• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

AK Parti iktidarda mı?

56 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

YALÇIN

A dan Z görüşlerine katılıyorum.İçimize şu serptin Allah razı olsun...
 • 3 Ay Önce

Abdullah ADEMOĞLU

Hükümete göre bu ülkede eğitimden çok daha önemli sorunlar var. Burda sıralarsam politik olur, meselemiz eğitim... Eğitime ayrılan bütçe artarken kitapçılara ve müteahhitlere aktarılan pay eğitimin temel öğesi olan öğretmene mesleki gelişiminde aktarılsaydı %100 daha fazla gelişme kaydedilirdi. İşe göre adam seçmek yerine adamına göre iş seçmek her alanı yıktığı gibi eğitimi de bitirdi. Şuan tüm bürokratlar koltuk korkusundan bir üstüne yalan bilgi veriyor. Okul müdürleri en ufaktan en büyüğüne disiplin olaylarını örtpas ederken, e-okul istatistiklerinde veriler pozitif çıksın diye hergün okunan kitap sayısının girilmesini istiyor. Ödenekler geri dönmesin diye lüzumsuz harcamalar yapılıyor. Hangisine sorsanız herşey yolunda süper. Biribirini kandıran silsile ta en üste kadar aynı. Erkeksen haksızlığı dile getir ilk cezayı sen alırsın. Devamsızlıktan kalan öğrenciyi il müdürünün rağmına geçirmeyen okulun müdürü ve yardımcısı ve rehberlikçi ceza alıyor. Çünkü il müdürü il başkanın dudakları arasında. Vekil müdürler asıl eylemleri gerçekleştirmez ancak işi geçiştirir.
 • 3 Ay Önce

Ali ÜNAL

Özel okullar sahibini Bakan yaparsanız işin rengi değişir. Bakan bol bol kendi reklamını yapar. Maalesef doymak bilmeyen bir hırs sahiplerini esir almış durumda. Yalakalık ve yağcılık gırla gidiyor. Temennimiz sonumuzun hayr olması.
 • 3 Ay Önce

Barış

Beceremediniz kesintisiz 100 senede dursa yinede beceremezsiniz söylediklerinizle yaptıklarınız ters. perde arkasında neler oluyor. görunen köy klavuz istemez. Örn. 6284 ve zombi kuşağı
 • 3 Ay Önce

Okur

Oyun oynayan bürokratlar kim? Tespit edilemiyor mu?
 • 3 Ay Önce

Ahmet

Öncelikle bahsettiğiniz durum Ziya beyden kaynaklanan durum değil. Meslek lisesi öğrenci sayısının azalması bu okullardaki eğitimin, öğrenci profilinin, toplum algısı vs ile de ilgili.Haksızlık edip bakan beye yüklenmeyin. Bence Türkiye de bazı kesimler bir bilim adamının bakan oluşunu idrak ve hazmedemiyor. Birtakım şeyler bugünden yarına olmaz. Sizin imam hatip konusundaki ısrarınızı ve bakan beyi sadece bu bağlamda değerlendirmeniz cok sığ bence. Müslüman ülkede imam hatip elbette olacak ama ortaöğretimi imam hatibe endekslemek bizi sadece müslüman gösterir, mümin yapmaz.
 • 3 Ay Önce

adalet

Akparti 5 dönemdir seçimi kazanıyorda henüz iktidar olamadı olabilseydi adaleti tesis ederdi mağdurun sesini duyardı 25-30 milyon oy alıyor 30 kişinin dediğini yapıyor onun için zaten son yerel seçimlerde oy kaybına uğradı milli görüş gömleğini çıkarmak insanı dumura uğratır aklı şaşar karşı tarafın isteklerine boyun eğer inşaAllah 2023 seçimlerinde başarılı olurlar biz milli görüşe döndük su göründü....
 • 3 Ay Önce

kehanet

böyle bir hükümet ilk defa oluyor. başbakanın dediğinin tersini yapan bakanlar. reis sınav ve dershane kalksın kalsın dedikçe bakanlar peki efendim deyip tersini yapıp dahada kökleştirdiler. buna rağmende bu bakanlar görevlerine devam ediyor.meslek yüksek okulları meslek liselerinin önünü kapattı. işe alımlarda MYO larda öncelik var. zannederim eğitim gittikçe kötüye gittiği tak ülkeyiz.
 • 3 Ay Önce

