• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Süresiz nafaka ve nafaka hapsi mağdurlarının feryatları duyulacak mı?

30 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Oktay

NAFAKA MAĞDURLARININ SESINI DUYMAYANLARI VE BU SORUNA TEPKISIZ KALANLARI,SORUNU ÇÖZECEZ DIYE BIZLERI OYALAYANLARI ALLAH BİLDİĞI GIBI YAPSIN. KESER DÖNER SAP DÖNER GÜN GELIR HESAP DÖNER.SEÇIMLERDE GÖRÜŞÜRÜZ
 • 1 Yıl Önce

Muzaffer

Kurtarın artık bizi bu borç batağından. Her ay aldığımız paradan çoluğumuzun çocuğumuzun rızkını kira öder gibi nafaka ödüyoruz.
 • 1 Yıl Önce

Ümit Ersoy

Çare ve çözüm / yeniden refah partisi
 • 1 Yıl Önce

Bir ilmin kıymeti, mahiyeti ve gayesi ile bilinir

Bir ilmin kıymeti, mahiyeti ve gayesi ile bilinir O ilim ki, neticesinde amel olmazsa Allah (Celle Celâluhû) katında ilim sayılmaz. Çok değerli bir insanın beraberindeki sizlerin bu ilmi bazı şeylerinizi düzeltmede sebeb eylesin Rabbim ! " İbadetlerine çok dikkat ederdi. İstikamet üzereydi. Sevecen, merhametli ve iyi insandı. Sıra dışı, nadir bulunan biri idi. "
 • 1 Yıl Önce

İntertium

Yahu bu süresiz nafaka ve 6284 anayasaya aykırı aslında bu mağdurlar anayasa m. Gitseler olmuyor mu. O da olmazsa av.i.h.m.
 • 1 Yıl Önce

Hakkı

Kim ne derse desin süresiz nafaka adaletsizliktir büyük haksızlıktır. Evlenip ayrıldı diye birini sürekli artan ömür boyu bir borcun içerisine sokmak vicdanlarda yaratacak bir sızıdır. Buna onay verende göz yumanda destekleyende haksızlık yapmaktadır. Empati kurun biraz yazık nafaka ödeyen erkeklere. Biz erkeklerde dünyaya 1 defa geliyoruz ömrümüz çalışıp el olmuş birine bakmak üzerine kurulmamalı. Herkes kendi çocuğuna baksın
 • 1 Yıl Önce

Oğuzhan

Evlenmekte hak boşanmakta. Sadece kadın mı boşanırken psikolojik olarak yıpranıyor? Erkekler taş duvar mı bizlerin duyguları yok mu? Boşanırken erkekler daha mağdur oluyor. Kadın istese yeniden evlenip yuva kurabiliyor fakat erkek için daha zor yeniden evlenmek. İki tarafta boşanırken neden ceza diye erkeğe nafaka ödettiriliyor? Hem de ömür boyu. Zaten insanlar maaşları ile zor geçiniyor rızkımızı 30-40 yıl boyunca hem de her yıl % 40 ÜFE oranında artışla neden el olmuş bir kadına zorla veriyoruz.
 • 1 Yıl Önce

Hakan

Sesimizi duyan yok mu ey yetkililer??? Nafaka konusunda ne kadar mağdur var görmüyor musunuz? HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR. Kadınlar mağdur edilmesin baş tacı tamam fakat erkeklerde köle gibi görülmesin. Ömür boyu nafaka hem de her yıl % 30-40 ÜFE oranında artan nafakalar belimizi büktü bu nafaka kanununu bir an önce süreli hale getirin
 • 1 Yıl Önce

Hakkı Özlem

Bir ülkenin aile yapısını yıkmak istiyorsanız süresiz nafaka kanununu getirin. Bakın 5 yılda aileler nasıl çöküyor boşanmalar nasıl artıyor.
 • 1 Yıl Önce

Salih

Bu kadar milletin feryadı duymazluktan geliniyorsa o koltuklarda neden oturuyorsunuz. Nafaka yasasını çıkarıp süreli hale gelmesi lazım biran önce. SÜRESİZ Nafaka ve Çocuk haczi kalkmazsa benden oy yok artık
 • 1 Yıl Önce

