• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Sinan Burhan
Sinan Burhan
TÜM YAZILARI

Terörün arkasında ABD var… 

05 Ekim 2023
A


Sinan Burhan İletişim: [email protected]

İç İşleri Bakanlığı önünde meydana gelen patlama bir kez daha gösterdi ki terörün ardında ABD var. Burada kullanılan silahlar ABD yapımı. ABD Suriye’nin kuzeyinde PKK-YPG güçleri ile ortak tatbikat yapıyor. Amaçları tıpkı Irak’ta olduğu gibi Suriye’yi bölmek. Gelelim hain saldırı girişimine burada bulunan silahlar ABD’ye ait. Neler var peki?  

9 kilo 700 gram C-4 patlayıcı madde, 3 adet el bombası, 1 adet roketatar, 1 adet Glock marka susturucu takılı tabanca, 1 adet Blow marka tabanca, 1 adet M-4 marka Karabina uzun namlulu silah, 1 adet AK-47 marka uzun namlulu silah. Tamamı ABD’nin terör örgütüne yaptığı silah yardımı envanterinde mevcut.  

Bir taraftan  PKK ve YPG’ye yardım edeceksiniz bir taraftan da Türkiye ile biz NATO’da beraberiz diyeceksiniz. Bu ikiyüzlü yalanı artık kimse yemiyor. Patlama sonrasıABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken da terör saldırısını kınayarak, “NATO müttefikimiz Türkiye ve Türk halkının yanındayız” dedi.  

Bu açıklamalar timsah gözyaşıdır. Hem terörü destekle hem de üzüntü belirt. Son dönemde yapılan anketlere göre ABD’ye yönelik Türk halkında tepki var. ABD yönetimi bu konu üzerinde düşünmelidir. 

İçişleri Bakanlığı’na yönelik saldırı girişiminde dikkat çeken bir nokta var. Bu teröristlerden birinin elinde Amerika Birleşik Devletleri’nin Suriye’deki PKK/KCK-PYD/YPG’lilere verdiği otomatik tüfekle ölü ele geçirilmesi gerçeği ortaya koyuyor. Ardından  ABD Büyükelçiliği’nden şu açıklama yapıldı: “NATO müttefikimiz Türkiye’ye bu sabah gerçekleştirilen terör saldırısını en güçlü biçimde kınıyoruz. Yaralılara acil şifalar diliyoruz. Teröre karşı Türkiye ile dayanışma içerisindeyiz.” 

Değerli okurlarım; hatırlarsanız Saddam Hüseyin devrilmeden önce ABD bu ülkede kimyasal silah var demişti. Bu silahları imha etmek ve Irak’a demokrasi getirme vaadinde bulunmuşlardı. Sonuç ne oldu Irak üç parçaya bölündü. Suriye, üç belki de beş parçaya bölünecek. Yani bunlar samimi değil. Şimdiki hedefleri de Türki’yedir. Bu ülkeyi bölmek ve parçalamak istiyorlar. Amaçları kukla devletçikler kurarak İsrail’in güvenliğini sağlamaktır. İktidar ve muhalefet olarak uyanık olmalıyız. Vatan söz konusu olunca gerisi teferruattır. PKK ve YPG kukladır. ABD’nin maşasıdır.   

PKK, DEAŞ, YPK, DHKP-C bir araya geliyorlar. Tüm terör örgütleri Erdoğan ve Türkiye karşısında birleşiyorlar. Ancak bizim meclisimiz bir araya gelemiyor. TBMM açılış gününde HDP ve CHP’li vekillerin Erdoğan’ı ayakta karşılamaması ayıptır. Yazıktır. Teröre karşı böyle bir günde birlik mesajı verilmeyecekse ne zaman verilecek. Bu durum milletimizi üzmüştür. Seçim öncesi HDP ile masa altı ya da üstünden görüşenler demek ki ittifaklarını sürdürüyorlar. Terör bile onları ayıramamış. Milletimiz bu gerçeği görüyor. Yerel seçimlerde kulaklarını bir kez daha çekecektir.  

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Litrelik

Madem terörün arkasında ABD var , Rezza Sarraf için 2 nota veren iktidar , sizce neden tepki vermiyor ABD ye ?

Evet ama

Sn yazar Rusya'dan bahsetmiyor .tepkinli davranıyor .nedenini bilemeyiz
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23