• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ahmet Maranki
Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI

YRP-Yeniden Refah Partisi ve Fatih Erbakan!

05 Mart 2024
A


Ahmet Maranki İletişim: [email protected]

 

28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde cumhurbaşkanlığı adaylığından “devletin bekası için” çekildi!

30 maddelik deklarasyon!

Cumhurbaşkanı adayı olarak çıkmasının sebebi olarak; benim de bu köşede ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için birkaç defa üstüne basa basa ısrarla yazarak uyardığım, 30 maddesinin pek çoğunu yazarak tarihe kayıt düştüğüm mutabakat metninin Ak Parti tarafından reddinden sonra; Cumhurbaşkanından YRP liderine davet!

Cumhurbaşkanının YRP lideri Fatih Erbakan‘ı davet ederek “30 maddelik genel sekreterlerce imza altına alınan mutabakat metninin kabul edildiğini bildirmesi sonrasındaki” destek sonucunda Recep Tayyip Erdoğan YRP ittifak içindeki 3.2 oy oranı ile Cumhur İttifakı lideri olarak % 50 barajını aşarak ikinci defa cumhurbaşkanı seçilmesine katkı yaparak Türkiye’nin devletin bekası için Cumhur ittifakının içinde yer almıştır!

Siyasette adaletli paylaşım, vefa ve vurdumduymazlık..!

31 Mart seçimlerinde benim medya platformlarımda ve bu sütunlarda da “uyarı-yorum” diyerek dile getirdiğim “Cumhurbaşkanlığı seçimindeki destek karşılığında en azından iş birliği noktasında büyükşehir, il, ilçe ve belde 31 Mart seçimlerinde % 3.2 oy karşılığı yaklaşık 1000 seçim noktasında 30-35 noktada YRP ile ittifak yapılması en azından siyasi etik, akıl ve vefa, en önemlisi de hem Cumhur İttifakının hem de ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için yapılması herkesin lehine olacaktır..!

İsminde “adalet” yer alan Ak Parti’nin böyle bir adım atması ülkenin geleceği için adaletli olacaktır..!” hatırlatmalarımız arşivlerde duruyor. 

Uyarılarımızın “Sayın Cumhurbaşkanımızın bir önceki başkanlık seçimindeki ısrarlı davranışı ve feraseti ile aşılan bu çıkmaz, bu sefer de aşılması mümkün iken çevresindeki her zamanki gibi bir takım küçük hesaplar ve rant paylaşımı noktasında Sayın Cumhurbaşkanımız bana göre “yanıltılarak” Cumhur İttifakı ve Ak Parti açısından bedelini ülke olarak hepimizin çekebileceği “yanlış karar” verdirilmiştir!

Seçim sathında ateşe körükle gitmek, benzin dökmek vs. ve YRP seçmeninin yapılan konuşma ve davranışlarda kullanılan dile mutlaka dikkat edilerek “seçmeni rencide edici davranışlardan” kesinlikle kaçınılmalıdır ..!

YRP lideri Fatih Erbakan’ın basın toplantısında yaptığı açıklamada; 31 Mart seçimlerinde niçin ittifak yapmadık sorusunun cevabını kısa başlıklarla tarihe kayıt düşmek istiyorum..! 

Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki 30 maddelik mutabakat metnindekilerin hiçbirisi bugüne kadar hayata geçmemiştir..!

2024 yılı bütçesine hepimiz denk bütçe yapılmaması yanında; bütçe için uygulanan borç, faiz fiyat artışları yerine; bizim talebimiz milli kaynakların harekete geçirilmesidir!

Kaan uçağının çıkması da bizi son derece sevindirdi..!

Borç, faiz, zam, vergi ekonomisi modeli yerine üretim, istihdam ve ihracat ekonomisinin uygulanmasını istiyoruz modeli uygulanmamıştır..!

Dış ticaret açığı için hiçbir önlem alınmamaktadır..!

Yap-İşlet-Devlet modeli ile yapılan bütün yatırımlar, otoyol, havaalanı, köprüler vs. gibi yatırımlar mutlaka gözden geçirilerek varsa haksız kazançlar, maliyetler hesaplanmalı, rantçı anlayış terk edilerek topluma aydınlatıcı şeffaf cevaplar verilmelidir..!

“Asgari ücret ve emekli maaşları adil olarak düzenlenmelidir..!” diyerek pek çok başlık altında uyarılarıyla iktidara doğru yürüdüklerini bir kere daha basın önünde deklare eden Fatih Erbakan‘a teveccüh son yapılan anketlerde görülmektedir!

Siyasilere kozmik mesaj..!

Kozmik boyutta 2024 sonrasında YRP’nin “Siyaset ahlakının” bütün topluma kazandırılmasıyla inanıyorum ki; yeniden dirilişin, ülkede son yıllarda maddi ve manevi sahada maalesef taban yapan ülkemizde “Yeniden Refah”ın insanlık kriterlerine uygun sağlanacağı aydınlık günlerin başlangıcı olarak görüyorum!

Bu yolda, Hakk’ın hatırını bütün hatırlardan yüksek tutup mücadele edenlerin Allah yar yardımcıları olsun…Vesselam.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yusuf Duman

Ya Süleymancilarin CHP'ye oy vermesine ne demeli. Yardımı inançlı insanlardan alırlar. Oylar CHP'ye. Nasıl müslüman bunlar

Salih

Artık çalışan kadınların sayısı erkeklere yaklaştı.Yeterki çalışmak istesin.Hatta kamuda işi hazır.Öyleyse nedir bu nafaka zulmü? 6284 ucubesi nedir? Bir de boşanmak modası çıktı!
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23