FETO’nun Türkiye’deki Hocaları!!!

21 Ağustos 2018 Salı

FETO’nun Altunizade FEM’in üst katında kaldığı ve önemli kişileri davet ettiği büyük salonda, hemen hemen her ay Vatikan İstanbul temsilcisi Monsenyör Moroviç, Yahudi Cemaatinin başkanları İshak Haleva ve Pinto, Ermeni cemaati başkanı Mutafyan, Ortodoks Kilisesi’nin baş papazı Bartholomeos resmi papaz kıyafetleriyle gelir, FETÖ’nün davetine katılır, karşılıklı hediye alışverişlerin de bulunurlardı. Bartholomeos’un FETO’dan yardım istediği konu, Heybeli Ada Ruhban okulunun açılması ve buradan yetiştirilen papazların, dünyanın değişik yerlerindeki Ortodoks cemaatlerine gönderilmesi, isteği idi. Hatta bunun Türkiye’ye sempati kazandırması açısından, çok faydalı olacağını anlatırdı.

Dinler arası diyalog meselesini Vatikan’a gitmeden bir hayli zaman önce, bu toplantılarla başlatmıştı. Zaman zaman da FETO’nun Nazım Kıbrısi ile de görüşmeleri olmuştu. Konuşmalarından birinde İngiliz Kraliyet ailesinin gizli Müslüman olduğunu, Kral Charls’ın kendi talebesi olduğunu açıkça Müslüman olduğunu ifade etmese de, gizli gizli Kur’an okuduğunu FETO’ya anlatmıştı. 

Türkiye’deki hiçbir cemaat ve kanaat önderiyle, hatta Erbakan Hoca ile kesinlikle görüşmek istememesine rağmen, bu değişik din mensupları papazlarla bu kadar samimi olması ve sık sık görüşmesi, çok dikkatimizi çekmişti. Onlara İslam’ın anlatılmasına ihtiyaç var, İslam’ı anlatırsak kendi çevrelerinde etkili olabilirler diye, örgütü kandırıyordu. 

Tıpkı bugünkü Evangelistler gibi onlarla ortak noktaları bulup, onların desteğini almak üzere bu toplantılar çok uzun zaman devam etti. Hatta Katolik kilisesinin başı olan Vatikan’ın İstanbul yetkilisi Monsenyör Maravich, biz her hafta sonu FETO için Vatikan›da dua ediyoruz ve Ayin yapıyoruz diyordu. Diğer taraftan FETO ise: Örgüt mensuplarına, Erbakan Hoca ve Risale-i Nur talebelerinden uzak kalmayı tavsiye ediyordu. FETO, üstadın talebelerine de yasak getirmişti. Kendi yetiştirdiği örgüt elemanlarının onların etkisinde kalmaması için onlarla temas etmeleri yasaklanmıştı. 

FETO ilk yıllardaki Sahabe hayatını anlatarak etrafına topladığı kapalı cemaati, kademe kademe adeta mutasyona tabii tutarak evrimleştiriyor gibi Kozadan Kelebeğe, Fasıldan Fasıla, Prizma Kitapların da, yeni felsefesini çok farlı bir İslam anlayışını, beyinlere enjekte ediyordu.

Daha sonra geriye yönelik düşündüğümde şunları fark ettim: Türkiye’de elini öptüğünü gördüğüm üç önemli hocası vardı. 

Birincisi Yaşar Tunagür eski Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı ve Kestane Pazarı İzmir Camii’nde ateşli vaizleri ile FETO’nun gelişinden önce kestane pazarında bir altyapı oluşturmuştu.

İkinci elini öptüğü önemli şahıs: Prof. Sebahattin Zaim’dir. Önünde hürmetle eğilip, hocaların hocası dediği Sebahattin Zaim için bir üniversite kurulmasını teklif etmişti. 

Üçüncü önem verdiği ve evine kadar gidip elini hürmetle öptüğü hocası Kasım Gülek’tir. 

Bu hocalarının telkinleriyle, Batı kültürlerine ve Masonluğa, Moon tarikatına yakınlıkları ve tavsiyeleri, FETÖ’nün üzerinde çok ciddi etkiler bırakmışlardı. 

Yapılan sohbetler de, bunların da davranış şekilleri ve batı kültürüne yakınlığı itibariyle FETO’nun üzerinde çok ciddi etkileri vardır. Masonluk, Moon tarikatına ve entel Müslümanlara yakın olmasında, itibar kazanacağına ve irtibatları genişleyeceğine dair, FETO’ya telkinlerde bulundular. 

Yıllar sonra görülüyor ki; bugünkü Evanjelizm’in altyapıları, yıllar önce FETO’nun beynine bu şekilde enjekte edilmiş ve Evangalizmin Türkiye kolu olarak hazırlanmıştır.

