• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Mustafa Akgün
Mustafa Akgün
TÜM YAZILARI

Ey Kürt Gençliği

17 Ocak 2018
A


Mustafa Akgün İletişim: [email protected]

Oğlunu teröre kurban vermiş Kürt asıllı Dilan etrafına topladığı Kürt gençlere günümüzde daha bir ehemmiyeti olan şu sözleri söylemektedir:

Ey Kürt gençliği!..

Her insan gibi senin de düşünmen gereken, muhakeme etmen gereken hususlar var.

Yarım asra yakındır terör bölgesinde yaşamaktasın.

Kiminiz teröre bilfiil katıldı. Öldürdü veya öldürüldü.

Kiminiz bu korkunç bela karşısında düşünmek, olanları muhakeme etmek zorunda kaldı. Teröre bulaşmadı.

Ey Kürt gençliği!..

Teröre bulaşsan da bulaşmasan da düşünmen gereken hususlar var.

Sizi teröre yönlendirenler size devlet ve Türk düşmanlığı aşılamaktadır. Oysa ki biz bu topraklarda bin sene iç içe, aynı inanç içinde, aynı kültür, adet ve güzel düşünceler içinde, sevgiyle, muhabbetle  yaşadık.

Sizi teröre sürükleyenlerin, yönlendirenlerin kim olduklarını bir araştırın. Terör teşkilatında üstünüz kimdir. Ona emir veren kimdir veya kimlerdir? Terör idare edenlerin üstünün üstü, onun da üstü, onun da üstü kimdir şöyle bir araştırdığınız zaman karşınıza CIA çıkacaktır, MOSSAD çıkacaktır. Batılı istihbarat teşkilatları çıkacaktır. Veya bunların güdümündeki gizli teşkilatlar çıkacaktır.

Ey Kürt gençliği!...

Doğu ve Güneydoğuda çok büyük petrol yatakları vardır. Amerikan ve İngiliz kökenli petrol şirketleri, “Biz bölgenin petrolünü başkalarına yedirecek kadar avanak veya ahmak değiliz” demektedirler.

Siyonist İsrail yöneticileri ise, “Nil’den Fırat’a bu topraklar benimdir, ben bu topraklar üstünde ‘Büyük İsrail Devletini kuracağım, benim kitabımda böyle yazmaktadır’ demektedirler.

İşte Haçlılar ve Siyonistler bu ortak paydadan hareketle bölgede terör teşkilatlarını kurdurdular. Aklı kafasından yukarda olan gençlerin beyinlerini yıkadılar. Ellerine Amerikalı silah tüccarlarını ürettiği silahlardan verdiler. Ceplerine de paraları doldurdular. “Hadi bakalım, TC’ye karşı, Türklere karşı haklarınızı koruyun, hakkınız alın” dediler. Yarım asra yakın zamandır elli bine yakın kişi öldü, öldürüldü. Niçin!?. Vahşi kapitalistlerin petrolü sömürmesi için. Bölge ülkelerinin parçalanıp Büyük İsrail Devletine yol açılması için.

Ey Kürt gençliği!.. 

Kendine dön. Bu topraklarda yaşamış büyükleri düşün. 

Selahaddin Eyyûbî’yi düşün. 900 sene kadar önce o zamanın Haçlıları Ortadoğu’ya asker çıkarmışlardı. Eyyûbî devletinin hükümdarı büyük sultan Selahaddin Eyyûbî o Haçlı sürülerini nasıl geldiklere yere göndermişti? Tarih bunu iftiharla yazıyor.

Amerika bugün eşkıyadır. Selçuklu Sultan’ı Alpaslan, zamanının eşkıya Amerikası sayılacak Bizans’a karşı büyük zafer kazandı. O zamanın Kürtleri Alpaslan’ın ordusunda Bizanslılara karşı savaştı, cihad etti. O mücahid Kürtleri düşün.

Ahmed-i Hani’yi, Ahmed Cezerî’yi, Mevlânâ Halid-i Bağdadî’yi, Fekiye Teyran’ı düşün. Bunlar gibi daha nice Kürt büyüklerini düşün. Bunlar zamanlarının alimleri, dervişleri, şairleridir. Bu büyüklerimizi düşün. ‘Bir sürü suç işledim, ben nasıl dönebilirim’ deme. Bu büyük Kürtler sizi her zaman bağırlarına basmaya hazırdırlar. Çünkü sen onlardan bir parçasın.

Onlar değil Türkler de sizleri bağırlarına basacaklardır. Biz bu topraklarda yaşayan Kürtler ve Türkler olarak bir birimizin parçası olduk. Her şeyden evvel bizler Müslümanlarız. Müslümanlar kardeştir.

Yeter ki siz Haçlılara ve Siyonistlere kul köle olmaktan vazgeçin. Onların oyunlarını bozup suratlarına çarpın. 

Biz Kürtler ve Türkler aramızdaki meseleleri kendimiz çözeriz. Zaten öyle çok meselemiz de olmadı bin seneden beri. Meselelerimizi biz kendimiz çözeriz. Son zamanlarda Kürtlerle Türklerin aralarında bazı meseleler olmuştur. Ancak bu meseleler devleti idare eden bazı kesimler tarafından çıkarılmıştır. İki kesimi birbirine düşman etmek için çıkarılmıştır. 

Yoksa bizim Kürtlerle Türkler olarak kendi aramızda çözülmeyecek bir meselemiz yoktur. Bin sene iç içe, koyun koyuna yaşamış Kürtler ve Türkler meselelerimizi kendimiz çözeriz. 

Yeter ki Haçlıların ve Siyonistlerin oyunlarına gelmeyelim.

Yeter ki Haçlılar ve Siyonistler o iğrenç suratlarıyla aramızdan çekilsinler. 

 

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23