Kemal Ateş

Dilimizde el insaf diye bir deyim vardır. Son iki yılda kaç tane yeni bir anlayışla meslek lisesi açıldı. Turizm meslek liseleri,Aselsan ML,Bursa’da Elektrikli Otomobil ML... Onlarca yeni MLiseleri. MEBakanını ve ailesini Ankara’nın yarıya yakını, Türkiye’nin bir kısmı tanır. Aile Ankaralı ve müslüman. Ahirette hesap var.
 • 3 Ay Önce

Her ân imtihân!...

"Yokluk'la imtihân edildik kazandık, varlık'la sınandık kaybettik", buyuruyor adâlet timsâli Hz. Ömer (r.a.)!...
 • 3 Ay Önce

Ömer

Son onsekiz yıllık iktidarda Ak parti çok hizmetler yaptı bizde oy verdik ve hala destekliyoruz . Ancaaak şu milli eğitimi CHP zihniyetinden kurtaramadı . Evet kolay değil ama olmadı başarısız oldu . Derhal mili eğitim bakanı görevden alınmalı . Sadece üniversiteler işsiz yetiştiriyor . Hele okulların paralı olması bu da bir facia . Mesleki eğitim teşvik edilmeli hangi ülke başarılı ise örnek alınabilir , eğer teknik ve mesleki okulların önü açılırsa Türkiye’yi kimse durduramaz . Ama zaman geçiyor geç kalınıyor .
 • 3 Ay Önce

Hocam çok güzel bir konuya temas etmiş siniz.

Özellikle bu meslek lisesi konusu teşvik edilmeli nasıl mı örnek çocuk kimya meslek lisesi mezunu üniversite sınavında kimya bölüm veya kimya mühendisligi veya kimyayyla alakalı herhangi Bir bölüme girerken faladan 0.15 puan fazla vetilmrliki çocuk hem kendi alanıyla alakalı bölüme gitsin hemde liseye girerken bu avantajı düşünerek girer.univsrtiseye giremezse çalışma hayatında çarçabuk iş bulur.
 • 3 Ay Önce

Neco

Lise sınavı kalkacak dendi son yılların en büyük lgs sinavı yapıldı.özel derslere trilyonlar ödendi.hatta geçen sene sinavla almayan okullar bu sene sınavla alacak.vatandaş duyarsız malesef.çözüm çok kolay.fen liseleri başta olmak üzere tüm liseleri düz lise yap sadece özel yetenekle alan okullar sınav yapsın birde tarihi geçmişi olan galatasaray.istanbul lisesi gibi birkaç okul. kendi sınavını yapsın.fen liseleri üniversite sınavına hazırlik okulu olmaktan başka bir işe yaramıyor.acilen kaldırılmalı lgs beklentisi otomatikman biter bütün liseler eşit olur tüm okullar ve ögretmenlerin motivasyonu artar.
 • 3 Ay Önce

Nerde o eski(mez) hakîkî davâ adamları?!...

