• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Mustafa Akgün
Mustafa Akgün
TÜM YAZILARI

Siyonist Yahudilerin inançlarından

28 Ekim 2023
A


Mustafa Akgün İletişim: [email protected]

Bugün Filistin’de insanlık tarihinin en büyük katliamlarından, en büyük soykırımlarından biri olmaktadır. İşin derununu bilmeyenler İsrail’in yaptıkları karşısında ‘DEVLETLER HUKUKU’, ‘İNSAN HAKLARI’, ‘ÇOCUK HAKLARI’ gibi ezberlerini tekrarlayıp duruyorlar. Tabiî bütün bunlar, Siyonist Yahudilerin idare ettiği İsrail için vız gelip tırıs gitmektedir.

Çünkü onlar muharref Tevrat’ta ne yazıyorsa ona inanırlar ve onu yaparlar. Önce şu temel inancı tekrarlayalım. Dört büyük kitap ve gönderildiği peygamberler şöyledir:

Tevrat - Hz. Musa’ya (a.s.), Zebur - Hz. Davud’a (a.s.), İncil - Hz. İsa’ya (a.s.) ve Kur’an - Hz. Muhammed’e (s.a.s.) gönderilmiştir.

Ancak bazı Yahûdi çevrelerce de ifade edildiği gibi Tevrat tahrif edilmiş ve aslından uzaklaştırılmıştır. Şu ifadeler onlardan biridir: “Kahinler yazısı denen kısımlarda Yahûdi Şeriatı artık son ve kesin şeklini alır. Bunların bir hahamlar topluluğunun eseri olduğu anlaşılmaktadır. Bu topluluğun da bütün Musa kitaplarını (Tevrat’ı) yeniden elden geçirmiş oldukları bellidir. Ama kendi koydukları kuralları hep Musa’nınmış gibi gösterdiler.” (Hayrullah Örs-Musa ve Yahudilik)

 Hahamlar değiştirdikleri bu kitaplara bazı hükümler koyarak kendilerine ulûhiyet ve dokunulmazlık sıfatı kazandırmışlardır. “Levi oğulları, kahinler yaklaşacaklar, Rabbin onları seçti ve her dâvâ da her döğüş de onların sözlerine göre olacaktır.” (Tesniye 22/5)

“Ve her kim, Allah’ın Rabbe hizmet etmek üzere orada duran kahini ve hâkimi dinlemeyerek küstahlıkla davranırsa o adam ölecektir.” (Tesniye 17/2)

Kur’an’daki şu âyetler ise Tevrat’ın tahrif edildiğinin en açık delilidir: “Halbuki onlardan (hahamlık eden) bir zümre vardır ki Allah’ın kelamını (Tevrat’ı) dinlerdi de akılları aldıktan sonra onlar bunu bile bile tahrif (ve tağyir) ederlerdi (bozup değiştirirlerdi.) (Bakara Suresi – 75)

“Kitabı elleriyle yazıp sonra onu az bir değerle değiştirmek için ‘Bu Allah katındandır’ diyenlerin vay haline!... Ellerinin yazdığından dolayı vay hallerine!.. Kazandıkları günahtan dolayı vay hallerine!..” (Bakara Suresi - 79)

Bu tahrifatların sonunda Tevrat’ta çok ciddî değişiklikler meydana gelmiştir. 

Tevhid inancı bozulmuştur. Peygamberlere iftira ve yakıştırmalar yapılmıştır. Üstün ırk inancı ortaya çıkmıştır. 

Böylece Musa Peygamberin dini aslından uzaklaşmıştır.

Yahûdiler kendilerini üstün saymaya başlamış; tereddütsüzce vahşet, kin, katliam uygulamıştır.  Yahûdilerin ‘Arz-ı Mev’ûd’, yani ‘Va’d edilmiş topraklar’ının sınırları da muharref Tevrat’la çizilmiştir.

Bu hususlara esas teşkil eden cümlelerden bazıları şunlardır:

Üstün ırk: “Yalnız Yahûdi olanlara insan gözüyle bakılır. Yahûdilerden gerisi sadece birer hayvandır.” (Talmud Bölüm Hoşemha-mişpat Yoreh deah) “Yahûdi olmayanların tohumu hayvan tohumudur.” (Talmud Bölüm Hoşemha-mişpat Yoreh deah) “Dünya insanları, İsrail ve bir bütün olarak ele alınan diğer milletler olarak ikiye ayrılabilir. İsrail seçkin millettir. Bu, temel dogmadır.” (Haham Cohen, Talmud)

 Bu cümleler Yahûdilerin diğer insanlara nasıl baktıklarını göstermeye yetip artmaktadır.

