• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Sinan Burhan
Sinan Burhan
TÜM YAZILARI

TikTok mafyaları…

28 Eylül 2023
A


Sinan Burhan İletişim: [email protected]

Gençlerin son dönemde en çok takip ettiği platform TikTok mecrası. Burada kısa videolar paylaşılıyor. Kimi zaman eğlendiren, kimi zaman düşündüren bir mecra. Ben de bu mecrayı takip ediyorum. Gazeteci olduğumuz için insana dair, hayata dair habere dair videolar bulabiliyorum. Bir nevi açık istihbarat mecra haline geldi. 

Bu mecrayı umarım emniyet teşkilatımız takip ediyordur. Burası bir sosyal medya iletişim platformu olmaktan çıktı adeta suçu ve suçluyu övme alanı haline geldi. Bu mecra sayesinde ülkemizde ve dünyada önde olan mafya babalarını tanımış olduk. 

Kabadayılar, gangsterler, torbacılar, uyuşturucu baronları bu mecrada cirit atıyor. 

Bu mecradaki meydan okumalar, tehditler dikkatimizden kaçmıyor. Ünlü bir mafya babasına bu mecradan meydan okuyan İstanbul’da bir kabadayı ya da mafya lideri iki gün sonra öldürüldü. Özellikle gelir seviyesi düşük, eğitim seviyesi düşük gençlerimiz bu mecralara bakarak mafyaya özeniyorlar. Bu mecrada klip yaparak meydan okuyorlar. 

Zenginlerin hayatları burada sergileniyor. Fakir gençlerimizin içinde bir öfke birikiyor. Biri yer biri bakar kıyamet ondan kopar denir doğrudur. 

Buradaki yaşamları görünce fakirliğe isyan edenleri haklı görüyorsunuz. Adam sevgilisine uçak alıyor, son model araba alıyor, su gibi para harcıyor. Bu paranın kaynağı nerede diye soran yok. 

Öte yandan Maliye Bakanlığı bu mecrayı yakından takip etmelidir. Buradaki renkli dünyalarda neler dönüyor. Ne paralar harcanıyor. Bu kadar para nasıl kazanılıyor. Geçenlerde bir mafya lideri çıkmış birilerini suçluyor. Para kaçırıyor, kara para aklıyor diyor. Doğru mu araştırılmalıdır. Ben burada yayınlanan videolara bakınca adamlar yalan dünyanın cennetinde yaşıyor diyorum. 

Bu mecraları devletimiz dikkatle takip etmelidir. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu sadece TV ve radyolara bakmaktan vazgeçmelidir. RTÜK’ün yetkileri genişletilmelidir. 

Bu mecralarda yapılan yayınlar da kontrol altına alınmalıdır. Gençlerimizin ruh yapısını bozan, aile düzenini bozan yayınlar takip edilmelidir. Bu mecra, uyuşturucu ve fuhşun merkezi haline dönmemelidir. 

Yayın özgürlüğü diyerek, basın özgürlüğü diyerek bu konunun üstü kapatılamaz. Asıl milli güvenlik sorunu buradadır. 

Bana göre toplumsal çürüme terörden daha tehlikelidir. Teröristin hedefi belli amacı belli onunla Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve biz Türk Milleti olarak mücadele ederiz. Ülkeyi bölmek isteyen hain teröristlere dur demesini bu millet iyi bilir. 

Ya aileyi çürütenler, ya gençlerimizi zehirleyenler ne olacak. 

Genç kızlarımızı fuhşa sürükleyenler, uyuşturucu satanlar ne olacak. Bu mecranın gözden kaçtığını düşünüyorum. Bu konuda İletişim Başkanlığımıza da ciddi görevler düşüyor. Fahrettin Altun Bey dezenformasyonla mücadelede çok başarılı oldu. 

Ülkemizde kaos çıkarmak isteyen Sn. Erdoğan düşmanlarının maskesini düşürdü. Ancak TikTok gibi mecralara da bakması faydalı olacaktır. Burada büyük bir çürüme var. Biz de gazeteciler olarak sivil toplum örgütleri olarak konuyu takip etmeliyiz. 

Bu ülke bizim, ailemize, yavrularımıza sahip çıkmamız gerekir.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Uğur

Mafya uluslararası kafir zenginlerin göz bebeğidir, çünkü zenginler yasadışı işlerini gördürmek için mafyayı kurdurup yaşatırlar zaten.

Aileyi mahveden

Hainleri uzaklarda aramayin...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23