• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

2023 Eğitim Vizyonunun sonuçları: Meslek ve imam hatiplerde öğrenci kaybı

11 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Esma

Hic Imam Hatipliler issiz kalirmi  
 • 2 Yıl Önce

FYB

Şu anki Milli Eğitim Bakanı Eğitim Bilimini -geçmişte örneğini görmediğimiz derecede- iyi bilen bir bakandır. CHP zihniyetiyle alakası yoktur, akademisyenliği zamanında da o zihniyeti taşıyanlar tarafından dışlanmış bir kişidir. Ben, hem İHL mezunu hem de çocukları İmam-Hatipte okuyan doktoralı bir eğitim bilimci olarak şunu söylerim ki İmam-hatip okulları talep olmadan kontrolsüz bir şekilde çokça açıldı ve birçok kişi isteği dışında gitmek durumunda kaldı. Okullar çok kalitesizdi. Öğrenci kaybı bu niteliksiz dönemin sonucudur. Son iki-üç yıldır sınavla alan proje okulları ile gerçekten isteyen kişiler imam-hatipte iyi eğitim alma imkanı buluyorlar. Mesleki eğitim veren imam-hatip liseleri öneriniz çok değerli. Üniversite kazanmama ihtimali yüksek olan tüm gençlerin hangi lisede okursa okusun bir mesleği olmalı.
 • 2 Yıl Önce

Okur2

Artık kimse tercih etmiyor.eskiden az idi kıymetli idi. Şimdi adım başı açıldı vizyon yok.ezbere gidiyor. 
 • 2 Yıl Önce

Milli eğitim en önemli gündem maddesi olmalı

Ak Parti eğitimde başarılı olamadı.Gençler TV ve sosyal medyadaki dizi ve filmlerin de sayesinde milli kültüründen uzak Batı yaşantısını benimsemiş Batı kültürü hayranı bireyler olarak yetişiyor ve bu da muhafazakâr bir hükümet zamanında oluyor.Eğitim ekonomiden daha az önemli değil.Buraya atayacağınız bakan ve öğretmenlerin de milli değerlere sahip çıkanlardan olması şart.Kura ile atama belki adil duruyor ama kim milli kim Batı hayranı belli olmuyor.
 • 2 Yıl Önce

Mehmet

Sayın yazar,12 yıllık eğitim sistemi köyün ile kursu üniversiteli yaptı.Her ilçeye üniversite mat,biyoloji,kimya ve bazı mühendislikleri 10 net ile kazandırır oldu.10 net ile okula giden genç ders çalışır mı,öğretmen olur mu oldu.Zengin ve partili işe iş hazır.Kalite sıfır 
 • 2 Yıl Önce

egitim

sizin anlamadiginiz sey su ;millet cocugunu imamhatipe gondermek istemiyor.durumu olan aliyor koleje veriyor.hangi akpli siaysetcinin cocugu torunu imamhatipe gidiyor ? hic birinin . heosinin cocukları amerikan , alman özel liselerinde ,!
 • 2 Yıl Önce

Alii

Meslek lisesi deyince aklınıza neden hep imam hatipler geliyor . Meslek liseleri 98 yılında 28 şubat da zorluklar cekti. Bu donem de ise meslek liseleri aynı zorlukları cekiyor. Sadece imam hatiplere pozitif ayrımcılık yapiliyor. Bu ülkenin kurtuluşu endüstri meslek liselerinde . Bunu küçük beyinlerinize yazın.. Düz lise imam hatip her şehirde birer tane olsa yeter. Herkese din eğitimi istiyorsanız ilkokuldan zorunlu din dersleri koyarsiniz dinini imamını öğrenir millet.
 • 2 Yıl Önce

ayşe gül

herkesin okumaya heves etmesi milyonlarca işsiz ordusu yaratmak dan başka bir işe yaramıyor. üstelik üniversite bitiren gençlik hizmet sektörüne eleman oluyorlar. ülkemizde mantar gibi açılan cafe! market,mağaza vb. gibi iş yerlerine üniversite mezunu öğrenci yetiştiriliyor bu sistemle.ziya bey başarısız oldu bence. bir an önce vizyon sahibi, geniş düşünen ama; dindar birisi bakan olmalı.
 • 2 Yıl Önce

zeynep

bir genç eger ilahiyat okumayacaksa neden imamhatip lisesini tercih etsinki.
 • 2 Yıl Önce

......

Sayın ali kavaklı hocam dilinize yüreğinize sağlık.Hocam buyurduğunuz gibi milli eğitim bakanı olan sanki chp bakanıdır.Zaten onlardandır çünkü zihniyeti aynıdır köy endüstrileri savunan onlardandır.Ben bir vatanda görevden al.Cunkuş olarak kabine içerisinde en sevmedigim iki bakandan birisidir.Sayın cumhur başkanı Allah cc için bu milli eğitim bakanıgorevden al bu bakan iş başında oluğu müddetçe milli eğitim düzelmez.Devlet için millet için en önemli olan milli eğitim bakanlığıdır imanlı o makama laik biren
 • 2 Yıl Önce

Atilla Özdür

Efendim, size teşekkür etmek sbtiyorum ve ediyorum da. AKP'ye inananlar samimiyetle umut bağlayan kardeşlerimizden DEĞİL, özellikle ufkunu şaşıran AKPÇİLERDEN korunmak için Allah'ımızdanyardım ve destek isteyiniz. Benim AKPCİ sahtekarlarım zaman zaman beğenmedikleri yazımın üzerine derler ki "SEN NE ARIYORSUN AKİT'de. ATATÜDRKLE birlikte haşrolmamı isterler. Sizlere tekrar tekran selamlar,saygılar ve teşekkürlür. Allah sizikorusun
 • 2 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23