• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Sinan Burhan
Sinan Burhan
TÜM YAZILARI

İmamoğlu adaylıktan vazgeçti

15 Ağustos 2023
A


Sinan Burhan İletişim: [email protected]

 

Ekrem İmamoğlu CHP Genel Başkanı adayı olamaz demiştik. Bu sonuca varmak için özel bir bilgiye ihtiyaç yok. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partideki gücünü bilenler İmamoğlu’nun aday olamayacağını bilirler. CHP’deki mevcut delege yapısını bilenler için Kemal Bey’in favori olduğunu bilmek sürpriz sayılmaz. 

Açıkçası tüm siyasi partiler için de bu durum geçerlidir. Delegelerin tamamı genel başkan tarafından seçilir. O nedenle genel başkan ne derse odur. CHP’nin geleneksel tabanı İmamoğlu’na güvenmiyor. Onu sağcı, liberal ve pragmatist buluyor. İmamoğlu uzun zamandır zemin yokluyor. CHP Genel Başkanı olamayacağını anladı. Bir başka sorun ise İstanbul Belediye Başkanlığını bırakma meselesi. 

İmamoğlu, CHP Genel Başkanı olursa İstanbul Belediyesini ve imkânlarını bırakmak zorunda kalacak. CHP tabanı buna izin vermez. Yıllar sonra kazanılan bir belediyeyi kaptırmak ihanet olarak değerlendiriliyor.

Düşünsenize seçim öncesi AK Parti Grup başkanvekili Tevfik Göksu İstanbul Belediye Başkanı olmuş. CHP seçmeni İmamoğlu’nu affetmez. İmamoğlu ve CHP seçmenine kötü bir haberim var. 

Anketlerde İmamoğlu kaybediyor. Yapılan araştırmalara göre Tevfik Göksu açık ara seçimi kazanıyor. İmamoğlu bu kadar atraksiyonu neden yapıyor. İstanbul adayı olmak için. Bugün için adaylığı garantiledi. Ama seçimleri kaybedecek.                           

İYİ Parti adayları kimler… 

İYİ Parti seçimlere kendi adayları ile girecekmiş. Büyükşehirlerde aday bulmakta zorlanan İYİ Parti yönetimi çareyi vekillere yönelmekte bulmuş. İYİ Parti yönetimi vekillerle bir toplantı yapmış. Bu toplantıda kamuoyunda öne çıkan vekilleri Büyükşehir belediye başkanı adayı yapma konusu görüşülmüş. Ümit Özlale’ye sen İzmir adayısın git çalış denilmiş. 

Buğra Kavuncu’ya sen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayısın denilmiş. Ankara’da Koray Aydın ya da Adnan Beker ismi konuşulmuş. Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu ise Eskişehir için düşünülmüş. Görünen o ki CHP-İYİ Parti anlaşamazlarsa bu illerden partili vekilleri aday olacak.

Aslında bu partinin kendi gerçek oyunu görebilmesi için seçimlere kendi logosu ile girmesi gerekir. Ancak iyi saatte olsunlar devreye girerek Millet İttifakı bileşenlerini tek çatı altında toplayacaktır. Millet İttifakı bileşenleri ayrı ayrı seçime girerse kaybederler. 

Mansur Yavaş’ın Ankara’da aday olmak için CHP ve İYİ Partinin bir araya gelmesini şart koştuğunu biliyoruz. Aksi takdirde Yavaş aday olmaz. Olsa da seçimleri kaybeder. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Eleştiri

Sinan bey AKP ile İslamiyet maalesef birbirine girmiş bir dantel gibi her ne kadar İslamiyet ve AKP ayrıştırılması gerek çünkü Bü İslamiyete zarar veriyor desenizde maalesef artık AKP yi islamiuetten ayrıştırırsanız geriye koskocaman bir sıfır kalır. Ev sahibi kiracı kavgalarında insanlar birbirlerini öldürüyor hergün Emekli nefes alamıyor Adalet can çekişiyor eğitim tamamen bitmiş her yer ateist ve deist kaynıyor camide ahlaka aykırı fotoğraf çekimi yapılıyor ahlaksızca fakat hiç kimse sormuyor bu camii nin imam hatibi müezzini nerede neden müdahale edilmiyor. Neresinden tutsanız elinizde kalıyor Allah yar ve yardımcımız olsun.

Sahi

Takvim gazetesi gibi ...emekliye 8 bin xam emekliye 30 bin fark.ekonomi uçtu dağdan petrol denizden gaz bulduk.ver mehter.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23