Bir tanecik bebek/çocuk için haklı olarak dünyâyı ayağa kaldıranlar, milyonlarca cocuğumuz ve evlâdımız göz göre göre elimizden giderken acabâ vicdânları râhat mıdır?!
 • 3 Ay Önce

Hubeydullah

İngilizce nedir arkadaş müslüman ülkede ya. Kur'an dili Arapça gibi mübarek bir dil varken batı dili öğretiliyor. Arapça ilkokul itibariyle zorunlu dil olsaydı ülkemize gelen milyonlarca Suriyeliler ile daha iyi anlaşırdik. Irkçı Türk adı ülkeden çıkarılıp Anadolu İslam Cumhuriyeti olsaydı Arap kardeşlerimizle Muşlu mesud yasardik, yeter artık batılı fen matematik eğitimi istemiyoruz. Arapca tefsir hadis ulu önder Muhammed sav dersleri yeter bize.
 • 3 Ay Önce

okuyucu

ALLAH c.c razı olsun hocam son zamanlarda ülkenin asıl meselesi KALİTE İNSAN yetiştirmek adına sorunları çok güzel bir şekilde dile getiriyorsunuz.keşke alanında uzman her kardeşimiz sizin gibi noksanlıklarımızı korkmadan dile getirse bu sorun bu kadar büyümezdi.istediğimizde ,yapılması gereken için yollar açıyorken ,eğitimde ve adaletde elimizi kuvvetli bir şekilde masaya vuramadık.eğitim sistemi felaket bir durumda,bir çocuk liseye geçeceği zaman evinden 10-20 km ötelerdeki okullara gidiyor.sorun çok,eğer sorunu gerçek ehillere bırakabilseydik sıkıntı bu kadar çok olmazdı.ekonominin çarkları kuvvetli dönsün diye yollar,köprüler yaptığımız kadar hatta daha fazla ,insanların gönüllerine ulaşacak,gönüllerdeki hastalıklara merhem olacak kalite,yetişmiş insan yetiştirmeye önem verseydik belki hayat daha yaşanır olur,kötülükler bu kadar zirve yapmazdı.maddi imkanlar çoğaldıkça kötülükler arttı,bazıları, maddi imkansızlık insana günah işletir derlerdi,gördükki ,kalpler maneviyatla ihya olmazsa kötülüklerde azalma olmuyor.
 • 3 Ay Önce

Ekrânlarda esip de arkalarda pusuyoruz muyuz!?...

Ekrânlarda pek cesûruz ama akranlarda veya arkalarda; devlet kademelerinde ve bürokraside de sözlerimize aynı sadakat ve cesâretle sâhib çıkı(abili)yor muyuz?!...
 • 3 Ay Önce

Kaportayı parlatmak yetmez, âcilen "motor"a el atmak şart!?...

Kaportayı düzeltmek yetmez, artık "motora" da el atmak lâzımdır!?... Yeni Anayasa nerde kaldı?!...
 • 3 Ay Önce

Agartalı

Sayın yazar, bildiğiniz şeyi bilmiyor mus gibi yapıp , nameler yazmanın ne anlamı var . Bu işlerin nasıl olduğunu ,neyin ne olduğunu herkes gibi sizde biliyorsunuz. Türkiye henüz tam bağımsız ve egemen bir ülke değildir. Taki kimseye hesap vermez hale gelir, Ayasofya yi gerine gerine açar ,laf edene siktir çeker, o gün tam bağımsız ve egemen olduğu belli olur, Atatürk boşuna müze yapmadı. Bu gelecek kuşaklara bir mesaj di.Dikkatli olun , Egemen değil iz mesajı. Ama vakit yakiiin.
 • 3 Ay Önce

Nihal

Ak partinin iktidarda olmasının hiç bir anlamı yok Saltanat CHP nin elinde iktidara gelmese bile saltanat onun elinde nasılmı son zamanlardaki baro meselesi yıllardır elinde tabibler odası mimar mühendisler odası bir sürü kurumun ipleri elinde teröristler elinde isterse bağlarını gevşetip saldırır İstanbul Ankara İzmir gibi büyük şehirler elinde hem baro hemde belediye başkanı olarak bu ne demektir bir meyvanın yada bir yemeğin has kısmı vardır birde kenarları etrafı vardır has kısmı çok değerlidir İşte o kısım CHP nin elinde kenar kısımlarda şu anki İktidarda anlaşıldımı?En değerli yerler ve güçler kendi elinde siz bakmayın onun oy oranına has meyvayı hep yemekte eskiden TSK elindeydi sopa olarak kullanırdı HSYK nın hali neydi öyle bunlar görülüp kurtarılanlar daha neler var neler bu kart partide öyle nüfus etmişki çözebilene aşk olsun aslında herşey CHP nin elinde yada zihniyetinde
 • 3 Ay Önce

Târîhde pek büyük ibret ü dersler vardır!...