Zaten bu telkinlerden ve irtibatlardan kısa bir zaman sonra, diğer İslami cemaatleri devlete ve orduya karşı risk oluşturabileceğini, kendi örgütünün ise askerin ve Atatürkçülerin yanında olduğu takıyyesi ile (asker ve son karakol yazılarını yazarak) Ilımlı ve Liberal bir İslam temsilcisi olarak, askere ve Atatürkçülere son takıyyesini yapıp, 28 Şubat zeminini hazırlayıp, önce Vatikan’a daha sonra Amerika’ya bir daha dönmemek üzere kaçtı.

Hicret, gurbet, hüzünlü gurbet, irşat, tebliğ yalanlarıyla, kendi ülkesine olan ihanetini de peşine taktığı yüz binlerle, 20 yılı aşkın hâlâ devam ettiriyor.

Bütün sıkıntılara ve ihanetlere rağmen, birlik ve beraberlikle göğüs gerdiğimiz ve mücadele ettiğimiz bugünlerde, içinde bulunduğumuz Bayramımızın gerçek manada İman, Kuran kardeşliğini daha da pekiştirerek dünyaya örnek olmayı, Yüce Rabbimiz bize nasip etsin. 

Kurban Bayramımızı en içten dileklerimle kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • İmdat ASLANİmdat ASLAN5 ay önce
  Anlamadığım sizin gibi insanları neden iktidara yakın Tv ler haftanın belirli günü konuk etmezler.15 Temmuzdan çok önceleri sahada mücadele edenlerin hepsine yakını adeta yazılı ve görsel basın tarafından ne yazık ki hala perdeleniyor.Kamuoyunda FETÖ/PDYnin beklentisi olan, "mücadele kontrollü yapılıyor" hissi ve algısı bu nedenle hain FETÖ militanlarının ve uyutulmuş kriptolarının ekmeğine yağ -bal oluyor...Bizzat işin içinde olanlardan oluşturulacak Koordinasyon merkezi"kurulmalı.Eğer FETÖ ile mücadele kamuoyunun beklentisinin hızında, etkisinde ve derinliğinde olacak ise...
 • Ahmet Faruk ÇarıkcıoğluAhmet Faruk Çarıkcıoğlu5 ay önce
  FETÖ her zaman Müslümana düşman, kefereyi dost olmuştur. Müridlerini ise çalıntı sorularla, makamla, ihale ile satın almıştır. Yani fetöşler üç kuruşluk dünya için dinini satan bahtsızlardır. Kimse ben aldandım demesin. Herkes fetö ya geçici dünya menfaatleri için bağlandı.
 • YAVUZ SELİM İSTANBULLUYAVUZ SELİM İSTANBULLU5 ay önce
  NURETTİNBEYMÜBAREKKURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN ;BUGÜNKÜ YAZINIZ DAÇOK İBRETLİKELINIZE VE YÜREĞİNIZESAĞLIK .EVET, FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜNÜNALT YAPUSINI OLUŞTURMAKLA DIŞARIDAN VAZİFELİ OLDUGU ARTIK ÇOKTANİDRAK EDİLMİŞ OLAN *KASIMGÜLEK, *SABAHATTIN ZAIM *YAŞAR TUNAGÜR , BU PENSILVANYALI VAİZ KILIKLI BAŞPAPAZA CIA 'NIN YEŞİL KUŞAK HAREKETINDEKILAVUZLUKETTİRILDİKLERİ ANLAŞILIYOR.
 • Sabahattin Zaim HariçSabahattin Zaim Hariç5 ay önce
  Şanlı ve korkusuz dava adamı Nurettin Hocam. Diğer ikisi tamam. Lakin O zalımın Sabahattin Zaim e teveccühü menfaatine binaen ve samimiyetsizceolduğuna kalben inanıyorum. Yanlış istifhamlara yol açması ve S.Zaim Hoca nın hukukuna saygı gereği yüksek müsamahanıza istinaden itirazımı lütfen dikkate alır mısınız?
 • Vatan Yahut Penisilvanya Vatan Yahut Penisilvanya 5 ay önce
  Bu yazıdaki her cümle yılanın kafasına öyle bir iniyor ki İblisin iniltisi ta okyanus ötesinden işitiliyor. Milletini, Vatanını, Devletini, Alem i İslamın mağdur ve garip müslümanını Yahudi ve Nasara nın dostluğuna değişen bu dehşetli ve hilekar F.G. fitnesine karşı yazılan herbir harf 15 Temmuz şehitlerinin ruhuna Kur’ani bir serinlik veriyor. İnayet ve rahmet i ilahiye den niyazımız odur ki bu vartaya düşenler hak ve hakikat yoluna rücu etsin. Hidayet Allah CC tandır. Meğer ki samimiyet ve ihlasla hakka müracaat edilsin. Ey Şakirt! Erdoğan’ı bertaraf etmek için seksen milyon Türkiye Müslümanı ve yüzmilyonlarca Alem i İslam efradının hukukunu hiçe sayan adam İblis ten başkası olabilir mi? Bu ne adalet i mahza ya ne de adalet i izafiye ye sığmaz. Ey kardeşhiçbir müfsid ben müfsidim demez. Sen mihenge vur. Bakır mı Altın mı gör ve karar ver.

Günün Özeti