• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Sinan Burhan
Sinan Burhan
TÜM YAZILARI

Özdemir Bayraktar deli mi dedim!?

03 Eylül 2023
A


Sinan Burhan İletişim: [email protected]

Teknofest bu yıl Ankara’da yapılıyor. Çok yoğun bir ilgi var. Devlet adamlarının ve bürokrasinin ilgisi bir tarafa önemli olan halkın ilgisi. Ondan da daha önemli olan gençlerin ilgisi. Benim de 4 çocuğum var. Bu çocukları vatana millete hayırlı evlat yetiştirmek için çaba sarf ediyorum. Rabbim tüm çocuklarımızı bu dünyanın şerrinden korusun. Ankara ayakta. Bu festivali dört gözle bekliyorlarmış. 

Bu festival öyle bir festival ki gençlere vatan sevgisi, bayrak sevgisi ve şuur aşılıyor. Gençler ve çocuklar buraya sevine sevine gidiyor. 

Bazen bin tane hocanın, öğretmenin veremediği şuuru bu etkinlik veriyor. Çok hayırlı bir iş başlattılar. Bayraktar ailesinden başta rahmetli Özdemir Bayraktar olmak üzere eşi Canan hanımdan ve çocuklarından Allah razı olsun. 

Peygamber Efendimiz (SAV)’in hadisi şerifinde; insanoğlu ölünce hesap defteri kapanır. 

Ancak sevabı ölümden sonra da devam eden üç amelden bahsedilmektedir. Bunlardan biri sadaka-i câriye, yani hayrı devam eden iyiliktir. Herkesin faydalandığı ve varlığı devam ettiği müddetçe sevabı da devam eden hayırlardır. Câmi ve mescidler, mektep ve medreseler, yollar ve köprüler, çeşmeler ve sebiller, hanlar ve hamamlar, her çeşit hayır vakıfları bunun örneğidir. 

Sevabı devamlı olan ikinci sâlih amel, kendisinden insanların sürekli faydalandığı ilimdir. İnsanın öğrendiği ilmi, elde ettiği bilgiyi başkalarına öğretmesi en büyük hayırlardan biridir. Bunun çeşitli yolları ve şekilleri vardır. Talebe yetiştirmek, kendi ilmini ve bilgisini onlara öğretmek en önemlisidir. Bunun yanında kitap yazmak ve yayınlamak, günümüzün modern imkânlarından faydalanarak disketlere aktarmak, kasete ve filme almak, onların muhafaza edildiği ilmi araştırma merkezleri kurmak, sevabının devamlı olmasına vesile teşkil eder. 

Kişinin ölümünden sonra sevabını devamlı kılacak olan üçüncü amel, arkasında kendisine dua edecek sâlih evlat bırakmaktır. Bayraktar ailesi yaptıkları hayırlı hizmetlerle babaları Özdemir Bayraktar’ın sevap hanesini açık tutuyorlar. 

Rahmetli Özdemir Bayraktar gerçek dünyasında biz yalan dünyadayız. Haluk ve Selçuk Bayraktar İHA VE SİHA yapımı ile milli savunmamıza büyük katkı sağladılar. Sadece savunma alanı değil gençlere tüm sanayi alanlarında, bilişim alanlarında yeni ufuklar açtılar. Topyekûn bir ruh seferberliği başlattılar. 

İstanbul’da çok sevdiğim bir ağabeyim Mahmut Vanlıoğlu anlatmıştı. O zaman anladım başarı tesadüf değil. Emek ister ruh ister heyecan ister. 

Mahmut abi, Özdemir Bayraktar ile ilgili şunları söyledi: “Biz 1990-94 yılları arasında Refah Partisi İl yönetiminde bulunduk. Pazar günleri Özdemir Bey bizi Sarıyer’deki evine balık yemeğe davet ederdi. Neyse üç-beş arkadaş giderdik. Ben Özdemir Beyle samimi olduğum için herkes gidince alt kata inerdik. Bir gün yine alt kata indik Haluk, Selçuk ve Ahmet üç kardeş uçaklarla oynuyor. O zaman daha çocuktular. Ben dedim ki Özdemir Bey bu nedir? O da başladı anlatmaya. Ben insansız hava aracı yapacağım. Hatta bu uçaklar bomba bile taşıyacak deyince ben de bu adam iyice şaşırmış dedim. Hatta beni bir gün Sarıyer Stadına çağırdı. Burada uçak uçuralım dedi. Uçurduk. Uçak 100 metre uçtu. Ben yine Özdemir bırak bu çocukça işleri dedim.” 

Mahmut abi diyor ki; “Bu aile bu işe sevdalıydı. Kafalarına koymuşlardı bu işi yapmayı. Yalan yok ben de kendi kendime bu Özdemir Abi kafayı mı yedi deli mi ne uçağı ne silahı derdim. Hatta Özdemir Bey’in 90 yaşında bir amcası vardı. Bana ‘Bu Özdemir, 13 yaşlarında çatılarda uçak uçururdu’ dedi.” 

Değerli arkadaşlar Erbakan Hoca “iman tekeden süt çıkarır” derdi. Demek bu söz boşuna değil. Bu ailenin attığı adımlar Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından da desteklenince bugün dünya markası haline geldiler. Sadece Erdoğan değil kendine milli ve yerli hisseden tün devlet adamlarının bu projeye destek olması gerekir. 

Yapılan hizmetlere bakınca Özdemir Bey’in amel defteri kapanmamış. Hem bir ilim bıraktı hem de hayırlı evlatlar. Allah hizmetlerini daim kılsın. Bu aileyi doğru yoldan ayırmasın. Heva ve heveslerine kapılmasına izin vermesin. Bu millete çok büyük hizmet ediyorlar. Özdemir Bey’in de mekânı cennet olsun. Bu milli projeye destek olan Cumhurbaşkanımdan Allah razı olsun. Biz de her daim Anadolu Yayıncılar Derneği olarak destek olmaya devam edeceğiz.  

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ve nereye

Yaaa her şey , herkes şeffaf demi son yirmi yıldır.Sıfır şaibe hey Allahım aklıma mukayyet ol! Bak parti vs ismi vermiyorum saldırmayın hemen (Diğer taraftan bu aileyi siyaset dışında bırakın bu arkadaşları ve arkadan gelecekleri siyaset üstü yapın.Vidasını sıkanından,paspas çekenine kadar ve en başta bu ailenin bütün fertlerinin ellerinden öperim.Saygılarımı sunmayı da borç bilirim)

Süleyman Sırrı Dinçer

Amin. Allah (CC) hizmetlerinden razı olsun. İyi ki varsınız Bayraktar Ailesi.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23