• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Serdar Arseven
Serdar Arseven
TÜM YAZILARI

“Teknik” kavga!..

10 Temmuz 2016


Serdar Arseven İletişim: [email protected]

Şu rektörlük seçimleri, her üniversitenin baş belâsı!..

Profesör Pelin Gündeş Bakır hanımefendi, geçtiğimiz dönem Ak Parti’nin Kayseri milletvekiliydi, şimdi İstanbul Teknik Üniversitesi Rektör Adayı...

Bunu bir süre önce öğrendik.

Bu her anlamda çok büyük üniversitemizin rektörü olmak için giriştiği bu “mücadelede” Pelin Gündeş Bakır hocamıza  da başarılar diledik.

Diledik...

Ve üstüne bir de “Eyvaaah” çektik; 

“Pelin Hoca da nice saldırının hedefi haline gelecek! Koltuk kavgasında yumruk sayılmaz, mücadelenin ahlâki prensipleri çoğu zaman göz ardı edilir, koltuğu ele geçirebilmek için her yolu mubah görenler, sosyal medyanın sınırsız karalama imkanlarından da istifade yüklenir de yüklenir!.. Bunu adaylar yapmasa adayların gözüne girmek isteyen, adaylardan menfaat uman çevreler yapar!.. Ah şu oy mücadelesi, üniversitelerimizin de çilesi!”

¥

Yine yanılmadık maalesef!

Pelin Hanım’a müthiş saldırılar geldi; biz de twitter üzerinden başarı dilediğimiz ve ankette onun lehine oy kullandığımız için yandan çarklı tarafından hedefe yerleştirildik.

Diyorlar ki;

“Herkesin paralelci olduğunu bildiği bir adaya Akit yazarı niçin destek verir?!!”

Pelin Hanım paralelciymiş!

Bu işler çok karışık, yazarımız Sayın Ali İhsan Karahasanoğlu bir makalesinde, “Yolu hayatının herhangi bir döneminde paralelcilerin civarından geçenlerin hepsini suçlu ilan edeceksek, ohooo, iş kimlere kadar gider.” çerçeveli tespitlerde bulunmuştu.

E, doğru, paralel yapı ile şu veya bu şekilde, şu veya bu zaman diliminde çakışmayan kaç kişi var.

Meseleye buralardan bakarsanız işin içinden çıkamazsınız...

Nereden bakacaksınız?

Ruh meselesi bu, bir adamda paralel ruh varsa, o adam paralelcidir!

Paralelcilik bir başka ruh halidir; sürekli olarak tezgâh kurar paralelci ruh, sürekli olarak hesap yapar, “şark” kurnazlığı yaparken “garb”a uşaklık yapar!

Pelin Hanım’ın ailesini ve kendisini yakından tanıyoruz.

Öyle bir gelenekleri yok.

Pelin hanım da, paralelcilerin yaptığının tam tersine Batı’daki İslam düşmanlığı ile savaşmıştır yıllar yılı, Avrupa Parlamentosu’nda “Misyonerlerin Türk çocuklarını ailelerinden koparttığını” haykırmıştır, Batı’yı çok iyi tanıyan bir akademisyen olarak “batı sömürgeciliğine”, haçlı taassubuna karşı çıkmıştır.

Paralelcilerin halleri ise malûmunuz, “Papa”sına kadar, kim İslam düşmanıysa onun eline öper ve kim Hak Dostu ise onu hedef alırlar!..

Pelin Hanım’ın gezi olaylarının en hararetli günlerinde Avrupa kürsülerinden vandalizme ve vandalizm destekçiliğine karşı çıktığını biliyoruz.

Sayın Erdoğan’ın hukukunu nasıl savunduğunu da biliyoruz.

Diyeceksiniz ki;

“Öyle de, niçin liste dışında kaldı bu dönem?”

Liste dışı kalan her milletvekilinin paralelci olduğunu iddia ederseniz işin içinden çıkamazsınız, listeye giren paralelciler de varken üstelik!..

Mesele o bu değil;

Bir yarışa girersiniz, kazanır veya kaybedersiniz.

Belki kazanmaktır hayırlı olan belki kaybetmek bunu bilemezsiniz, “Kulluk” bilincine sahip bir insan olarak yapmanız gereken Yüce Allah’tan hayırlısını dilemektir.

Çıkarsınız meydana, seçimi kazandığınız ve hedefe ulaştığınızda neler yapacağınızı anlatırsınız, geçmişteki başarılarınızı gelecekte yapacaklarınız için teminat olarak sunarsınız.

Sonunda da, Rahmetli Hak Dostu’nun isabetle buyurdukları gibi “Görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler!” 

Evet...

Bütün “delikanlı” rektör adaylarına başarılar dileyelim ve hocalarımızı “Dedikodu, iftira” değil, “İcraat” yarıştırmaya davet edelim.

Bütün dostlarımıza “Makam, mevki için değmez” diyelim.

Ve bir de...

Bitirirken...

Şunu ekleyelim:

“Şu üniversitelerdeki seçim yarışına Allah aşkına son verin!.. 

Hocalarımızı birbirine düşürmeyin!..”

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23