Erdoğan “güçlü parti” dedi…

21 Ağustos 2018 Salı

Hafta sonu AK Parti 6. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Bu kongrede büyük bir coşku ve heyecan vardı. Anadolu’nun dört bir yanından gelen vatandaşlarımız geceden sabaha salonun etrafından ayrılmadılar. Bir simit ve bir şişe suyla reisi beklediler. Büyük bir emek, özveri ve sabır işi. Ak Parti bu samimi insanların üzerinden yükselmiş bir hareket. Lideri samimi tabanı samimi. İhlas olmazsa bu işler yürümez.

Ak Parti’nin tüm kongrelerine katılmış biriyim. Bu kongrede farklı bir Erdoğan gördüm. Konuşmasının her bir cümlesi kurşun gibi sert ve etkileyiciydi. Bir o kadar konuşma samimiyet ve ihlas doluydu. Uhut duası tüylerimizi diken diken etti. Salonda yaptığı konuşma Türk İslam medeniyetinin hülasasıydı. Türkiye insanlık âlemi ve İslam dünyasının umududur. Bu konuşmada en önemli cümlelerden birisi de, “stratejik ortak” yerine “stratejik hedef” cümlesiydi. Evet, ABD bizi stratejik ortak olarak değil stratejik hedef olarak görüyor. O nedenle mücadele büyük. Yollar çetin. Yufka yüreklerle çetin yollar aşılmaz.

Cumhurbaşkanımız mücadele büyük, yollar çetin diyor. O nedenle sağlam yol arkadaşları ile yola devam ediyor. Bir tarafta cesaret bir tarafta bilgi ve irfan sahibi kadrolar yeni yönetimde yer aldı. Akıl ve cesaret yeni yönetimin belirlenmesinde etkili oldu.

Bir kere kongrede yapılan en önemli değişiklik Numan Kurtulmuş’un Genel Başkan Vekili yapılmasıdır. Bu karar cumhurbaşkanımızın Ak Parti’yi taşımak istediği istikameti gösteriyor. Son dönemde tabanda tartışılan iki konu var. Bu konulardan birisi ahlak zafiyeti bir diğeri de adalet zafiyeti. Bu iki alanda sorun var. Ahlaki yozlaşma almış başını yürümüş. Boşanma artmış, uyuşturucu bağımlılığı artmış. İnternet bağımlılığı artmış. Sokak evlerden daha güvenilir hale gelmiş. Çünkü gençler sanal dünyada kayboluyorlar. Yolsuzluk, torpil, iltimas dedikoduları almış yürümüş. Artık bu ahlaki yozlaşmaya dur demek gerekiyordu.

İkinci olarak adalet konusunda tartışmalar var. Memlekette adalet eksikliği hepimizin kabulü. Adalet konusunda milletimizin vicdanı yaralı. Bu iki temel sorun alanı üzerine yürüyecek bir başkanlık divanı oluştu. Numan bey bilgi, irfan ve ahlak sahibi bir isim. Medeniyet kodlarımızı bilen bir isim. Ak Partinin bugüne kadar gerçekleştirdiği medeniyet yürüyüşüne büyük katkı verecektir. Bugüne kadar yaptığı üst düzey görevlere rağmen hakkında tek bir şaibe olmayan nadir siyasetçilerin başında geliyor. Cumhurbaşkanımız Erdoğan ortaya koyduğu “siyasetin tek limanı ahlaktır” anlayışına uygun olarak teşkilatlara bu alanda yükleme yapacaktır.

Parti başkanlık divanı çok güçlü bir ekipten oluştu. Numan Bey’in dışında yönetime giren isimler kendi alanlarında başarılı olmuş kıymetli isimlerden oluşuyor. Partinin kuruluşundan beri cumhurbaşkanımızın yanında yer alan Hayati Yazıcı, yerel yönetimlerde başarılı hizmetler vermiş Mehmet Özhaseki, kalkınma alanında başarılı planlamalar yapmış Lütfü Elvan, entelektüel birikimi ile öne çıkan Ömer Çelik gibi isimler partiye güç katacaktır. Eski yönetimde yer alan Mahir Ünal Bey’in göreve devam etmesi isabetli olmuştur. Çiğdem Karaaslan ve Hamza Dağ gibi iki genç ismin yönetimde yer alması geleceğe ilişkin umudumuzu artırmıştır. Cevdet Yılmaz Bey partinin sakin bir gücüdür. Parti siyaseten belirleyici olacaktır. Son dönemde parti ve meclisin güç kaybettiği belirtiliyordu. Cumhurbaşkanımız yeni kadrosuyla partiyi güçlendirdi. Bu güçlü yönetim hem meclisin daha iyi çalışmasına hem de bakanların daha iyi çalışmasına katkı verecektir.

Bu ekip adalet alanında, ahlak alanında medeniyetimizin inşası alanında ciddi çalışmalar yapacaktır. Bu dönemde Avrupa Birliği ile daha yakın çalışmalar olacaktır. Daha fazla demokrasi ve daha fazla adalet diyecek bir yönetim oluşmuştur. Cumhurbaşkanımızın bu tercihi ülkemiz için hayırlı olsun.

Son olarak Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum.  

 

YORUM YAZ

  • HukukçuHukukçu2 ay önce
    Sayın Cumhurbaşkanımız; Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki öğrenci kıyımına müdahale edip, kıyımı durdurmanızı, saygılarımızla, istirham ediyoruz.
  • Emin ERSOY Emin ERSOY 2 ay önce
    Hiç bir partiye nasip olmayacak bir destek bir vefa var Ak partiye.Salon hıncahınç doluydu.Anadoludan gelen binlerce insanındışarda betonda parklarda yatması bir derdin olduğunu gösteriyordu.Bir emek bir sabır bir vefa vardı.Lakin bu davayı bilmeyen bu heyecanı boşa harcayan çok vekil,başkan,önemli yerde görevliler var.Dediğiniz gibi lideri,tabanı samimi,ama parti ve teşkilatların içindeki bir sürü yaramaz adamlar.Bu davaya büyük bir zarar veriyor.Bahsettiğiniz çok önemli iki konudan biri olan adaleti de adeletsizleştiren bunlar.Bu adamlar nerede bir Ak partili olmayan varsa görev tevdi etmiş.Fetönün yaptığı taktiklerin aynısını yapıyor.Ak partili gençlerde ne yazık ki dışarda harcanıyo.Reis yaklaşık bir yıldan beri metal yorgunluktan bahsediyor.Metal yorgunluğa sebep olan bu adamlar hala yerinde duruyor bir kaç ilde.Reisin konuşmalarını etkili sert samimi olması bir şey değiştirmiyor.Teşkilatın içindeki Akp liler hala farkedilmiyorsa,çakal çokal bundan nemalanıyorsa adaletsizlik başını alıp gidiyorsa,demek ki bir problem vardır.Bir an evvel bu yaraya neşter vurmak gerek.Gizli icraatlarıyla Ak Partiden nefretin oluşmasına neden olan bu herifleri bir an evvel ayıklamak uzaklaştırmak gerek.Bunlar mülakat,ihale,kadro,yolsuzluk,ne dersin yaparlar.Kayın pederlerine,baldızlarına,kayınlarına haksız yere zenginlik sağlamışlardır.En üzücü tarafı bunlar,fetöcü,pkk şakirtlerdir.Not:Ahlaki yozlaşma konusuna gelince bu başlıbaşına bir konu.Dile getirdiğiniz için teşekkür ediyorum.Selam ve dua ile kalınız.