• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Virüsle olan imtihan asıl imtihanı unutturmasın!

5 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Ali rıza

Virüs bütün insanların eşit olduğunu anlatıyor , hiç kimse hiç bir millet bir diğerinden farklı değil , diyor, buna mağrur trump dahil , ha ibret alırmı insanoğlu hiç sanmıyorum , yarın tekrar aynı şekilde benim inancım doğru benim yolum doğru , halas yol bu deyip , kendinden olmayanı tekfir edecek , yani uslanmayacak ,
 • 2 Yıl Önce

Mustafa

Enfal süresi 10. " Allah (meleklerle yardımı) sadece müjde olsun ve onunla kalbiniz yatışsın diye yapmıştı. Zaten yardım yalnız Allah tarafındandır. Çünkü Allah mutlak galiptir, yegâne hüküm ve hikmet sahibidir. " Enfal süresi 49. " O zaman münafıklarla kalplerinde hastalık bulunanlar, (sizin için), «Bunları, dinleri aldatmış» diyorlardı. Halbuki kim Allah'a dayanırsa, bilsin ki Allah mutlak galiptir, hikmet sahibidir. (Kendisine güveneni üstün ve galip kılacak O'dur. Yoksa orduların sayı ve techizat üstünlüğü değildir). " Enfal süresi 63. " Ve (Allah), onların kalplerini birleştirmiştir. Sen yeryüzünde bulunan her şeyi verseydin, yine onların gönüllerini birleştiremezdin, fakat Allah onların aralarını bulup kaynaştırdı. Çünkü O, mutlak galiptir, hikmet sahibidir. " Şuara süresi9. " Şüphe yok ki Rabbin, mutlak galip ve engin merhamet sahibidir. " Şuara süresi 68. " Şüphesiz Rabbin, işte O, mutlak galip ve engin merhamet sahibidir. " Şuara süresi 104. " Şüphesiz Rabbin, işte O, mutlak galip ve engin merhamet sahibidir. " Şuara süresi 122. " Şüphesiz Rabbin, işte O, mutlak galip ve engin merhamet sahibidir. " Şuara süresi 140. " Şüphesiz Rabbin, işte O, mutlak galip ve engin merhamet sahibidir. " ,Şuara süresi 159. " Şüphesiz Rabbin, işte O, mutlak galip ve engin merhamet sahibidir. " Şuara süresi 175. " Şüphesiz Rabbin, işte O, mutlak galip ve engin merhamet sahibidir. " ,Şuara süresi 191. " Şüphesiz Rabbin, işte O, mutlak galip ve engin merhamet sahibidir. " Şuara süresi 217. " Sen O mutlak galip ve engin merhamet sahibine güvenip dayan. " ,Neml süresi 9. " Ey Musa! İyi bil ki, ben, mutlak galip ve hikmet sahibi olan Allah'ım! " ,Neml süresi 78. " Rabbin şüphesiz, onlar arasında hükmünü verecektir. O, mutlak galiptir, her şeyi bilendir. " ,Lokman süresi 27. " Şayet yeryüzündeki ağaçlar kalem, deniz de arkasından yedi deniz katılarak (mürekkep olsa) yine Allah'ın sözleri (yazmakla) tükenmez. Şüphe yok ki Allah mutlak galip ve hikmet sahibidir. " ,Secde süresi 6. " İşte, görülmeyeni de görüleni de bilen, mutlak galip ve merhamet sahibi O'dur. " Ahzap süresi 25. " Allah, o inkâr edenleri hiçbir fayda elde edemeden öfkeleri ile geri çevirdi. Allah(ın yardımı) savaşta müminlere yetti. Allah güçlüdür, mutlak galiptir. " ,Sebe süresi 6. " Kendilerine bilgi verilenler, Rabbinden sana indirilenin (Kur'an'ın) gerçek olduğunu bilir; onun, mutlak galip ve övgüye lâyık olan (Allah'ın) yoluna ilettiğini görürler. " Mü'min süresi 2,3." Bu Kitap mutlak galip, hakkıyla bilen, günahı bağışlayan, tevbeyi kabul eden, azabı çetin, lütuf sahibi Allah tarafından indirilmiştir. O'ndan başka hiçbir ilâh yoktur, dönüş ancak O'nadır. " ,Mülk süresi 2. " O ki, hanginizin daha güzel davranacağını sınamak için ölümü ve hayatı yaratmıştır. O, mutlak galiptir, çok bağışlayıcıdır
 • 2 Yıl Önce

