• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ahmet Maranki
Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI

Necmettin Erbakan’ı anlamak ve anmak!

01 Mart 2024
A


Ahmet Maranki İletişim: [email protected]

 

Bugüne kadar gündemdeki başarılarla dolu hayatı yanında; 40 yaşında sahip olduğu prof. ünvanı ile ortak beraberliğimiz yanında daha pek çok benzer maddi ve manevi özelliklerimiz yanında hakikaten ruh dünyasındaki her Müslümanda olan benzerliklerin günümüzde de devam etmiş olması rahmetli Erbakan hocanın bu satırların yazılmasına belki de en çok ihtiyaç duyulan günler olarak tarihe bir kayıt düşmek istedim... !

İlk siyasi tecrübesini Konya bağımsız milletvekili sonrasında herkesin bildiği gibi 1970 yılında 17 arkadaşıyla “Milli Nizam Partisi” adı altında kurarak başlayan Erbakan hoca, 1971 muhtırasında -laikliğe aykırı çalışmalar yürüttüğü- gibi gerekçeyle kapanan partisinden 1973 yılında kurulan Milli Selamet Partisi % 12 oy almasına rağmen milliyetçi cephe hükümetinde başbakan yardımcısı olduğu dönemde “Kıbrıs Barış Harekatında “Kıbrıs’a çıkışta çok önemli rolü olan Erbakan, o zamandan beri “mücahit Erbakan” olarak siyasi tarihinde adını yazdırdı!

Vesayetçi rejim bir kere daha demokrasiye müdahale etti..!

Türkiye’nin vesayetini elinden kaçırmak istemeyen statükocu derin güçlere karşı büyük bir tepki oluşmuştur!

Millet tarafından da “yeter artık bu cinayetler durdurulsun” noktasına gelindiğinde ABD’nin “bizim çocuklar yaptı” dediği 12 Eylül 1980 ihtilali ile Türkiye’nin 50 yıllık birikimini elimizden almıştır!

Milletimizin bugün de görmek istediği; “Hakkın hatırını bütün hatırlardan üstün tutan ahlaklı belediyecilik” Refah Partisi ve Erbakan’ı başbakanlığa kadar taşımıştır!

28 Şubat postmodern darbesi Müslümanlara yapılmıştır..!

28 Şubat mağdurları iktidardaki cumhur ittifakından ve bilhassa ak Parti den bugüne kadar yaşadıkları mağduriyetini telafisini istemektedirler..!

Rahmetli Erbakan başbakanlığı döneminde; Türkiye’yi sadece bir yıl içinde yüzde 7.5 gibi rekor bir büyüme oranına taşımıştır!

Refah Partisi iktidarını destekleyen en önemli unsurlardan biri de Türkiye’deki Refah Partili belediyelerin başarı tablosudur...?

Hatıra-1

Erbakan hocam benim Azerbaycan’da BM’deki görevim sırasında kendisini bu uygulama sonrasındaki daveti ile ziyaretimde yaklaşık 1,5 saatlik konuşmamızda Rusya, Ermenistan, Azerbaycan, Özal’ın bugünlerde de çok konuşulan Zengezur-Mehri hattı petrol doğalgaz ve otoyol tren yolu projeleri yanında ve batı dünyasında bilinmeyen bazı kozmik bilgi ve teknolojilerle ilgili kendisine anlattığım bilgiler sonrasında hemen Başbakanlığa bağlı olarak bir birim kurup bu çalışmaları başlatın talimatını verdi!

Bana tavsiye ettiği bugün de çok yakın dostum olan yaşayan birkaç isimle görüşmelerimi ve çalışmalarımızı sürdürürken görüşmemizden 19 gün sonra sanki bir yerlerden düğmeye basılmış gibi antidemokratik bir uygulama ile başbakanlık görevinden alınmış ve bizim projelerimiz de atıl kalmıştır..!

Hatıra-2

Altınoluk’ta zorunlu ikametgâha tutulduğunda sağlık problemi yaşayan Erbakan hocama Azerbaycan’daki görevim sırasında kendilerinin talebi üzerine bugün ancak konuşulabilen uydu uzay teknolojileri ile biorezonans ve frekans tıbbi yöntemi ile uzaktan Sağlık Bakanlığı tarafından Azerbaycan’da bilgi-görgü arttırmak için görevlendirilen değerli eşimin de içinde bulunduğu bir ekiple 33 dakikalık benim telefonla aracılık yaptığım kozmik bir uygulama sonrasında hocamın yaşamsal değerleri normale dönmüştür!

Hatıra-3

Yine bir gün Başbakanken kendisine yaptığım bir konuşmada Rusya, Azerbaycan ve Türkiye bağlamında kendisine hazırladığım raporları arz ettiğimde “Evladım bak gelin siyaset yapın! Sizin bu bilgi birikiminizle Türkiye, başta savunma sanayi teknolojileri olmakla pek çok alanda dünyada lider ülke olabilecektir!

Senin gibi bu ülkede dört evladımız olsa bu ülke birkaç yıl içinde dünya ülkeleri içinde yer alır, gelin siyaset yapın..!” sözleri sonrası doktora hocam Profesör Doktor Nevzat Yalçıntaş da genel başkan yardımcılığı yaptığı dönemdeki vekillik teklifi Profesör Doktor Nevzat Yalçıntaş’ın Çatalca’daki villasında 11 tane bakan adayı insanlarla tanışmamız bizim de Türk Dünyasından Sorumlu Başbakan Yardımcısı vs. konuşmalarımız sonrası alınan kararlar maalesef Türkiye’nin antidemokratik ve menfaat üzere dönen siyaset entrikaları ve uygulamaları içinde hayata geçirilememiştir!

Bugün yukarıda yazdığım bu hadiseleri yaşayan şahitler ile tarihe kayıt düşüyorum!

Erbakan hocam feraset sahibi idi..!

40 yıllık devlet tecrübem ve uluslararası diplomatik görevlerim daha sonraki yıllarda iktidara gelenlerin herhalde ilgi alanını çekmemiş olacaktı ki Erbakan hocamda olan “ehil insanlarla istişare” ferasetini bugüne kadar yakalayabilmiş değiller!

 Rabbim başımızdaki bütün liderlerimize feraset nasip eylesin.. Âmin…

Ellerimizle mezara koyduk!

1 Mart 2011 günü benim de içinde bulunduğum kıldığımız cenaze namazı sonrasındaki törenle ellerimizle Topkapı’daki mezarına kadar koymak bizlere nasip olmuştur!

Mezarı başında Fatihalarla andık!

Bu toprakları bizlere şehit kanlarıyla vatan yapan, hizmet eden atalarımızın torunları olarak bugün Topkapı’daki kabrinde Fatiha’yla andığım Erbakan hocamıza ve bütün ölmüşlerimize rahmet olsun!

Ruhları şad olsun!

WhatsApp bilgi ve ihbar hattı: 0530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Okur

Seni siyasetten uzak tutan nedir? En azından bir bakan veya milletvekili olabilirdin. Sende istek yoksa bu kendiliğinden olmaz. Maranki, Meclise renk katacağı kesindir.

BAYBURT SEVDALISI

12 mart muhtirasında Demirel karşı çiksaydı bunlar şımarmazdı 28şubatinda başrollerde süleyman demireldi şimdi ise hesabınılahi adaletd
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23