• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Mustafa Akgün
Mustafa Akgün
TÜM YAZILARI

Bir tarihi tekerrür daha

31 Ocak 2023
A


Mustafa Akgün İletişim: [email protected]

 

Bugün tekerrür eden bazı tarihî hadiseleri yaşıyoruz. Önce Abdülhamid Han zamanında olan bazı hadiseleri tekrarlayalım.

İngilizler İslam dünyasında o zaman sömürü düzeni kurmuşlardır. Müslümanların kanını iliğini emmişlerdir, emmektedirler. Başta Lawrence olmak üzere casusları vasıtasıyla Osmanlı mülkünü köstebek yuvası haline getirmiştir. İslam dünyasını parçalamıştır. 

Almanlar, Drang nach Osten yani doğuya hamle emellerini daima canlı tutmuşlar ve bağlı kalmışlardır. Tabiî ki doğunun çoğu Osmanlı topraklarıydı.

Ruslar sıcak denizlere inmek için Osmanlı Devleti üzerinde oyun üzerine oyun kurmaktadır.

İslam düşmanı batılı devletler derinden derine Ermenileri yönlendiriyordu. Ermeni Diasporası Taşnak, Hınçak gibi terör teşkilatlarını ortaya çıkarmıştır. Bunlar başta doğu ve güneydoğu Anadolu’da olmak üzere isyanlar çıkarmışlardır. Ermeni çete elebaşlarından biri Hamparsum Boyacıyan’dır. Bu kişi İngiliz gizli servisinin yönlendirdiği birisidir. Hamparsum, 1915 yılındaki hadiselerde devlete isyan edenlerin elebaşlarından olmuştur. Sonra devlete isyandan yakalanmış ve idam edilmiştir. 1915 hadiselerinin temeli, isyancı Ermenilerin isyanlarının devlet tarafından bastırılmasından ibarettir.

Siyonistler Theodor Herzl, Moiz Kohen gibi Yahudilerin liderliğinde kendileri için büyük planlar yapmışlardır. Moiz Kohen, İslâm’sız Türkçülükle alakalı kitaplar yazmıştır. Yahudi olduğunu gizlemek için de bunları Munis Tekinalp imzasıyla yayımlamıştır. Ziya Gökalp, İslam’sız Türkçülerin kalemşörü olmuş, bu alanda pek çok kitap döktürmüştür. Moiz Kohen’in yönlendirmesiyle hareket etmiştir.

Masonlar ve Sabetayistler derin çalışmalarını asırlardan beri hep sürdürmüşlerdir.

İttihat ve Terakkiciler ise 6 asır süren muhteşem Osmanlı devletinin parçalanmasında asıl rolü oynamışlardır. Hâlbuki Osmanlı Devleti insanlık için bir rüya devletti. 

Abdülhamid Han’ı Osmanlı Devletinin başından alan, güya azleden şu heyete bir bakalım:

Emanuel Karasso, Ârâm Efendi, Esat Toptanî ve Arif Hikmet Paşa hainlikleri tescillenmiş kişilerdir. Görüldüğü gibi heyetin içinde Türk, Kürt, Arap, Çerkez asıllı bir kimse yoktur. 

1909’dan sonra Devlet İttihatçıların eline geçmiştir.

Enver Paşa başta olmak üzere İttihatçılar, Osmanlı Devletini hiç yoktan savaşa sokmuşlardır. Bu savaşta devlet parçalanmış, topraklarının dörtte üçü elden çıkıp gitmiştir. Enver, Talat ve Cemal sözüm ona paşalar devletin yenilmesine sebep olmuşlardır. Sonra da bir Alman torpidosuna binerek aslanlar(!) gibi kaçmışlardır. Ama akıbetleri daha kötü olmuştur. Hepsi de idarede iken korudukları bölücü Ermeniler tarafından öldürülmüşlerdir. Enver Paşa Tacikistan’da, Talât Paşa Berlin’de, Cemal Paşa da Tiflis’te vurularak öldürülmüştür. Etme bulma dünyasıdır bu.

Bugün seçim atmosferindeki Türkiye’de olanlar da yüz sene önce olanlardan pek farklı değildir. Seçimlere doğru siyasi tahlil yapılacak olursa şunlar kolayca görülür.

