• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Emrah Savcı
Emrah Savcı
TÜM YAZILARI

Sayın Başkan biraz ‘ağır’ olsanız!...

10 Mayıs 2022
A


Emrah Savcı İletişim:

Fenerbahçe başkanının geçtiğimiz hafta içinde yaptığı basın toplantısını hakikaten şaşkınlıkla izledim.. Neden diyeceksiniz, yahu Süper Lig’in şampiyonu Trabzonspor’u tebrik ederim demek bu kadar zor olmamalı..

Bir zamanlar beraber yayına çıktığınız Ahmet Ağaoğlu başkan için Kulüpler Birliği toplantılarına katılmayacağınızı ve yine Trabzonspor’un astığı pankarttan tutun da binbir türlü açıklamalar zinciri..

Öncelikle şunu söyleyeyim, statlara asılan pankartlara girersek, bu konuda hem Fenerbahçe, hem Galatasaray ve hem de Beşiktaş’ın çok karlı çıkacağını zannetmiyorum.. Evet Sayın Başkana pankart konusunda katılıyorum kesinlikle... Dediği gibi asılan o pankarttan yönetimin habersiz olmaması imkansız.. Ama o pankart üzerinden başka kesimleri de işin içine dahil ederek toplumu galeyana getirmek hiç ama hiç doğru değil...

Ben o tarafındayım.. Şampiyonluk kutlamalarına katılan devlet bakanları tarafından yapılan eleştiriye ise katılmak mümkün değil.. Yani Trabzonlu oldukları için o kutlamalara katıldıkları sebebiyle bir kulüp başkanı tarafından hedef gösterilmesi ise hakikaten “vizyoner” bir başkan profiliyle ortaya çıkan Ali Koç başkana hiç ama hiç yakışmadı!.. O toplantıda o kadar komik açıklamalar duyduk ki, yok efendim, neden köprüye Trabzonspor bayrağı asılmış, yok efendim, TFF yangından mal kaçırır gibi maç bittikten tam 5 dakika sonra, saat 22.35’de maç bitiyor, saat 22.40’da Trabzonspor’a şampiyonluk kutlama mesajları giriyor falan.. Bunlar hakikaten akla mantığa ziyan açıklamalar bütünü.. 

Siz Fenerbahçe camiasının Aziz Yıldırım sonrası koltuğuna oturan bir ismisiniz!.. Sizin de o toplantıda bahsettiğiniz gibi, “bazıları bu açıklamaları başarısızlığım sebebiyle yaptığımı söyleyecek” demiştiniz.. Ama bu söylemde hakikaten haklısınız.. Kusura bakmayın ama Fenerbahçe’ye şampiyonluk kazandırmadan yıldız takan ilk başkan olarak tarihe geçtiniz.. Yine kulübü küme düşme hattında tuttuğunuz o karanlık dönemi unutmadık.. Kulüp başkanlığınızda şampiyonluk yaşamadınız ve bu mantıkla devam ederseniz de açıkçası ben yaşayacağınızı düşünmüyorum.. Bu mantık derken de devamlı teknik direktör değişiklikleri ve tabiiki kulüp başkanlığındaki tutarsız yorumlarınızla...

Fenerbahçe’ye geldiği günden beri başarısız sonuçları sebebiyle taraftarlar nezdinde devamlı tartışılan Ali Koç başkanın söylemleri ve eylemlerinin daha düzeyli olması lazım.. Masa başında çözülebilecek küçük sorunları bile medya önünde taraftarları da büyük bir kışkırtmayla ayaklandırmanın ne kendinize ne de kulübünüze hiçbir katkısı yok!. 

Benden hatırlatması...

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ömer

Ben de dinledim hayret ettim . Eğer siyaset ağır bassa Trabzon her sene şampiyon olması gerekir . Böyle saçma şey olur mu ? Trabzon hakketti . Tabi kutlama tebrik olacak bundan doğal ne olabilir . Başarısızlığa kılıf , bahane . Bu Ali beye yakışmıyor . Dev gibi bir sanayici ve işadamı böyle olmamalı . Seneye fener şampiyon olabillir kutlama tebrik olmayacak mı olacak bu da gayet normal . İsmail hoca başarılı neden gönderiliyor başarılı oldu . Gelen yabancı ligi tanıyıncaya kadar lig biter büyük risk bence .

Sabri

Tff nin yanlı bir tavır gösterdiği, butun kulüplere eşit davranmadıgı apacık ortadadır. Geçen ay zaten Ali Koç Trabzonspor un ligin en iyi takımı oldugunu basıj toplantısında dedi. Normal şartlarda hükmen maglub olması gereken maçda, tft ödül gibi karar vermiştir, ve sabırları zorlamaktadır.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23