Mustafa

Meryem Sûresi 39 - (Ey Muhammed!) İnsanların pişmanlık duyacağı ve işin bitmiş olacağı (kıyamet) günü ile onları uyar. Onlar hâlâ gaflet içindedirler, onlar iman etmezler. İbrahim suresi -44. Ey Peygamber! İnsanları, azabın geleceği gün ile korkut. O gün, zalimler şöyle diyecekler: "Ey Rabbimiz! Bizi yakın bir zamana kadar ertele de senin davetine uyalım ve peygamberlere tâbi olalım." Onlara: "Daha önce ahirete intikal etmeyeceğinize dair yemin etmemiş miydiniz?" denilir. Zümer Sûresi 53 - De ki: "Ey haddi aşarak nefislerine karşı israf etmiş olan kullarım! Allah'ın rahmetinden ümid kesmeyin. Çünkü Allah, bütün günahları bağışlar. Şüphesiz ki O, çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir." 54 - Onun için ümidi kesmeyin de başınıza azab gelmeden önce tevbe ile Rabbinize yönelin ve O'na teslim olun. Sonra kurtulamazsınız. 55 - Haberiniz olmayarak ansızın başınıza azab gelmeden önce (halis müslüman olun da) Rabbinizden size indirilenin en güzelini takib ve tatbik edin. 56 - (O günden sakının ki günahkar) nefis şöyle diyecektir: "Allah'ın yanında yaptığım kusurlardan dolayı yazık bana! Doğrusu ben alay edenlerdendim.
 • 2 Yıl Önce

Mustafa

Nahl Sûresi / 116.Ayet Dillerinizin (birçok şeyi) yalan yanlış nitelendirmesiyle (kendi kafanıza göre): “Bu helaldir, bu haramdır.” demeyin. Allah’a karşı yalan uydurmuş olursunuz. Allah’a karşı yalan uyduranlar ise şüphesiz iflah olmazlar. Dinî hükümleri bilmeden veya kendi hevâmız ya da mevki ve şöhret için verilen fetvalar veya İslâm’a aykırı verilen hükümler de Hz. Peygamber’in ifadesi ile; “Hem sapar, hem de saptırırlar.” nitelemesine sebep olur. Yine Hz. Peygamber buyurur ki: “Muhakkak benden sonra gece karanlığı gibi fitneler ümmeti kaplayacak. Kişi o fitnelerde mü’min olarak sabahlar, kâfir olarak akşamlar. Topluluklar dinlerini geçici bir dünya menfaati karşılığında satarlar.”5 Mâide Sûresi 87- Ey iman edenler! Allah'ın size helal kıldığı temiz şeyleri haram saymayın. Ve aşırı da gitmeyin. Çünkü Allah aşırı gidenleri sevmez. Tahrîm Sûresi 1 - Ey Peygamber! Eşlerinin rızasını arayarak Allah'ın sana helâl kıldığı şeyi niçin sen kendine haram ediyorsun? Allah çok bağışlayan çok esirgeyendir.
 • 2 Yıl Önce

MÜVERRİH

Virüs mirüs bahane, daha doğrusu ezelde takdir edilen ecel. Sarıkamış'ta binlerce askerimizin ölümündeki kış şurutu esbab. Ancak onlar şehit. Lakin asakiri çölden kara çarıkla gönderen, yenilgi sonrası ''siyonistler bizi aldattı'' diyen Enver ve avanesi ayrı kategoride. Kalın sağlıcakla.
 • 2 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23