Sâdece "ilk mekteb" yani ilkokul mecbûrî kalmalıdır! Daha sonra isteyen kâbiliyetine göre ilim tahsîline devâm eder. Şimdiki eğitim sistemi sâdece vatandaşları tabîr câizse "bozuyor"! Hâl bu ki bizim işimiz yıkmak değil yapmak olmalıdır...
 • 3 Ay Önce

Z kuşağı 

Demek ki her yere imam hatip açmakla cami yapmakla bu iş bitmiyor. 
 • 3 Ay Önce

Yeter daha!?...

İşin cefâsını çeken müslümanlar ama sefâsını süren lâikler!?..
 • 3 Ay Önce

Rıfat

Bir ticarethane haline gelen özel okullar kapatılmalıdır!
 • 3 Ay Önce

Nurullah

Bir matematik öğretmeni intihar etmeden önce yayınladığı videosunda ilkokul mezunu müteahhitlerin para kazanmak için sürekli okul açtığını söylemişti. 81 il var 378 adet üniversite var ülkede. Önüne gelen para kazanmak için okul açmış. Şirket yönetir gibi ülke yönetirsen para odaklı yapılır herşey. Eğitim/öğretim üzerinden rant elde etmeyi, para kazanmayı sonlandırmak lazım.
 • 3 Ay Önce

Rıfat

Bu eğitim sistemi ile nesiller kaybediliyor, Türkiye 'ye yazık oluyor!..
 • 3 Ay Önce

Kasım ceylan

Vay Allah razı olsun muhterem kardeşim maatteessüf ak partinin en büyük hatalarından biri doğru dürüst bir maarif vekili getirmedi!adam kıtlığımı vardı?türkiyenin atisi maarife bağlıdır kamalizim maarif le bu cennet vatanı cenneme çevirdi bu zulmün bitmeside ancak milli cesur gözünü budaktan esirgemeyen maarif vekili ve müfredatıyla olabilir kamalist vekillerle asla bir yere varamayız türkiyemize çok yazık oluyor Allah c.c baştaki başlara iman akıl fikir izan basiret feraset şuur ihsan eylesin vesselam
 • 3 Ay Önce

Mustafa

Eğitim ile ilgili öok doğru tespitler, bana göre tüm liseler Meslek Lisesine dönüşmeli üniversiteye girerken kendi alanını tercih edene rn ax %15 ek puan verilmelidir. Üniversiteyi kazanamayanlarda en azında Meslek Lisesinde aldığı mesleği ile iş bulma imkanı doğar. Hatta bir kısmı kendi iş yerini dahı açar.
 • 3 Ay Önce

Okur

Özel imam hatip açın
 • 3 Ay Önce

mete

bakan dahil, MEB in üst kademe bürokratlarından 1000 kişiyi ve 81 il müdürünü japonyaya göndererek oranın eğitim sistemini öğretip Türkiye'ye aynen uygulasak 10 senede süper güç oluruz bence. ya da japonyadan her ilimize yetecek kadar eğitim yöneticisi getirsek. Benim türk eğitimcilerin lakayıtlığından beceriksizliğinden kültürsüzlüğünden yılın yarısını tatilde geçirmesinenden dolayı zerre kadar umudum yok. türk milletinin eğitiminin geleceği japonyada hazır. amerikayı yeniden keşfetmeye zaman kaybetmeye gerek yok, nesillerimiz heba oldu, olmaya devam ediyor yazık.
 • 3 Ay Önce

Misafir

İyide millieğitim bakanın okulları var nasıl olacak bu iş
 • 3 Ay Önce

Hakîkaten "millî ve yerli" bir tâlîm ü terbiye istiyoruz!...

