• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Sinan Burhan
Sinan Burhan
TÜM YAZILARI

HDP, CHP’yi rehin aldı…

09 Kasım 2023
A


Sinan Burhan İletişim: [email protected]

CHP 38. Kongresini gerçekleştirdi. Bu kongrede Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı Özgür Özel kongreyi kazandı. 

Yorulmuş ve yıpranmış Kılıçdaroğlu gitti yerine genç olan Özgür Özel geldi. Bu partide sadece isim değişti. Ne programı ne de duruşunda bir değişiklik var. İsim değişikliğinden öteye gitmeyen bir kongre oldu. 

Kongrede gözden kaçmayan bir gerçek vardı. O gerçek HDP siyaseti CHP’yi yönetiyor, etkiliyor. 

Kuvay-i Milliye Partisi olma iddiasında olan bir partinin, kurtuluş savaşını yapmakla övünen bir partinin bölücü bir partiye teslim olması hüzün verici. Üzüntünün ötesinde artık Milli Güvenlik sorunu haline dönüştü. 

Kongrede Kemal Kılıçdaroğlu ne dediyse Özgür Özel de aynısını söyledi. 

Hepsi Selahattin Demirtaş’a selam yolladılar. Kongre konuşmasında Kılıçdaroğlu, “Bu kurultayımızda, şu anda tutuklu olan; Tolga Şardan’a, Can Atalay’a, Osman Kavala’ya, Selahattin Demirtaş’a, Tayfun Kahraman’a, Çiğdem Mater’e, Emine Mine Özerden’e, Yiğit Ali Ekmekçi’ye, Hakan Altınay’a ve Barış Pehlivan’a selam gönderiyoruz. Selam olsun demokrasi kahramanlarına” ifadelerini kullandı. 

Selahattin Demirtaş, Kobani olaylarını bahane ederek Kürt kökenli vatandaşlarımızı tahrik etti. Sokağı terörize ederek Yasin Börü gibi genç bir kardeşimizin katledilmesine sebep oldu. HDP’liler ve terör destekçileri Diyarbakır başta olmak üzere bölgeye yakıp yıktılar. Dünyanın hiçbir devleti terör örgütünü destekleyen siyasi partilere izin vermez. Onlara milletvekili maaşı vermez. ABD, IŞİD’i terör örgütü kabul ediyor. Kendi ülkesinde bu örgüte maaş verir mi? Bırakın maaş vermeyi ABD’de barındırır mı? Türkiye’yi bölmek neredeyse serbest hale geldi. 

Kemal Kılıçdaroğlu bu cümleleri kurdu peki Özgür Özel ne dedi? O da aynı yoldan yürüyerek şunları söyledi: 

“Memleketimin dört bir yanında altı oklu bayrağı sallayanlara, Soma’da, Zonguldak’ta, Bartın’da yerin yüzlerce metre altında çalışanlara, İzmir’de Agrobay’da direnen kadınlara, Silivri’de, Bakırköy’de hepimizin yerine yatan Can Atalay’a, Tolga Şardan’a, Osman Kavala’ya, Selçuk Mızraklı’ya, Selahattin Demirtaş’a selam olsun.” 

Öte yandan Özgür Özel’in, özel olarak Selçuk Mızraklı’yı anması dikkat çekici. 

Selçuk Mızraklı HDP Diyarbakır Belediye Başkanıydı. Terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklık yaptığı için görevden alındı. Özel bu ismi de unutmadı. 

 Kemal Kılıçdaroğlu, Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu bu isimler HDP siyasetinden bağımsız hareket edemezler. Perde gerisinden kurultayı yöneten İmamoğlu da HDP sevici. Nereden mi biliyorum? HDP’li Adnan Selçuk Mızraklı, İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen terör soruşturması kapsamında, 19 Ağustos 2019’da Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden alınmıştı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, görevden alınıp yerlerine kayyım atanan Selçuk Mızraklı ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’e Diyarbakır’da destek ziyaretinde bulunmuştu. İmamoğlu ziyarette “Burada olmamızın sebebi size güç olmak; ama daha ötesinde, kendimizi aynı yerde görüyoruz” demişti. 

CHP, başta İstanbul olmak üzere HDP’li seçmenin oyuna talip. O nedenle bölücü Demirtaş ve avenesine güzelleme yapıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan boşuna mı dedi? Al birini vur ötekine diye. 

Tablo net. HDP siyaseti CHP’yi rehin aldı. CHP’de Genel Başkan değiştirecek kadar güçlü hale geldi. Cumhuriyeti kurmakla övünen bir partinin Türkiye’yi yıkmaya çalışan bir partiye teslim olması utanç vericidir. 

İsrail’in Filistin’de yaptığı katliamları görüyoruz. Filistin işgali bitince hedef Türkiye’dir. HDP siyaseti İsrail’in taşeronudur. 

İslam dünyasına sokulmuş bir hançerdir. 

Kürt kardeşlerimizi dinden uzaklaştırmak için kurulmuş bir Truva atıdır. İşte bu HDP, CHP’yi rehin almıştır. ABD, PYD-PKK’yı terör örgütü olarak görmezken Hamas’ı terör örgütü olarak görüyor. CHP’nin yeni genel başkanı da Hamas’ı terör örgütü olarak görüyor. HDP ve CHP aynı kaynaktan besleniyor. Milletimiz bu gerçeği görüyor.  

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ömer

Şu AYM ye ya çeki düzen verilmeli ya da Bahçeli’nin dediği gibi kapatılmalı . Gereksiz bir kuruluş . Hala hdp yi kapatmak için delil arıyor . Demek ki daha bulamadı.

Ömer

İkiz kardeş gibi bunlar ayrılamazlar . CHP nin hala yüzde 25oy alması beni şaşırtıyor . Hatta son seçimde , koalisyon da olsa ke malın yüzde 48 oy alması hayret verici . Peki kazara seçilse ne olacaktı . Hayali , düşüncesi bile insanı titretiyor . CHP her zaman terör odakları ile bir oldu , mesela günün anarşisti deniz gezmişleri şimdi üç fidan diye anılıyor ağıt yakılıyorlar . Yani CHP bu , CHP hiçbir zaman milli olmadı olmaz olmayacak . Osmanlı’yı yıkan ittihat ve terakkinin devamıdır başka söze gerek yok .
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23