ABD Başkanı Joe Biden ne idüğü belirsiz, irili ufaklı, buçuklu partilerden bir altılı manga oluşturdu.

Ayrıca ABD ve Ermeni diasporası başta olmak üzere derin merkezler PKK ve benzeri terör teşkilatlarını yönlendirip Türkiye’ye saldırtmaktadırlar.

Ermeniler; bir süre ASALA, şimdi de PKK terörünü Türkiye’ye bela etmeye devam etmektedir.

Bu Türkiye’de Artin Fenik gibi Ermeniler de yaşamıştır. 1980’li yıllarda ASALA terör teşkilatını telin için kendini yakmıştır. Onları telin etmiştir.

Bimen Şen gibi Türk Sanat Müziğine hizmet etmiş Ermeniler vardır. Bimen Şen yüzlerce eser besteleyerek adeta rekora gitmiştir.

PKK ve diğer terör teşkilatları derindeki Çok Uluslu Terör Şirketlerinin(!) Türkiye’nin başına musallat ettiği teşkilatlardır. 

İngiltere, Türkiye’de ileri gelen politikacıları yedeğinde tutmaya devam etmektedir. Arenaya sürülecek halde hazır bekletiyor.

Fransa, Türkiye düşmanlığını gelenek haline getirdi. ABD ile birlikte Yunanistan’ı Türkiye’ye karşı kışkırtıp durmaktadır. 

Almanya, Türkiye’ye düşmanlıkta aynı Almanya’dır.

FETÖ’nün kalıntıları da bulundukları deliklerden zaman zaman iğrenç suratlarını göstermektedir. Kaçan vatansızlar ise o ülkeden bu ülkeye sığınıp durmaktadır.

İngiltere ve ABD ne yazık ki geçmişte yedikleri şamardan ders almamışlardır. 

İngiltere 100 sene önce Çanakkale ve Kutü’l Amare’de, ABD 15 Temmuz’da şamar yedi. Bu şamarların sesi dünyanın her yerinden duyuldu. Ama bunlar ders almadı, ibret almadı. Bunların ayıkması için başlarına Osmanlı dipçiği gibi bir dipçiğin inmesi gerekmektedir.

Görüldüğü gibi 100 sene önceki hadiselerle bugünkü hadiseler çok benziyor. İhanetler aynı, fakat hainler farklıdır. 

Hainlerin atış yapacağı koordinatlar ise bu şanlı milletin bağrını, sinesini göstermektedir. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mardinli Hoca

Sayın Mustafa bey dilinize yureginize sağlık bugünün makaleniz Türkiye'nin durumunu tahlil ettiniz dilinize sağlık.Hic bir devlet iç hayinler dış hayinler devleti yıkamaz.Esasinda Osmanlı devleti yikanlar iç hayinlerde Cennet mekân A Hamid han indirildikten sonra Koca Çınar yıkıldı bunlarda aynı şeyi yapmak istiyor.Bu yedili masa hedefleri o hayinlerin aynıdır.Hedefleri Erdoğan'ı indirmektir.Allah etmesin iktidara gelirlerse Türkiye'yi üç senede Türkiye'yi parçalayıp yok edecekler.Bunlarin hedefleri ile hayin İttihat ve Terakki cemiyeti aynıdır hiç bir farkları yoktur çünkü onlar büyük şeytan İngiltere nin kuklaları idiler bunlar ise büyük şeytan amarika ve onun kuklaları kuklardir.Allah cc milleti devleti ümmeti bunların şerrinden muhafaza etsin Amin amin

ATATÜRKCÜ JALE OZSOY

EEE ANADOLUDAKİ MÜSLUMAN TÜRK HALKINI 600 SENEBOYUNCA CAHİL BIRAKIRSAN SADECE ASKERE ALIP TARIM YAPTIRIRSAN , ERMENI RUM YAHUDİLER SANATKAR MEMUR MİMAR DOKTOR ECZACI GEMICİ OLUR SARAYDA UST DUZEY GÖREVLİ VE OSMANLIYNIN ELCILIKLERI KONSOLOSLUKLARI UST DUZEY MEMURLARI OLURLAR SONRADA OSMANLIYI BATIRIRLAR ÇÖKERTİRLER
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23