• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ahmet Maranki
Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI

Üretmeden, tüketmekle geçen on gün-bayram..!

25 Haziran 2024
A


Ahmet Maranki İletişim: [email protected]

 

40 yıl devlette Anadolu’nun hemen hemen bütün il ve ilçe ve köylerinde çalıştım! Türkiye’nin en önemli 4000 kişilik devlet işletmelerinde sorumlu görevler yaptım!

Başta ABD ve Rusya olmak üzere pek çok ülkede Türkiye’de birkaç kişiye nasip olan Birleşmiş Milletler’de diplomatik görevlerde bulundum!

Her şeyin bir sonu olduğu gibi devlet görevinden emekli olsak da; fiilen görevimiz ve sorumluluklarımız da devam ediyor! 

Bu satırları da size bu sorumluluk duygusu altında yazıyorum ve bir kere daha yetkilileri bilgilendiriyorum..!

 CUMHURİYET TARİHİNİN 

SON DÖNÜM NOKTASINDAYIZ!

Bilhassa Türkiye’nin koalisyon dönemlerinde büyük kaos ve kargaşanın hakim olduğu yıllarda, sanki hükümetler bu bayramda olduğu gibi “dokuz günlük tatiller” yapar hatta elinden gelse bütün ayı tatil yapıp bir zamanlar bir Maarif Nazırı’nın “okullar olmasaydı maarifi ne güzel idare ederdik” demesi gibi garip ikrarlıklar alınırdı!

BAŞKANLIK SİSTEMİNE RAĞMEN DE 

OLMUYORSA ..! DÜŞÜNÜN!

Türkiye her ne kadar başkanlık sistemine geçse de son aylar ve yıllardaki hadiseler ve gelişmeler bize koalisyon dönemlerini, başbakanlık önünde atılan kasaları, ülkenin fakirleştiği halkın alım gücünün dip yaptığı ve paradaki sıfırların giderek arttığı beş yüzlük ve binlik para birimlerine doğru gittiği sıkıntılı yılları hatırlatıyor!

SİZLERİN TALEBİNİ YETKİLİLERE 

DUYURMAK İÇİN BİR KERE DAHA 

YAZIYORUM 

Türkiye’nin ve dünyanın en ücra köşelerinden bizi haberdar etmeniz, ülkemizin geleceği için çok önemli bilgiler arz ediyor!!

Sizlerden yoğun bir şekilde gelen belge ve bilgiler ışığında yazıyorum.. 

ÜRETİMSİZ ON GÜN-ADI BAYRAM..!

Son yıllar, aylar ve bu on günlük bayram tatilinde Türkiye’nin uçuruma giden bir durumla, sefahatle karşı karşıya olduğuna şahit olduk..!

30 günün on günü, üretmeden, satış yapmadan, genel giderleri aynen ödeyerek ticari firmalar büyük zarara uğratılmıştır..

Türkiye’nin ve ailenin temel taşı ve geleceğimiz olan çocuklarımızın akıbeti benim yaşamımda görmediğimiz kadar safihane bir halde Kur’an’ın diliyle “esfeli safiline” hızla giden bir nesili görüyoruz..!

T.C. DEVLETİ VE MEVCUT HÜKÜMETİ 

ÇOK ACİLEN MÜDAHALE ETMELİDİR ..!

Başta devletin müdahalesi gereken konulardan bilhassa büyükşehirlerde ve pek çok şehirde, yurtdışından da gelen yabancı öğrencilerle olan birlikte yaşam, üniversitelerdeki gençlerimizin yaşam tarzları, hastanelerindeki zührevi hastalıklarla ilgili hadiselerin artışları noktasında bulunduğu ilçe ve illeri töhmet altında bırakan konularla ilgili acilen araştırma yapılıp çözüm yolları üretilerek devletin ilgili kurumlarından başta milli eğitim, kültür ve tarih konusunda yapması gerekenler yanında; bilhassa yazılı ve görsel medyadaki bilinen tarihteki en büyük ahlaka mugayir, bugüne kadar emsali görülmemiş kirli dezenformasyona karşı acilen önlem alınmalıdır!

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son seçimlerde milletin tercihi noktasında “Sadece oy kaybı değil, ruh ve kan kaybı da var.”

“Hepimiz hesap vermeliyiz..!”

Mutlaka yetkili ve etkili kurum, bakan, milletvekili, başkan her seviyedeki kişi ve kuruluşlardan bugüne kadar hesap sorulup acilen bir çıkış yolu bulacak tedbirleri milletimiz beklemektedir!

CUMHUR İTTİFAKI KAN VE RUH 

KAYBINI TELAFİ ETMELİDİR ..!

Kendisini milli ve İslami gören bir Cumhur İttifakı hükumetinde başta RTÜK ve devlet televizyonu TRT kanalları olmakla medyada acilen bir çekidüzen vermek lazımdır elzemdir..!

BÜTÜN SİYASİ PARTİLER YAZ 

FESTİVALLERİNE SON VERMELİDİR ..!

Bayram tatili için memleketine giden başta emekli insanlarımız olmak üzere pek çok insandan gelen yoğun talep gittiğimiz bilhassa deniz kenarı şehirlerde kontrolsüz bir yabancı akını ve bunların akıl almaz ahlaka mugayir davranışları yanında kültür farklılığından doğan yaşam tarzları milletimizi ve yere halkını rahatsız etmiştir..!

Gece birlere kadar restoran ve kafelerdeki kontrol edilemeyen yüksek fiyatlar yanında, yüksek desibelli müzikler ve eğlence adı altında yapılan havai fişek ve gösteriler, düğünlerdeki taşkınlıklar, tatilini dinlenme ve huzur içinde geçirmek isteyen vatandaşları ve bilhassa yöre halklarını çok rahatsız etmiş ve bunalmış ve bu olayları ilçemde yaşayan, şahidi birisi gibi ben de buraya bir kayıt düşüyorum..!

MİLLETİMİZ YAPILANLARI UNUTMAZ!

HESABINI SANDIKTA SORAR!

Milletin bağrından ve Anadolu’nun sesi olan Sadece bu yukarıda saydığım sebepler bir sonraki seçimlerde partilerin genelde ve yereldeki oy oranlarında çok büyük etki yapacaktır!

Türkiye’de aile kavramının ortadan kaldırmaya yönelik bütün çalışmalar acilen kontrol altına alınmalıdır..!

Bilinen yakın tarihte dil, din, tarih, kültür, sanat, spor gibi toplumun dinamikleri ile ilgili yapılan asimilasyonun ve ahlaka mugayir yaşam tarzının bu kadar yüksek dezenformasyona uğradığı hadiseler için milletin vekil tayin ettiği TBMM acilen yasal önlem almalıdır!

Yarın çok geç olacaktır!

Vesselam!

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

...

senin ne bu dünyada yarının var yaşın olmuş 80 ne de ahiretin var 

Yadigar

Akp ve diyanet çalışıyor siz merak etmeyin sayın varank çok yazarsan sanada hainlik damgasını vururlar bunlar çünkü gözleri var görmüyorlar kulakları var duymuyorlar maalesef
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23