• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Sinan Burhan
Sinan Burhan
TÜM YAZILARI

Baldız, bacanak belediyeciliği!

09 Mayıs 2024
A


Sinan Burhan İletişim: [email protected]

 

CHP’li belediyeler eş, dost, akraba atamalarıyla çalkalanıyor. Liyakat, ehliyet bir tarafa CHP’li belediyelerde oğul, gelin, kız gibi atamalar gündemden düşmüyor. 

Sayın Özgür Özel, son günlerde yapılan akraba atamalarına tek bir laf etmeyecek misiniz? Yıllarca eleştiriyoruz dediğiniz şeyi belediye başkanlarınızın yapması karşısında sessiz mi kalacaksınız? Kimi yeğen, kimi ağabey, yenge, bacanak, kimi kayınço ataması yapıyor. 

Bunca eleştiri gelmesine rağmen hâlâ atamaların ardı arkası kesilmiyor…

CHP bugüne kadar ne dediyse tersini yaptı! 

Göreve gelene kadar liyakat, ehliyet…

Başkan seçildikten sonra, kayınbirader, baldız, kayınço, yenge…

Nepotizm’in kralını yapıyorlar.

Kırşehir Belediyesi’nden bir liyakat örneği daha! 

Belediye başkan yardımcılarından biri kayınbiraderi biri bacanağı.

Yakınlarını belediyelerde çeşitli görevlere getirten CHP’li Başkanlara bir yenisi daha eklenmiş!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey baldızını ve yeğenini işe almıştı. Şimdi de Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun kayınbiraderi ve bacanağını kendisine yardımcı olarak atadığı ortaya çıktı.

CHP’li Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Belediye Başkan Yardımcıları olarak kayınbiraderi Hamza Çam ile bacanağı Mustafa Orman’ı göreve getirmiş.

Bitti mi? Bitmedi…

CHP’li Sarıyer Belediyesi’nde Başkan Yardımcısının eşi müdür oldu. Başkan Mustafa Oktay Aksu, göreve gelir gelmez aile torpiliyle üst düzey bir atama gerçekleştirdi.

Daha önce de CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı’nın ağabeyi Gökhan Sarı’yı yönetici pozisyonunda belediyeye işe alan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Ahmet Akın’ın, CHP Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı’nın gelinini de Basın ve Halkla İlişkiler birimine yerleştirdiği ortaya çıkmıştı.

Afyonkarahisar’da CHP’li Belediye Başkanı Burcu Köksal, CHP’li Belediye Meclis Üyesi Mustafa Karanfil’in kızını Belediye’nin Gençlik ve Eğitim Birim Sorumlusu olarak işe aldığı, CHP Merkez İlçe Başkanı Büşra Çetinöz’ün eşi Avukat Ahmet Çetinöz’ü ise YÜNTAŞ’a hukuk danışmanı yaptığı biliniyor.

Liyakat, ehliyet kimde?

Seçim dönemlerinde Ak Partili belediyeleri suçlayarak; Hani liyakat, ehliyet? Diyerek eleştiren CHP’li belediyelerde neler oluyor? 

Liyakat bacanakta mı, kayınbiraderde mi? Ehliyet yengede mi, baldızda mı? Yoksa ağabeyde mi?

 Vatandaşı kandıramazsınız. Millete rağmen, milletten aldığınız oylarla millete hizmet için seçildiniz. Belediye iştiraklerini, yönetimlerini eş, dost, akraba ile doldurun diye değil!

Belediyelerde eş, dost, akraba, yakın ataması asla yapılmamalı ve izin verilmemeli.

Hele ki hiçbir liyakati, ehliyeti olmayan kişilerin atama ile göreve getirilmesi hizmet bekleyen vatandaşa saygısızlıktır.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Nigar

Ateş gibi yapışsın bedenlerine ruhlarına, baldızlarina bacanaklarina verdikleri haksız makamlari haksız kazanclari

Ömer

CHP nin liyakatı bu işte , hiç şaşırmadım . Hizmet dertleri yok amaç rant . Hele bu başlangıç. Bunlara yüz verilir oy verilirse olacağı bu . Hükümetimiz sakın para vermesin her taraf heykel olur . CHP zihniyetini halkımız çabuk unutuyor yazık .
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23