Derbeder

İstanbul sözleşmesi iptal edilince bu işler halledilmesi mi.
 • 1 Yıl Önce

Hakan

Sayın Cumhurbaşkanım size ne anlatıyorlar bilmiyorum fakat çocuklarımızı ya icra ile ya da göremiyoruz. Yıllarca elaleme alınterimizi veriyoruz. AKP nin oyları bu süresiz nafaka kanunu devam ederse çok yüzünden düşer. Size oy veren insanlara kulak verin artık.
 • 1 Yıl Önce

ademoğlu

sayın akparti yetkilileri yukardaki aileyi bozan kanunları bir an önce değiştirmek için bütçede paramı yoksa mecliste oyunuzmu yetmiyor daha ne bekliyorsunuz
 • 1 Yıl Önce

Alī

Aynen Sefa Bey, gençler evlenmiyorlar. Son úç senedir iyice belirginleşti. Sokakta davul sesi kalmadı,evimizin 400 m.karşisinda düğün saraylarí zaten sustu. Ekonomik korku ve güven duyacağı insanı bulamama.
 • 1 Yıl Önce

Zaim

Sayın hocam bu kadar yazıyorsunuz bu iktidar neden size ve sizin gibilere kulak vermez hala anlayamadılar  
 • 1 Yıl Önce

Mızaffer

Bu sorunu birkez daha dile getirdiğiniz için size dua adiyorum Sefa bey. Yıllardır bitmeyen icralar hacizler nafaka artırım davaları bitirdi tüketti bizleri. İnsanlar bir daha birbirinin yüzünü görmemek için ayrılıyorlar 15 yıl oldu sürekli mahkemelerden dolayı bir türlü yakamı kurtaramadım. Üstelik çocuk icrası ise ülkemize yakışmayan bir dram. Paran varsa çocuğunu görebiliyorsun paran yoksa göremiyorsun. Boşanınca sadece kadından boşanmıyorsunuz.Devlet çocuklarımızı da bu kanunlarla erkeklerden boşatıyor bunu anladım.
 • 1 Yıl Önce

Ilker Karaca

Hocam destekleriniz için çok teşekkür ederiz.
 • 1 Yıl Önce

Abdurrahman

Nafaka ödediğim kadın tarafından bana 3 yıldır gösterilmeyen canımdan çok sevdiğim yavrularımın üzerine yemin ederim ki. Nafaka ve Çocuk haczi kaldırılmazsa eğer her seçimde oy verdiğim bu yetkililere oy verirsem bir daha Rabbim oy verdiğim gün canımı alsın. Madem derdiniz hak değil oy Daha da başka birşey demiyorum. Benim gibi Milyonlarca mağdur var gerisini siz düşünün
 • 1 Yıl Önce

Salih

2002 den beridir her türlü seçimde destek verdiğim Ak Parti'nin eğitim ve aile politikaları konusundaki bu akla ziyan uygulamalarından bıktım artık. Yazık günah bu millete.
 • 1 Yıl Önce

Sayin yazar

Akp ideolojisi bu ulkenin %80 ne hitap ediyor.bunca caba ve yatirimlara rağmen %40 altinda oy aliyorsa sebebi adalet ve aile yapimiza vurulan darbe kanunkardir.Ama gafiller anlayamiyor.Akp en cok aile ve adalet bakanligindan cok agir darbeler aliyor. 
 • 1 Yıl Önce

Kırıkkale

Çok doğru bu mesele çözülmeli sayın saygılı süresiz nafaka çok yanlış hükümet neyi bekliyor bu meseleyi çözmüyor anlamış değilim biz Müslüman Türk milletiyiz bizene feminist derneklerin tepkisinden yuvalar yıkılıyor mağduriyetler çoğalıyor
 • 1 Yıl Önce

Vicdan

Kübalı voleybolcuyu Türk yapmışız.Kadın voleybolu ile kızlaŕımız dinimizden soğutuluyor.Haram olduğunu bile bile nafaka alanları,yakında başörtüsüyle filenin sultanları olarak görürüz.Hani bize gelen emir açıktı?
 • 1 Yıl Önce

Hikmet Yılmaz

İstanbul Sözleşmesi gibi süresiz nafaka içinde gayret göstereceğinizden eminim. KIZALAY gibi güzüde kuruluşumuzdaki yönetim kurulu üyelerinin haksızca ALDIKLARI ( alanları tanıyorsunuz) dolgun maaşı hak etmediklerini, sizin gibi benide rahatsız ediyor. Daha önceleri yaptığınız uyarıyı bu zatlara tekrar hatırlatın lütfen.. Kızılay'da karşılıksız hizmet etmek için yer yönetim kurulunda görev alınmalı. Yoksa...
 • 1 Yıl Önce