Şimdi gördüklerimiz 5-10 veya 15 sene önceki icrâatlerin netîceleridir. Devlet ricâlinin artık uyanması elzem! Hele gûyâ muhâfazakâr İktidâr'ın bilhâssa böyle hayâtî meselelerde elini değil gövdesini taşın altına koyması şarttır! Müslümanların oyuyla ikidâra gelip bürokrasiyi yani devlet kademelerini C. Halk Fırkası zihniyetine kaptırmanın hele hele hediye etmenin hiç mi hiç manâsı yoktur!? Âcilen aklımızı başımıza toplamalıyız!..
 • 3 Ay Önce

Şu MEB, ne zamân düzelecek?!...

İktidâr, gûyâ muhâfazakâr ama MEB sanki C. Halk Fırkası'nın elinde!?... Öbür taraftanda bu yangını az çok söndürmeye çalışan bazı STK ve "sünnî" cemiyetlere kök söktürülüyor yani söndürülüyor!? Vel'hâsıl, bindiğimiz dal kesiliyor!...
 • 3 Ay Önce

celil yağmuroğlu

Çok Değerli ve Muhterem hocam yazılarınızı başından beri takip ediyorum ve Arşivliyorum Çünkü sizin gibi bende Eğitime çok önem veriyorum..Çok yazılacak şeyler var ama Maalesef Türkiye'de İFADE Özgürlüğü yok bir Sürü Avrupa'nın kanunlarının kölesi olmuşuz yazamayız,,Devletimizi daha bağımsız olamadı.Yok Avrupa Anayasası..Avrupa Medeni kanunları..Güya Muhafazakar Hükmet döneminde İSTANBUL SÖZLEŞMESİ eklendi iş bitmiştir..İBNELER ..OROSPULAR..KAVADLAR..AÇIK HAVA AŞKLAR,,MOR ÇATI DERNEKLER..DAHA NİCELERİ...../// HOCAM BUNLARIN ARASINDA NASIL BİR EĞİTİM ÖNEREBİLİRSİNİZ./// BU MİLLETİN,,,BEYNİ VE GENİ ,,,ZATEN BİRİNCİ TAZİMATTAN BERİ YOK EDİLİYOR..VE HALA DEVAM EDİYOR...TÜRK MİLLETİNİN .% 90 FORMATI DEĞİŞMİŞ. DÜZELTMESİ İÇİN ÖNCE KÖKLÜ BİR DEĞİŞİM GEREK ..ODA ÖZE DÖNÜŞLE..YANİ OSMANLI SİSTEMİ GELMESİ ŞART YOK ....,,İSTEDİĞİN KADAR YAZ KİMSE SİZLERİ ANLAYAMAZ..VE ANLAMAZ ..BAŞKAN BİLE OLSA ANLAMAZ...SAYIN HOCAM,,,,ALLAHA EMANET OLUN,,
 • 3 Ay Önce

Yaaa, yaaa!?...

Fazlası var noksanı yok, Ali Beyefendi! Bu MEB'e bir Molla Kâsım yani bir "racül-i raşîd" lâzım!
 • 3 Ay Önce