“Yahûdi olmayanın kanını akıtmak Allah’a kurban sunmaktır.” (Talmud Bölüm Hoşemha-mişpat Yoreh deah)

Sadece Gazze’de İsrail idarecileri Allah’a ne kadar çok kurban sunmuşlar ve sunmaya devam etmektedir.

Öldürme ve katliam usulleri: “Ele geçen her adamın gövdesi delik deşik edilecek ve tutulan her adam kılıçla düşecek. Yavruları da gözleri önünde yere çalınacak. Evleri çapul edilecek ve karıları kirletilecek.” (İşaya - Bab: 13 Cümle: 15) “Herkes kardeşine karşı, herkes komşusuna karşı, şehir şehre karşı, ülke ülkeye karşı cenk edecekler.” (İşâyâ - Bab: 19 Cümle: 2) Kanlı bir şekilde, bombalar altında öldürülen Filistinli çocukların durumu acaba bazı kişi ve çevrelerin vicdanını ne zaman uyandıracak?

Arz-ı Mev’ûd’un sınırları: “O gün Rab Abrahamla ahd edip dedi: ‘Mısır ırmağından büyük ırmağa, Fırat ırmağına kadar bu diyarı, Kenîleri ve Kenizzîleri ve Kadmonîleri ve Hittîleri ve Perizzîleri ve Refaları ve Amorîleri ve Kenanlıları ve Gırgaşîleri ve Yebusîleri senin zürriyetine verdim!” (Tekvin - Bab: 16 Cümle: 18) Nil ve Fırat arasındaki bölgede bilhassa ortaya çıkarılan bu kanlı hadiseler karşısında hâlâ yanlış ezber mi okumaya devam edilecek? Binlerce senelik insanlık tarihi ve olan hadiseler bu bilgiler, olanlar ışığında incelendiğinde işin derin boyutlarının olduğu kolayca anlaşılacaktır. Siyonist Yahûdilerin bazı hadiseleri derinden derine nasıl tertiplediği görülecektir. Siyonizmin temelinin tâ o zamandan atıldığı görülmektedir.

‘Tevhid akidesi’ ile gelen İncil’i tahrif ederek ‘Teslis akidesi’ni Hıristiyanlığa yerleştirenler Siyonist-Yahûdilerdir. Bu akideyi yerleştiren Aziz Paulus’ın Tarsuslu bir Yahûdi olduğu pek çok kaynakta kaydedilmektedir.

Müslümanlığa Râfizî inancını yerleştiren de Abdullah ibni Sebe adlı bir başka Yahûdidir. O da Yemen Yahudilerindendir. 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ali

Bu ayet doğrumudur,bir zamanlar olsa bile bir ırkın üstünlüğünü öne sürmek benim aklımı karıştırdı.Ben zahiri anlayışa sahip bir müslümanım.Şaşırdığımı belirtmeliyim.

TÜRK,SELÇÜKLU,VE OSMANLI TORUNLARIYIZ

SAYIN HOCAM HELAL OLSUN SİZLERE BU ÜSLÜPTE YAZI BEKLİYORDUN YAZARLARDAN,TÜRKİYEDE MİLLİ OLMAYAN BİR MİLLİ EĞİTİM VAR ** KENDİ TÜRK TARİHLERİMİZİ VE KAHRAMLANLARIMIZI ÇOCUKLARA OKUTMAZLAR ,,BİR SİYONİSTİN TARİHİNİ NASIL OKUTSUNLAR İŞTE GÖRÜN YAHUDİ SİYONİSTLERİN ÖĞLE KİRLİ VE KOKMUŞ TARİHLERİVAR Kİ OKURSAN YAHU DERSİN BUNLAR YAR YÜZÜNDE İKİNCİ ŞEYTAN DİN DİYE BİR ŞEY YOK ,, KENDİLERİNDEN BAŞKA HİÇ BİR MAHLUK İSTER İNSAN OLSUN İSTER HAYVAN OLSUN TANIMAZLAR,, ALLAH RAZI OLSUN SİZLERDEN ,,Selam ve Dua İle
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23