• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İbrahim Kalın'dan dünyaya 'koronavirüs' çağrısı: Hayatlarımızı değiştirecek kararlar almaya zorlayacak

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Hepimiz güvende olmadıkça hiçbirimiz güvende olmayacağız. Bugünden sonra hiçbir bölge, ulus veya ülke için kültürel hiyerarşiler, ekonomik dokunulmazlıklar ve ayrıcalıklar söz konusu değildir. Hiçbir ülke bu savaşı tek başına verebilecek durumda değildir" değerlendirmesinde bulundu.

7 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Adem Ayna

Hocam sen şöyle iki tıngırdat da dinliyek. Boşver dünya barışını. Sizi kimse de takmıyor.
 • 1 Yıl Önce

Mustafa Ege

İnsan fıtratı İbrahim insan fıtratı... Kimse insana bir şeyi zorla uzun vadede dayatamaz. Eninde sonunda fıtrat galip gelir. Fıtrat sermaye, servet, ticaret, adalet, mülk ve benzeri kavramlar üzeredir. Hiç bir şey değişmez; değişmeyecek. Hantal devlet kurumları, özel sektörün faaliyetlerini yürütemez. Özel sektör olmazsa vergi olmaz. Vergi olmazsa yatırım olmaz. Yatırım olmazsa refah ve kalkınma olmaz. Sosyalizm ve otoriterleşme beraberinde verimsizliği getirir ve dünya 5-10 yılda savaşın eşiğine gelir. Mao zamanı Çin'in haline bakın; bir de şimdiki haline bakın... Kimse faturayı halklara kesmeye kalkışmamalı. Büyük bir hata olur. Yaratıcının belirlediği nizamda çalışmak ve kazanmak vardır. Mülkiyet vardır... Bu asla değişmeyecek. Odaklanmanız gereken konu; neresi ile iş birliği yapacağınız? Işık nerede? Milletin menfaati nerede? Batı gider Çin gelir; daha mı iyi olur? Sorgulamak lazım. Ekonomi... Eğer hafiften devlet müdahaleli ekonomi derseniz kiralardan başlayabilirsiniz. Her belediye semt-semt konut, dükkan, avm ve sanayilerin m2 tavan fiyatlarını belirleyebilir. Bunun üstüne kiralama yapana çok ağır cezalar gelebilir. 30-40 bin lira dükkan kirası olamayacağı gibi 1-2 bin lira ev kirası olamaz. Asgari ücret bu ülkede 2200 lira. Orta gelirlinin azami kirası 800 lira olmalıdır. Bu bir örnekti... Dar gelirlinin refahı daha farklı yollarla da arttırılabilir. Yurt içinde üretim yapanları desteklemeliyiz. Yerli üretime var gücümüzle destek vermeliyiz. Teknolojik üretimi geliştirmeliyiz. İletişim ve benzeri teknolojik ekonomik faaliyetleri geliştirmeliyiz. Yazılım ve uygulamalar desteklenmeli. Bir sürü iş var yapılması gereken. Bunlar bazıları.
 • 1 Yıl Önce

Sepulhan

Kokoreççi Sıtkı Avrupa'ya sesleniyor geldi aklıma
 • 1 Yıl Önce

yani

turkiye den dünya ya sesleniyor
 • 1 Yıl Önce

mustafa

NE OLAN YOKSA İŞSİZLERE İŞMİ BULACAKSINIZ. 10 YILDIR İŞSİZİM HANGİ ZOR KARARI ALACAĞIM. YUKARDA NELER DÖNÜYOR ÇIKIP AÇIKLASANIZA. 
 • 1 Yıl Önce

Vatandaş

Bilimin ne kadar önemli olduğu herşeyden üstün olduğu görüldü. Bu tabi olumlu olarak tüm dünyayı etkileyecek
 • 1 Yıl Önce

mert

Bir TAO.muz eksikti. 
 • 1 Yıl Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23