• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Sinan Burhan
Sinan Burhan
TÜM YAZILARI

Yazıcıoğlu “Türk Askeri İsrail’e girmelidir” dedi. Canıyla ödedi…

15 Ekim 2023
A


Sinan Burhan İletişim: [email protected]

Önceki gün İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım bir basın toplantısı düzenledi. Bu basın toplantısında çok önemli bir açıklama yaptı. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümü ya da öldürülmesi ile ilgili önemli bir cümle sarf etti. Rahmetli Yazıcıoğlu “Gerekirse Türk Askeri İsrail’e girmelidir ve İsrail ile savaşmalıdır” demiş. O cümle ile şehadet fermanını imzalamış. 

İsrail’in devlet terörü uyguladığını bu devletle lafla mücadele edilemeyeceğini Türk Askerinin Filistin’e girmesi gerektiğini söylemiş. Bu cümleyi duyunca Yıldırım, “Muhsin Yazıcıoğlu’nu şehit edecekler dedim” diyor. Türk askeri İsrail’e müdahale etsin, Filistin’in yanında yer alsın demesi onun şehitlik fermanını imzalamasına neden olmuş. Ben de biraz araştırdım. 

Rahmetli Yazıcıoğlu Filistin sevdalısı bir liderdi. Onun bazı açıklamalarına yer vermek istiyorum. Bakın rahmetli İsrail’in katliamları ile ilgili neler demiş? 

“Bebek katili, kundaktaki emzikli bebekleri bile katletmekten çekinmeyen bir terör rejimi var. Terörist. Terör üssü, İsrail’e devlet diyemeyiz. İşgalci/katil İsrail, uluslararası mahkemede derhal yargılanmalıdır. İnsanlık suçu işleyen, Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren Siyonist İsrail’e karşı başta İslam dünyası olmak bütün dünya ayağa kalkmalı, tepki göstermelidir. Şu tarihi bir hakikat: terör rejimi İsrail; tarih sahnesinden silinmediği müddetçe Ortadoğu’ya barış ve huzur gelmez!” Bu açıklama o kadar sert ve doğru ki Şehadetine neden olmuş olabilir. 

Rahmetli yine başka bir açıklamasında, “Terörist İsrail, işgal ettiği topraklardan çekilerek, cinayetlerine son vermeli. Eşkıyanın bile insani değerlere saygısı varken, bunlar, sabi bebeklerin yaşam hakkına saldırıyorlar. Eşkıyayla düzeyli bir ilişki kurulamaz, eşkıyalık meşru görülemez. İsrail ile ilişkilerin derhal kesilmesi gerekir. Kundaktaki emzikli bebekleri bile katletmekten çekinmeyen bir devlete, devlet diyemeyiz. Bütün insanlığı, Filistin’e ve Lübnan’a yardıma davet ediyorum.” Bu cümleler kararlı cümleler. Ve çözüm üreten cümleler. 

Günümüzde birçok miting yapılıyor. İsrail’i lanetleniyor. Filistin’e dua ediliyor. İyi de ne oluyor. Sadece milletin gazı alınıyor. Bir yaptırımı yok. Öyle ki bu mitingler oyalamaya dönüştü. Filistinlilerin sadece mitinge ihtiyacı yok. Onların maddi yardıma, silaha ve İsrail’in durdurulmasına ihtiyacı var. ABD Dış İşleri Bakanı diyor ki “ben bir Yahudi olarak İsrail’e gideceğim. ABD Dış İşleri Bakanı olarak gitmem yeterli değil” diyor .ABD savaş gemilerini gönderiyor. Küfür tek millettir. Artık gaz alan, siyasi oy devşirilen mitingler çare üretmiyor. 

Destici’yi tebrik ediyorum… 

Filistin sevdalısı şehit Muhsin Yazıcıoğlu Filistin’de unutulmamış. Onun adına külliye yapılmış. Büyük Birlik Partisi Lideri Mustafa Destici, İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Sarıkurt ve Sultan 2. Abdülhamid’in 4. kuşak torunu Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu ile birlikte Gazze’ye gitmiş. Gazze’nin batısında yaptırılan Muhsin Yazıcıoğlu Külliyesi’nin temel atmışlar. Temel atma töreninde konuşan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Filistin meselesinin yalnız Filistinlileri değil tüm Müslümanları ilgilendiren bir mesele olduğunu ve herkesin destek verip elinden gelen yardımı yapması gerektiğini” söylemiş. 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

bir

Yazıcıoğlu'nun ölümünden sonra orada fetonun izleri bulundu o fetocular 15 Temmuzda Recep Tayyip Erdoğan'a da suikastta bulunacaktı

Muzaffer

Erdoğan başka türlü, hani adam mı var kime oy verelim diyolar ya, alternatifsiz bırakılamazdı. Rahmetli hocam diyordu ya: bunlar spiker, atı süren / jokey siyonizmdir diye. Sana asker gönder diyen yok bari kürecikte israili koruyan radarları sök at, bari incirliği kapat, bari itsrail elçisini kov...ancak müslüman müslümanı kırarken eset de eset deyip halkı galayana getirir birbirlerine katlettirir, rabia da rabia deyip yine müslümanı katlettirir, filistinlilerin cihadına geldimi itidal der. Sonra da güzel bi kıraatla kuran okur, eyyy israill diye bağırır tamam işte al sana halifei ekber tayyip sultan erdoğan hazretleri
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23