmis ta fyzeler yere dusuyormus! Ikiside ucube, kaldirildigi iyi olmus!
 • gariban vatansevergariban vatansever1 yıl önce
  Islam DiNiNDEN ÖNCE ÖYLELERDi TAMAM ANCAK, TÜRKLERDE KÜRTLERDE iSLAM´ I KABUL EDiP MÜSLÜMAN OLDUGUNA GÖRE KALDIRIN ARTIK BU CEHENNEM PUTLARINI HEYKELLERiNi BETONKAMAL´iN DE NE KADAR PUT´U VARSA HEPSiNi KALDIRIN !!!MÜSLÜMANLAR KAHRAMANLARINI PUTLARLA DEGiL iSiMLERiYLE ANARLAR !!!!!! AMA GERCEK KAHRAMANLARINI VATANHAiNi KAMAL GiBi iSMET GiBi FETÖ GiBiLERiNi DEGiL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Hakikat Hakikat 1 yıl önce
  Bu zerdūşt heykelleri onlarin ..namert vatanhainleri musluman ulkede yaptiklari resmen allahsiz kitapsiz keferelerin
 • sukrusukru1 yıl önce
  Namussuz alçaklar için kââfir dediğimizde kızıyorlar halbuki kââfirden daha beterler.Müslüman kürtler Hââlâ bunlara oy verirlerse hiç kusura bakmasınlar ama bana göre onlarda kââfirleşmiş demektir.
 • Teyyo Teyyo 1 yıl önce
  Zaten ne çektiysek Zerdüşt ve şamanlardan çektik. Bunlara Allah ın ilk ayeti Oku olmasına rağmen gönderilen kitabın manası bir kez bile okumayan asıl rehberi (sav) unutup sahte hocalardan mehdilerden medet uman ahmakları ilave etmek lazım.
 • fatihfatih1 yıl önce
  Kürtlere zerdüştlük saçmalığı empoze edildiği gibi bizim bazı cahil Türklere de sosyal medya üzerinden,atalarımız gök tanrıya inanıyordu filan diye tengri muhabbeti yapılıyor,lütfen çocuklarımıza dikkat edelim...
 • mertmert1 yıl önce
  darısı diğer ucube putların başına
 • İsmailİsmail1 yıl önce
  Şugüzelimülkeyiputperestlerülkesiyapmışlarülkemizihayinoğluhayinlerputperestlerermenileryazık günahputlarataşlaraharcananparalara
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018