• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Sinan Burhan
Sinan Burhan
TÜM YAZILARI

Erdoğan’ı “one minute” dediği için eleştirenler katliama ortaktır…. 

19 Ekim 2023
A


Sinan Burhan İletişim: [email protected]

Cumhurbaşkanı Erdoğan zaman zaman yalnız bırakıldığını söylüyor. Bu serzenişleri haksız mı? 20 yıldır yaşananlara bakınca çok haklı olduğunu görüyorsunuz. Peki, nerelerde haklı çıktı. Nerelerde yalnız bırakıldı. En son yaşanan İsrail’in yaptığı Filistin katliamından bahsedelim. Küresel Siyonizm 1948 yılında İsrail’i kurdu. Filistin topraklarına kan ve gözyaşı getirdi.  

İkinci aşama olan Büyük İsrail’i kurmaya çalışıyor. Bu uğurda üniter devletleri ortadan kaldırıyorlar. Önce Irak’ı parçaladılar. Sonra Suriye’yi parçaladılar. 

Şimdi hedeflerinde Türkiye var. 

Erdoğan bu gerçeği biliyor. İsrail’i ve Siyonizm’i  iyi bilen bir lider. O nedenle fırsat buldukça gerçekleri söylüyor. 

Ancak Siyonistlerden önce bu ülkede yaşayan siyasi partiler, kendi partisi içinde bulunan siyasetçiler, diplomatlar, iş adamları Erdoğan’ı yerden yere vuruyor. Ruhlarını kaybetmiş reel politikçiler var. 

Elbette kimse İsrail halkına düşman değil. İsrailli olmak suç değildir. Onlar barış içinde yaşayabilmelidir. Biz hiçbir dine ve ırka inancımız gereği düşman olamayız. Biz Siyonizm’e düşmanız. Satılık ruhsuzlar aman İsrail’e laf söylemeyin. 

Aman İsrail bizi cezalandırır diyorlar.  

İsrail’e laf söylemesen sanki Büyük İsrail’i kurmaktan vazgeçecek. Siyonizm planlarını aşama aşama uygular. Sadece sana gelmesi zaman alır. Gelince de barış filan dinlemez yakar yıkar. Eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, çıkıp Hamas’a etin ne budun ne diyor. Hamas saldırı düzenlemeseydi sanki zulüm yoktu. Açlık, kıtlık, soykırım sessizce devam ediyordu. Hamas’ın saldırısı öncesinde İsrail Filistinlilere çiçek mi atıyordu. Filistinliler açık hava hapishanesinde inim inim inliyordu. Arınç’ın teklifi sessizce ölün demektir. Real politik, itidal safhası çoktan geçilmiştir. 

Erdoğan’ı eleştirebilirsiniz. Hataları olmuştur. Ancak şu konuşması bile Erdoğan’ın hem dünyasını hem de ahiretini kurtarmaya yetebilir. İlk defa gür bir ses çıktı. Erdoğan, Davos’ta İsrail Cumhurbaşkanının yüzüne şunları söyledi: 

“Sayın Peres benden yaşlısın. Sesin çok yüksek çıkıyor. Biliyorum ki sesinin bu kadar çok yüksek çıkması bir suçluluk psikolojisinin gereğidir. Benim sesim bu kadar yüksek çıkmayacak, bunu da böyle bilesin. Öldürmeye gelince, siz öldürmeyi çok iyi bilirsiniz! Plajlardaki çocukları nasıl öldürdüğünüzü nasıl vurduğunuzu çok iyi biliyorum.”   

Bugün Gazze’de yaşananları göz önüne getirin. Yapılan katliamları bir düşünün. 

Erdoğan bu cümleleri kurmakta haksız mı? Kukla Arap rejimleri bu cümleyi kurabilir mi? 

Dün İsrail bir hastahaneyi bombaladı. Bin kişi öldü. Çoluk çocuk dinlemedi. Bu devlet zalim. Batı zalim ve korkak. ABD ikiyüzlü. Erdoğan konuşmasına yine şöyle devem etmişti: “Tankların üzerinde Filistin’e girdiğim zaman kendimi bir başka mutlu addediyorum” diyen başbakanlarınız vardır. “Tankların üzerine çıkıp da Filistin’e girdiğim zaman kendimi mutlu addediyorum” diyen başbakanlarınız olmuştur ve bana sayılar veriyorsunuz. İsim de veririm, merak edenleriniz vardır belki. Şu zulme alkış tutanları da ayrıca kınıyorum. Çünkü bu çocukları öldürenleri, bu insanları öldürenleri kalkıp da alkışlamak, öyle zannediyorum ki o da ayrı bir insanlık suçudur.” Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürüyor. Kafalarına kafalarına vuruyor.  

“Bakınız burada bir gerçeği bir kenara atamayız. Ben şurada çok not aldım ama bu notların hepsini cevaplayacak fırsatım yok. Fakat ben buradan sadece size iki söz söyleyeceğim. Bir... Excuse me, excuse me, bir, Tevrat... excuse me, bir... Sözümü kesmeyin!... Bir: Tevrat altıncı maddesinde der ki “Öldürmeyeceksin!” (Yahudi inancının en kutsal metinlerinden biri olan On Emir’in 6. maddesini kastediyor) Burada öldürme var. İki: bakın bu da çok enteresan, İsrail ordusunda askerlik görevini yapan Oxford Üniversitesi uluslararası ilişkiler profesörü Avi Şalom, İngiliz gazetesi Guardian’da şunu söylüyor, İsrail’in haydut devlet vasfını kazandığını belirtiyor. Benim için de, bundan böyle, bundan böyle, Davos bitmiştir. Daha Davos’a gelmem! “ 

Erdoğan’ın Siyonist İsrail Devletine haddini bildirmesi insanlık tarihinin dönüm noktası olmuştur. Parti içinde bile Erdoğan’ı eleştiren, medyaya bu adam ne yaptı bizi yaktı diyen dünyaperestler olmuştu. Ancak hakkın sesi kesilemez. Erdoğan’ın bu sesi gün gelip ete kemiğe bürünecek ve Siyonist rejim çökecektir. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

YILMAZ DURMUŞ

RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN Türkiye'de başardığı değişimleri bugüne kadar denemeye kalkan Turgut Özal ve Necmettin Erbakan'ın başına gelenleri hatırlayın ve RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN çok yürekli bir lider olduğunu kabullenelim. Gerçi güneş balçıkla sıvanmaz..

Mustafa

İsrail’in ahlakı talmut ve mişna okuyun görün Yahudiliği nasıl da sapıklığa çevirmişler yok böyle sapıklık sapkınlık
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23