• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Emrah Savcı
Emrah Savcı
TÜM YAZILARI

Beşiktaş’ta Valerien Ismael ne yapar?!

28 Mart 2022
A


Emrah Savcı İletişim:

Beşiktaş’ta yaklaşık 1,5 ay önce sezon sonuna kadar devam edilecek olan Önder Karaveli ile yolların ayrılması ve sonrasında ise Ceyhun Kazancı’nın yoğun baskıları sonrası gelen Valerien Ismael dönemi resmen başladı..

Evet Trabzonspor derbisi öncesi kalan 8 haftalık periyot için Fransız teknik adamın takıma 1,5+1 yıllık sözleşme imzalattırmasının izlerini önümüzdeki haftalarda kuşkusuz göreceğiz.

Öncelikle Valerien Ismael’in basın toplantısındaki satırbaşlarını bir inceleyelim.. Ne diyor Sayın Ismael, sekiz haftalık süreçte öncelikli hedefinin kiminle devam edeceğiz, kiminle yollarımızı ayıracağız.. Aslında burada deyim yerindeyse kelleleri alacağının sinyallerini veriyor.. Unutulmamalı ki, böylesi zor dönemlerde takımı tanımadan sezon öncesi kamplar yapmadan gelmek büyük bir risktir tüm teknik adamlar için..

Ismael’in bu hamlesi bence nasıl bir vizyoner bakışta olduğunun ve savaşan bir profil olduğunun göstergesi... 

Yine aylardır Önder Karaveli’nin söylediği ve bir hafta hayata geçirip daha sonra devamlı basın toplantılarında demeç savaşına döndürdüğü gençlere verilecek şans konusu..

Ismael bu konuda da şunları söyledi: “Öz kaynak bizim için de çok önemli. Genç oyuncularla ilgili önemli analiz yapacağız. Hangi oyuncular rekabetçi, yüksek seviyede performans gösterir, bunları da değerlendireceğiz. Yaşı hiç önemli olmayacak. 17-18 yaşında olsa da ona şans verme konusunda her zaman açık olacağız.” 

Öncelikle bu lafların benim için havada kalmaması çok önemli.. Her teknik adam imza töreninde atıp tutar, taraftar kitleleri için şirinlikler yapar, Ismael de basın toplantısının sonunda türkçe olarak “Bir gün değil, her gün Beşiktaş” diyerek bunu yaptı.. Ama Ismael’in oyun şablonu üzerinden nasıl bir hava katacağını takıma görmemiz lazım.. Zaten tüm şartlar göz önüne alınarak imzanın atılması aslında Beşiktaş yönetimi açısından da artık son hamle olarak karşımıza çıkıyor...

Ismael’in açıklamalarında özellikle Vitor Pereira gibi üçlü savunma üzerinden gitmesi tesadüf müdür bilemeyiz ama inşallah sonları aynı olmaz diyelim..

Beşiktaş’ın yeni teknik adamının vitrin maçı kuşkusuz ligi domine eden ve Şampi dediğimiz Trabzonspor deplasmanında oynatacağı oyun olarak gözüküyor.. Kesinlikle 1 maç üzerinden yorumlamayacağımız ama oyun mantalitesinin şifresini alabileceğimiz bir maç 3 Nisan’da bizleri bekliyor olacak...

Ne diyelim; umarım Beşiktaş camiası bu hızlı girişimin meyvelerini alır...

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

o.b

sıfır herhangi birşey yapamaz iyioyuncularla 3,4 maç kazanır sonrası hüsran yeni hoca yenibir takım oluşturmalı taşgibi bir takım yani işibilen gordonmil gibi todor gibi hocalara ihtiyaç ver beşiktaşta yoksa işi çok zor bu var sistemli liğde

Ömer

Göreceğiz bakalım adamı tanımıyoruz . Başarılı olur mu zaman gösterecek . 
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23