• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Yaşar Değirmenci
Yaşar Değirmenci
TÜM YAZILARI

Edepsizi korumak da edepsizliktir!

18 Mayıs 2022
A


Yaşar Değirmenci İletişim: [email protected]

Bilindiği gibi CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme, terör örgütü propagandası yapmak, Türk milletini, TC devletini, TBMM’yi TC hükümetini ve devletin yargı organlarını alenen aşağılama” suçlarından dava açılmış ve hepsinden ceza almıştı.  

Yargıtay’ın Kaftancıoğlu hakkında ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik’ suçundan verilen cezayı bozma kararı isabetli olmamıştır. Yaptığı rezilliklerin sadece listesini yazsam makaleme sığmaz. Kısmen temas edip suçluya ortaklık yapmayalım.   

PKK’nın tek kadın kurucu üyesi olan Sakine Cansız çatışmada öldürülünce “İnsanlık tarihi kadın ile başlar, insanlık kadına yapılanlarla kaybeder Sakine cansız ve insanlık yine kaybetti” paylaşımı yaparak teröriste/teröre açıkça sahip çıkmıştır.  

Ayrıca 22 sivilin ölümüne sebep olan Gazi Mahallesi olaylarının sorumlularından MLKP’li Hasan Ocak hakkında da ‘komutana bin selam’ paylaşımı yaparak açıkça terör örgütüne destek vermiştir. Yargıtay bu hususta verilen cezayı bozarak terör örgütü propagandasının önünü açmış ve kapatma davası süren HDP’ye destek vermiş, onlarla aynı çizgiye gelmiştir.   

Yargıtay, Kaftancıoğlu’nun halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik suçundan aldığı cezayı da bozarak milletin değerlerine hakaretin önünü açmıştır. Çünkü ‘İnandığınız Allah topunuzun belasını versin.’ , ‘Demokrasi zaferi diyorlar, sokağa çıkanlar neden yaşasın demokrasi diye bağırmıyorlar öyleyse. Tekbir de neyin nesi bu durumda’, ‘Tekbir getirerek boğaz keserek mi demokrasi mücadelesi verilir. İnandığınız Allah sizin de belanızı versin.’, ‘Dinin nasıl afyon olarak kullanılabileceğinin canlı ve acı örneğini yaşadık dün gece’, ve “Gerçekten de RTE fahişeliği övse, hemen ardından ben orospu çocuğuyum diye piyasaya çıkacak binlerce insan var” paylaşımları sebebiyle verilen cezayı Yargıtay bozmuş bu davada gazilerin ve şehit yakınlarının müdahil olmasını da yersiz bulduğuna hükmetmiştir. 

Millet adına verilen bu karar çok tartışılır! Bozma gerekçeleri de ikna edici olmaktan çok uzaktır! Bu karar; dillerine pelesenk ettikleri hak ve hukuka uymamaktadır. Asıl önemli olan bu hususda CHP’nin tavrıdır. Çünkü CHP, Kaftancıoğlu’nun onanan cezalarına itiraz ederek gerçek yüzünü bir kez daha göstermiştir. CHP bu milletin milli ve manevi değerlerine muhalif bir siyasi partidir. Tek parti dönemindeki icraatlarıyla din düşmanı ve dinsizliğin siyasi temsilcisidir. Tek parti döneminden sonra da yaptıklarıyla o katliam, idamlar, tek adamı putlaştırma, kendi kutsalları yerine koydukları kutsallarla paganizmin, ihtilali yapanların uşağı, gerekçelerinin savunucuları olduklarını da göstermişlerdir. CHP adeta foseptik çukuru gibidir, içine düşenin ne olacağı düşünülsün. İttifak yapanlar. Seçimle değil de ‘kaset’ ile gelen CHP’nin genel başkan koltuğuna oturtulan Kılıçdaroğlu da kendisini oraya oturtanların uşaklığını yapmaktadır. CHP yönetimi; Kur’an öğretimine ortaçağ zihniyeti diye karşı çıkan grup başkanvekilini koruduğu gibi bu şirreti de korumaya aldı. CHP yönetiminin Kaftancıoğlu hakkında verilen kararlar karşısındaki tavrı ve tutumu CHP’nin eski CHP olduğunu, siyasi görüşünden zerre taviz vermediğini göstermektedir. 