Hami

Çok güzel bir başlık atmışsınız.Ak Parti gerçekten iktidarda değil, 18 yıllık sözde iktidarında eğitimde , üniversitelerde hiç bir şey yapılmadı. Sayın İbrahim Kalın eğitimle ilgili pek çok kitapları olan bir aydın, eğitimi Sayın Kalın’a bıraksak çok şey düzelirdi, üniversitelerde de pek çok reform yapardı. :Descartes “ Bilimin kökü metafizik , gövdesi fizik , dalları matematik , mekanik “ der.Şöyle bir soru sorsak ,” Descartes’in bu sözü karşısında bizim medeniyetimizin cevabı nedir “ diye bunu Sayın İbrahim Kalından başka cevap verecek çok az aydın çıkar.Anlaşılmaz bir durum , eğitimi en iyi bilen Sayın İbrahim Kalın’a neden yetki verilmez ve kitaplarındaki o güzel fikirler uygulama alanına sokulmaz.Şimdiye kadar MEB lığına getirilen bakanlar asla Sayın İbrahim Kalın’ la kıyaslanmaz.
 • 3 Ay Önce

sedat

Sayın Kavaklı bu konudaki kaçıncı yazınız, ama duyan var mı, dinleyen var mı? Evet sorunuz yerinde ve cevabı da belli. AK parti iktidarda mı? Cevabı da belli, kesinlikle değil. Ted koleji sahibinin Türk milletinin eğitim beklentilerini ne kadar karşılayabileceği kendiliğinden belli değil mi! Ben de tekrar ediyorum sayın bakan 2023 vizyonunu açıkladığında için boş olduğunu yazmıştık. Yine tekraren yazıyorum. Liseyi bitiren her öğrencinin Mesleki Yeterlilik Kurumunun belirlediği meslek branşlarından bir veya birkaçını yapabilecek teorik bilgi ve uygulama becerileri ile donatılmış olarak mezun olması gereklidir. Meslek lisesi, anadolu lisesi ve diğer sınıflandırmalar da çok gerekli değil. Proje anadolu imam hatip lisesinde arapça dersinde öğretmen çocukları serbest bırakıp matematik, fen dersleri çalıştırıyorsa ayrı liseye ne gerek var. Kaldı ki bu milli eğitim tarihin hangi döneminde bir öğrenciye ingilizce öğretmiş ki, arapçayı öğrenebilsin. Evet son cümlenize katılıyorum. 2023 vizyonu iptal edilmeli, bakan da değişmeli. Ama dah önemlisi yeni bakan bulunabilir mi! Yeni bakan gerçek milli eğitim politikasını uygulayabilir mi! Fulbright komisyonunu iptal edebilir mi! Bu konu da en az Ayasofya caminin tekrar ibadete açılması kadar önemli. Bu komisyon ile ilgili olarak çok makale okuduk, ama bakanlıktan bu konuda hiç bir açıklama gelmedi. Komisyon aktif mi, değil mi? Bu komisyonun iptalinin de egemenlik unsurlarından birisi olduğuna inanıyorum. Evet, adım adım yaklaşılsa da bu milletin gerçek iktidarını hala bekliyoruz.
 • 3 Ay Önce

Ayse

ALLAH razı olsun hocam eğitim sistemini chpkk ye göre gavura göre yapıldığını zaten biliyoruz reis bize rağmen o bakanı getirdi hiçbir okulu bitirmeyen bile bu bozuk sistemi görüyorsa baştaki niye görmüyor barak yol köprü guzel de nesil elden gitti vatan bayrak din elden giderse yok oluş baslar
 • 3 Ay Önce

Rıfat

Sayın yazar çok güzel bir konuya değinmişsiniz tebrikler, bu Milli Eğitim Bakanı ile bu işin gitmediği artık aşikar, ayrıca Milli Eğitim kadrolarının da değişmesi gerekir, hala sol kafaların hakimiyeti var, müfredat tamamen yenilenmelidir. Kısacası Kamalist eğitim sistemi tamamen kaldırılmalıdır, ne yazık ki bu konuda iktidar iktidarlığını yapamamaktadır!...
 • 3 Ay Önce

