• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

yeniakit.com.tr’ye konuşan Prof. Dr. Ertuğrul Yaman: Feministlerin 'Kadın Hakları' bir tuzaktır!

‘Süresiz nafaka’, ‘sözde kadın STK’ları’ ve ‘üçüncü cinsiyet’ gibi sapkın zihniyetin Türkiye’deki aile yapımıza yönelik etkilerine ilişkin yeniakit.com.tr’ye konuşan akademisyen, yazar Prof. Dr. Ertuğrul Yaman, “Feminist kadın dernekleri, aile üzerinden elini eteğini çekmeli. ‘Üçüncü cinsiyet, cinsiyetsizleştirme’ yaratılışa ve fıtrata aykırıdır. Süresiz nafaka boşanmaları teşvik edici bir unsur haline geldi.” dedi

6 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

ali

ALLAh aşkına Devlet neden kulak vermiyor bu nafaka mağdurlarına, nafakayı savunanlara bir bakın, ya hayat kadını, ya ipne, ya din düşmanı yada erkek düşmanı insanlar, Reis lütfen bir an önce bu nafakayı kaldır.
 • 4 Yıl Önce

Fatih Mehmet

Bizimkiler konuşur.Feministler yapar.Sonuc mu .Onlar kazanır
 • 4 Yıl Önce

???

Tamamen Katılıyorum!
 • 4 Yıl Önce

İsmi Önemsiz..

Öncelikle yapılması gerekenleri yazıyorum (söylüyorum)!!! 1-)Acil Olarak Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde her ilde “UZLAŞTIRMA KOMİSYONLARI” oluşturulmalıdır. 2-)İSTANBUL SÖZLEŞMESİ(ANTLAŞMASI)’ne dayanılarak çıkarılan 6284 Sayılı Kanunun evvela adı KADINA VE ERKEĞE YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNLENMESİ,AİLE İÇİ ŞİDDETİN ÖNLENMESİ ... şeklinde değiştirilmelidir.Aynı zamanda içeriğindeki birçok madde yeniden düzenlenmelidir.Ama en başta BEYAN esastır maddesi beklemeksizin derhal kaldırılmalıdır ve ya yeniden düzenlenmelidir!!! adı ve içeriği değiştirilmiş/düzenlenmis şekliyle ilgili yerler ile irtibata geçilerek,yeniden teklife sunulararak imza altına alınmalıdır. 3-)TÜRK MEDENİ KANUNU’nun ilgili maddeleri ve özellikle de SÜRESİZ NAFAKA ile ilgili maddeleri yeniden düzenlenmelidir.Süresiz Nafaka Uygulamasına derhal SON verilmelidir.MHP’nin sunduğu teklif yeterli olmasa bile şimdilik YASALLAŞTIRILMALIDIR!!! 4-)Cinsiyet Eşitliği diye diye Türkiye Toplumunun sinesine empoze etmeyi büyük ölçüde başardıkları KADIN MASUMDUR,KADIN SUÇSUZDUR,KADIN TOPLUMUN VICDANIDIR,KADIN ANNEDİR,KADIN SAVUNMASIZDIR YOK KADIN ŞÖYLEDİR YOK KADIN BÖYLEDİR... şeklindeki cinsiyetçi bakış açısı ve zihniyet ile DEVLET olarak topyekün mücadele yollarına yönelilmelidir.Türkiye Toplumunda ‘Kadın da suç işler,Erkek de suç işler ,her ikisine de etten ve kemikten yaratılmış INSAN gözü ile bakmak en doğrusudur’şeklindeki bakış açısını TÜRKİYE TOPLUMUNA kazandırmak için her türlü yola yönelilmelidir(başvurulmalıdır). 5-)Kadın Cinayetleri Davalarına Çalışma,Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı adına müdahil olma (Duruşmalara Bakanlığı temsilen avukat dahil etme) uygulamasına Derhal SON verilmelidir. 6-)Evlilik Sözleşmesi Kanunu TBMM de yasallaşmalıdır.Yani EVLİLİK SÖZLEŞMESİ Kanun olarak hayata geçirilmelidir. 7-)Özellikle Boşanma Davaları Süreçleri ve Kesinleşen Boşanma Davaları Sonrası süreçlerde SOSYAL DEVLET uygulamaları üzerinde çalışmalar yapılarak uygulamaya sokulmalıdır.Bu madde oldukça önemlidir!!! 8-)TBMM bünyesinde AİLE VEYA AİLE BİRLİĞİ ÇALIŞMA KOMİSYONU oluşturulmalıdır.Oluşturulacak olan söz konusu komisyonunun çalışmaları herkes tarafından dikkate alınacak şekilde MİLLİ GÜVENLİK kapsamına sokulmalıdır.
 • 4 Yıl Önce

Yorumcu..

HİÇBİRZAMAN mevcut kanunların(Türk Medeni Kanunu,6284 Sayılı Kanun/İsanbul Sözleşmesi) arkasına sığınarak,Maalesef toplumda mevcut olan Kadın Masumdur,Kadın Savunmasızdır,Kadın Doğrucudur şeklindeki aldatıcı bakış açısının arkasına sığınarak,Çocukları babaya karşı düşman haline getirip adeta SİLAH olarak kullanarak ERKEKLERİ KÖLE HALİNE DÖNÜŞTÜREMEYECEKSİNİZ,ESİR ALAMAYACAKSINIZ!!!
 • 4 Yıl Önce

Mardinli hoca

Sayın hocamız tam manasiyle anlatmamış.Bu konu en güzel tahlil eden islam hukukudur.Kadın kocasının yanında olduğu müddetçe nafakası kocanın boyundadır boşandıktan nafakası eski kocasını boyunda bir hakkı kalmaz.Bir birine yabancıdırlar bir insan boynunda bir hakolmayan nafakası olmaz.Islama göre kadın evlene bilir hiç kimse onu men edemez.Boşanma olduktan bir birine hakları kalmaz bir birine varis olmaz.Devlete düşen toplumu ıslahı aile sorunu çözmek feministleri dinlerse toplum bozulur zaten küfür güçlerin hedefleri toplumu bozmaktır istanbul sözleşmesi kaldırılması omur boyu nafaka kaldırılması mazlumların en tabii haklardır.
 • 4 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23