Dost

1- Hani bize gelen emir açıktı 2-Hani 100 günlük ve 2.yargı paketinde,çocukicrasıyla bu sorun çözülecekti. 3-İmam hatibi bitiren genc kızlarımızın,İmamoğlunu desteklemesi normal deniliyor. 4-Ramazan ayı geldiğinde:Başta alkol kullananlar olmak üzere, suç oranlarında bir azalma görülürken,haramların haramı nafaka,sanki dinimize bir başkaldırıymıs gibi kullanılmaya devam etmektedir. 5-6284 heykel gibi duruyor. 6-Bu tür kanunlar Chp ikdidardayken niye çıkmıyor.Darbeciler dururken, dindar bir kişilik olan Özal'a süresiz nafaka nasıl nasip olur.Danışmanları demek chpliymiş. 7-Seçime kadar bu sorunlar çözülmesse,bu ikdidara nasıl oy verelim. 8-Milletimiz bu sorunları başına geldikçe tanıyor. 9-Her yıl açılan nafaka artırım davaları,insana en büyük şiddet
 • 1 Yıl Önce

Öztürk

Bu rezaletin sahibi pismis Kelle gibi siritip halkla dalga geciyor, ama sizin gibileri daha hala ondan medet umuyor. Allah bilir ama, ben Türkiyenin yüzde 99 degil sadece yüzde 5nin müslüman olduguna inaniyorum. Bakalim bu azginligin sonu nereye varacak?
 • 1 Yıl Önce

Mehmet ERDEM

Sefa bey anlattığınız dramları somut olarak bizzat biz erkekler yaşıyoruz. Hatta daha fazlasını yaşıyoruz. Her yıl %40 lara varan üfe Oranında nafaka artışı olurken maaşlara %10 artış oluyor. Çocuklarımızı göstermiyorlar. Mahkemelerde erkek iseniz hakimin bakışları bile bir caniye bakar gibi oluyor. Hep kadının lehine kararlar veriliyor. Bu adaletsizlik bitmeli büyük bir yanlış var burada. Hayatlarımız mahvoldu kadınlar bu kanunları kullanıyor. 12 yıldır çalışan bir kadına nafaka ödüyorum.
 • 1 Yıl Önce

Recep

Süresiz nafaka ilkelliktir saçmalıktır zulümdür. Kadın cinayetlerinin sebebidir...Bu kanunu çıkaranın Allah belasını versin.
 • 1 Yıl Önce

vatandaş

böyle kanunlar sayesinde , gençleri dost hayatı ilişkisi yaşamaya zorlamaktadır. Dinimizde asla caiz değildir bu dost hayatı ilişkisi.
 • 1 Yıl Önce

kehanet

MAALESeF ülkenin geleceği açısından ÇOK acı ÖNEMLİ VE DOĞRU TESBİTLER. ÜLKEYİ BATAKLIĞA ÇÖKÜŞE GÖTÜREN ÖNEMLİ KANAYAN YARALAR. işin en acı tarafı bunları yapan, düzletmeyen dindarlığı ön plana çıkaranlar. HEP YAZILIP ÇİZİLİP SÖYLENİYOR. LAKİN İŞİ BOZUP da DÜZELTMESİ GEREKENLER TopLUMUN FERYADINA KULAKLARINI TIKAYIP GÖZLERİNİ KAPAMIŞLAR. KALPLERİni ve Vicdanlarını da kapamışlar. TOPLUMU ZİNA, HIRSIZLIK, NAMUSUZLUĞA, YOLSZULUĞA SÜRÜKLÜYORLAR. BİR ŞEYİ UNUTUYORLAR; ALLAH VAR EMİRLERİNE GÖRE HAREKET ETMEYENLERİ, KANUNLARINI UYGULAMAYANLARI KAHHAR İSMİYLE CEHENNEMDE KAHREDECEKTİR.
 • 1 Yıl Önce

Erol

Yazık her iki tarafa bunun bòyle olacağı belliyken aile kurumunu yok eden bu maddeler sözleşmeler nasıl oldu da kabul edildi!Durum böyleyken hem sağlam bir aile yapısı kurulamaz hem yuvalar dağılır hem de kadın cinayetleri artar acilen devletimiz bu yanlıştan dönmeli ve yeni maddelerle yeni kanunlarla derhal sağlam aile kurumu ya da modelinin zemini hazırlanmalı
 • 1 Yıl Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23