MARİO

HER YIL EĞİTİM SİSTEMİ DEĞİŞİYOR.DEĞİŞMEYEN TEK ŞEY BAŞARISIZLIK ...AK PARTİ KÜLTÜREL DEĞİŞİMİ SAĞLAYAMADI..ŞU ANDA YAPILAN EĞİTİMİN SONUCUNDA ATESİT SAYISI %14 DEİST SAYISI %32 .... MUHAFAZAKAR BİR İKTİDARDA ENSEST DİZİLERİ (aŞKI mEMNU) ÇUKURVARİ DİZİLERİ SEYREDİYORUZ.MİLLET BAHÇELERİ YAPILDIMI ? ÇAYLA BERABER KEK VARMI ? YERMİSİNİZ ?
 • 3 Ay Önce

YASARSLUU

Değerli hocam sizinle karşılıklı oturmuşluğumuzvar ve yazılarınızıda günlük okuyan bir kardeşinizim. imam hatip açılması konusunda çok gereksiz adımlar atıldığını düşünenlerdenim.bende ihl mezunuyum bizim zamanımızda ihl tekdi ancak değerli ve kıymetliidi mezunlarından valiler.hakim savcılar ülkemizin önde kurumlarının başında olan zatlar var ancak malesef şimdi ihl mezunlarının çoğu namazsız ve ititkatsız. şahsi görüşüm her mahalleye bir ihl yapılması ve bir okulda 10-15 öğrenci olması halkı huzursuz etti ve ihl ye karşı düşmanlık oluşmaya başlanıldı.keşke sayısının çokluğu yerine az ama kaliteli okullar açılsaydı. selal ve dua ile
 • 3 Ay Önce

ülen ne adamlar bunlar böyle beee, beee, meee'

.. açamıyorlar ayasofyayı baksana! gardaşım, ayasofyayı danıştay mı açacaaak, hökümat mı? Ağnamadım ki!
 • 3 Ay Önce

Salih

En büyük bütçe,bir buçuk milyona yakın personel ; dört defa tatil, yaz,kış,sıcak,onbeş tatil ve koruna tatili.Yat babam yat.Zaten hepimiz okumuşuz,okumayan yok.
 • 3 Ay Önce

Akit okuru

Günaydın değerli hocam bunları biz yirmi yıldır söylüyoruz mesela ilkokul ikinci sınıfta İngilizce zorunlu ve her okula bir branş öğretmeni veya daha fazla atanır Bilirmisiniz saf ve temiz beyinlere dinin kültürü dördüncü sınıfta .. yıllardır bütün toplantı ve kurullarda dile getirilir sonuç ülkenin geleceği için uykuları kaçmış gençliğin imanı kurtuluşun diye cehennemin alevlerin de yanmaya gönlü razı olan gözünde ne cehennem korkusu ne cennet sevdası ruhu taşıyan yüzbinlerce eğitim neferi bir hain darbe bahanesiyle mariften temizlenirken ses çıkarmayan sükut eden siz değerli dostlar büyükler mahşerde ve mizanda neler bekliyor bilir misiniz değerli hocam selam ve dua ile
 • 3 Ay Önce

Okul Aile Birliği Üyesi

Karma eğitimin yararlarını görüyoruz. Henüz ilkokul sıralarında sevgili ediniyorlar. Ortaokulda ve lisede cinsel münasebet dahi kuruyorlar. Okul Aile Birliği üyesi olarak bir kaç kez yakaladım. Nöbetçi öğretmenler, Rehber öğretmenler, İdareler ört bas ediyor. Bazı öğrenciler de öğretmenlerinden bazılarıyla duygusallığın ötesinde münasebet kuruyorlar, detaya girmeyeyim. Yani anlayacağınız okullar kerhaneye dönmüş durumda. Böylelikle çağdaş, modern ülkeler arasında yerimizi alıyoruz.
 • 3 Ay Önce

Hüseyin YOLCU

Bilinçsiz anne ve babalar bir yanda, değerlerimize düşman öğretmenler öte yanda. İllegal örgütler bir yanda, fuhuş-uyuşturucu-porno-organ çeteleri öte yanda. Misyonerler bir yanda, sapık ilahiyatçılar öte yanda. Ne olacak çocuklarımızın bu hali?
 • 3 Ay Önce