Ayrıca CHP, cezaların onanmasına itiraz ederek yapılan hakaretleri savunmaktadır. Kaftancıoğlu’nun cumhurbaşkanına yaptığı hakarete verilen cezayı Yargıtay onamıştır. Yargıtay’ın onadığı cezaya delil olan çok sayıda paylaşımdan biri ‘O... Ç… Tayip’ paylaşımıdır. Bu rezil ifade kime yapılırsa yapılsın mutlaka cezalandırılmalıdır. İsminin başına O... Ç… konularak anılmayı kim normal karşılar? Anormal, şizofren adamlar ve partilerinin mensupları bunu savunur. Suç teşkil eden delilli hakaretleri yapan vatanın, devletin, milletin ve mukaddes değerlerin düşmanı suçluya sahip çıkanlar da suç ortaklarıdır. 

CHP’nin yanında olup bu suçluya sahip çıkan milliyetçi, muhafazakâr geçinenlere de yazıklar olsun. Siyasetçi her yönüyle topluma dinî, millî, vatani değerlere saygılı konuşmalarıyla örnek olmalıdır. Yarın seçim zamanı ne yüzle oy isteyebileceksiniz? Edep, hâyâ ve ar damarı çatlamış olanlar düştükleri halin bile farkında olmayan hilkat garibeleridirler. Her türlü pisliği yapan, bu ülkenin her değerine düşman olanlara nasıl sahip çıkılır? Devlete, ölmüş anaya küfredene sahip çıkanlar hastalıklı ruh taşıyanlardır. Ana babaya öf bile demeyi yasaklayan dinin mensubuyum deyip de böyle utanmaz ahlaksızı savunanlara yazıklar olsun. Devlete seri katil diyen birinin il başkanlığında tutulması cezası onanınca da ona sahip çıkması Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin dış düşmanlarının içerde maşalığını yapmaktadırlar. 

Ceza konusu paylaşımların tamamını burada zikretmem mümkün değil ama onlara soruyorum, isminizin başına O.. Ç.. konulsa bunu kabullenebilir misiniz? Siz de devletin seri katil olduğunu söyleyen, devletin soykırım yaptığını ileri süren bu devlet düşmanını nasıl savunursunuz? Yaptıklarını nasıl onaylıyorsunuz? İnancı olan insanlar; hiç mi mahşeri, bu dünyada yaptıklarından hesaba çekileceğini, aynı safta olanlarla gidecekleri yeri düşünmezler. Bu hırsın, bu kinin, bu ‘Tayyip Düşmanlığı’nın, dış güçlerin emriyle hareket etmenin izahı var mı? Hiç mi kimliğiniz-kişiliğiniz-şahsiyetiniz-aidiyetiniz-bu millete mensubiyetiniz-bu ümmetin ferdi olmanız yaptığınız yanlışlardan döndürmeyecek? Suçu sabit suçlunun avukatlığını yapıyorsunuz. Ceza gerekçesi, sekiz ayrı hakaretten sadece birisi. 

Adalet diyenler, anneye küfrün serbest olmasını isteyenler; utanmaz/sıkılmaz adamlara ‘Bizim inancımızda, kimsenin annesine küfür etmek yok. Azılı düşmanın konumundaki adamın dahi annesine küfür yok. Bu siyasetçilerde, azıcık bir utanma duygusu kalmamış ki karara “siyasi karar” diye eleştiriyorlar. Medyada oluşturulan algıya bakarsanız, sanırsınız ki Canan Kaftancıoğlu’na uyduruk iddialar eşliğinde ceza verilmiş! Sanki kamu görevlisine hakaret de Türk devletini tahkir de Cumhurbaşkanı’na hakaret suçu da yok. Küfür ettiği için mahkûmiyet kararı alan ve bu kararı kesinleşen kadın, cezaevine girmeyecek. Hedefleri bu! 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Vicdan

O chp'liye verilen cezayı onaylıyoruz.Hatta çok az verildi diyoruz.Ya kendi partimizdeki Özlem Zengin nolacak.Başörtülü bir milletvekili olarak,dini değerleri küçumseyen o kadın?

Mükemmel bir başlık...

Fakat devamı gelmezse değeri kalmaz
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23