Şahin 66

Yazın için teşekkür ediyorum
 • 3 Ay Önce

BİLGESU AVŞAR

SAYIN MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK'UN MASON VE SABATAYCI OLDUĞUNU ZANNEDİYORUM. GÜNAHINI DA ALMAK İSTEMİYORUM. BİLGİSİ OLAN VAR MI?
 • 3 Ay Önce

Ayşe ARMAN

LGS'den geçtim, çocuklarımızı kaybediyoruz çocuklarımızı! Yangın vaaaaarrrrrrr!
 • 3 Ay Önce

Süheyla DEMİRCİ

Ziya SELÇUK, ''Bakan olursam işime karışmayacaksın!'' demiş mi Reis'e?
 • 3 Ay Önce

FERRUH YALVAÇ

Sayın Bakan Fullbriht Sözleşmesi şehir efsanesi diyor, yazar-çizerler var diyor! Hangisi doğru konuşuyor?
 • 3 Ay Önce

Ali

Her sey degismeli.
 • 3 Ay Önce

Emekli Öğretmen

Sayın Cumhurbaşkanı görüyordur, biliyordur büyük ihtimalle. Söyledikleri yapılmıyorsa, vatandaş olarak bizler bunu gaz alma olarak değerlendiririz. Eğitim-Öğretim Devlet'imizin Bekası olmuştur, terörizmin yanısıra. Bilinçsiz, bencil, kültür emperyalizminin, putperestlerin ve kilise evlerin avları olmuş Z kuşağı ki sayıları 7 milyonmuş, tamamen bir BEKA MESELESİ olmuştur. ALLAH CC, GÖREVLERİNİ LAYIKIYLA YAPMAYANLARIN VE DEVLETİMİZE, MİLLETİMİZE, DİNİMİZE, VATANIMIZA İHANET EDENLERİN BELALARINI VERSİN.
 • 3 Ay Önce

Mardinli

Sayın Ali bey hocam dilinize yüreğinize sağlık.Hocam buyurduğunuz gibi bu milli eğitimi bir türlü düzelmedi ve bu gidişle düzelmeyecek.Çünkü bu bakanlık devletin kontrolunda değildir.Bundan dolayı düzelmiyor halbuki devlet için millet için en önemli olan milli eğitimdir.Ama maalesef hiç bu konuda.millet devlet için bir düzeltme yoktur mevcud bakan iş başında olduğu müddetçe bir şey değişmiyecek hayırlı sabahlar hayırlı günler diliyorum
 • 3 Ay Önce

hasan turgay

Allah razı olsun Ali Erkan bey bıkmadan yılmadan doğruları yazmaya devam
 • 3 Ay Önce

SİVRİHİSARLI

Öğretmenlerin bazıları da sıkıntı. Atatürkçülük maskesi altında İslam, Osmanlı, Abdülhamid, Reis, Ak Parti, Namaz, Cuma, Kurban ve Başörtüsü gibi değerlerimize domuzlar gibi saldıran öğretmenler var. İşe temelden bakmak lazım. Çocuklarımız bunların elinde şekilleniyor. Çoğunlukta oldukları okullarda, idarelere ve milli-manevi değerlerine bağlı öğretmenlere karşı menfur tavır takınıyorlar, çeteleşiyorlar. CHP ve ADD ile de bağlantı halindeler. Hatırlayın, Barış YARKADAŞ denen şahıs Kadıköy Anadolu Lisesini basmıştı. Reis'imiz bu konuya da bir el atsın. Söz konusu olan ülkemizin geleceğiz. Şu Din Devlet düşmanı olan adi öğretmenler, hem Devlet'e ihanet ediyor hem de üstüne maaş alıyorlar.
 • 3 Ay Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23