• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ahmet Maranki
Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri..!

07 Aralık 2023
A


Ahmet Maranki İletişim: [email protected]

 

Cumhur İttifakı lideri başkan Erdoğan:

Rakiplerimizin karşımızdakiler değil, asıl onları kontrol edenler olduğunu asla aklımızdan çıkarmayacağız. Bakın bugün bir başlık atıyorum ‘yeniden İstanbul’ diyorum!

Biz kuklacıyı da parmağında oynatan üst akılla mücadele ediyoruz..!

Başkaları ne yaparsa yapsın. Biz ev ödevlerimizi en düzgün, en titiz şekilde yapmaya çalıştık ve çalışıyoruz ..” dedi.

Evliyalar diyarı “Kastamonu’da” seçim rüzgârı çok yönlü, sert ve karışık esiyor!

Biz de tecrübeli olduğumuz saha tecrübemizle başta Kastamonulu olmanın “Kastamonu’da bir dönem vekilliğe değil de bakanlığa aday olma”nın tecrübesiyle “Türkiye’nin kurtuluşuna vesile olan istiklalin ve istikbalin ilçesi yiğit İnebolu’da oy kullanacak biri gibi bölgemle ilgili gazetemizdeki ihbar hattımıza gelen “AK Parti’nin, adalet ve kalkınma adına hiç de uygun olmayan şikayetlerden, ahlaka mugayir hallerle dolu iddialar yanında; devlet yatırımı eksikliği ve bir türlü yapılamayan asfaltlama, yol-su ve sel tahribatları önlenmesi sorunlarıyla ilgili” iddiaları da İstiklal Madalyası ile taltif edilmiş İnebolu’nun ve Kastamonu’nun yiğit insanları hak etmemekte yeni dönemde acil tedbirler alınmasını yeni seçilecek kadrolardan ve başkanlardan beklemektedirler..!

Tarih tekerrür etmesin!

“2019 seçimlerinde dış kaynaklı yanlış kişilerin müdahaleleri sonucunda Kastamonu’da ilk defa hiç seçim kaybetmediği hem Kastamonu’da hem de en büyük ilçeleri Tosya, Taşköprü ve dokuz ilçede Ak Parti seçim kaybetmiş sadece “benim de seçmen bölgem olan ve sahada maddi ve manevi desteklediğimiz” İnebolu’da Ak Parti Belediye Başkanlığını kazanmıştır..!

Kastamonu ve ilçelerinde 

beklentiler..!

Kastamonu başta olmak üzere ilçelerinde beş yıllık seçim sürecinde yapılanları ve yapılmayanları ve millete rağmen yapılanları  en iyi bilen sahada millet için çözüm arayan Ak Parti Teşkilatı adına Kastamonu merkez adına Ak Parti il başkanı Doğan Ünlü ve teşkilatı, İnebolu ilçe Ak Parti başkanı Mehmet Ali Kömürcü ve teşkilatı sahada yaptığı çalışmalarla her yere ve her işe yetişmeye çalışma gayretleri sonrasında il ve ilçe merkezleri dışında genel idarede % 80’lere varan oy oranıyla başarıya imza atmışlardır.!

Teşkilat dışı müdahaleler seçim kaybettirebilir!

Sahadan habersiz dış kaynaklı ve partilerin sırtından geçinen sözde işadamı kişi ve kuruluşların yanlış yönlendirmeleri ile Kastamonu’da ve ilçelerinde Ak Parti’ye seçimi kaybettirmiştir!

Aslında “Kastamonu’yu tarihi dokusunu yeniden inşa eden” benim de konferanslarla sahada desteklediğim pek çok katkılarımın olduğu başarılı “eski Belediye Başkanı Tahsin Babaş” halk nezdinde kabulleri en yüksektir!

Zaten yapılan anketlerdeki yüksek tespitler de bunun göstergesidir!

Belediye bütçeleri artırılmalıdır!

Kastamonu ve ilçelerinde göç sebebiyle yaz ve kış nüfus farklılıkları çok fazladır ..!

Örnek ilçe İnebolu!

1900’lü yıllarda büyük bir ihracat limanı ile nüfusu 20.000’leri bulan İnebolu’da yıllardır yapılan yatırım eksikliği sebebiyle, mesela normal nüfusu 10.000 civarında olan İnebolu ilçemiz, yazın 100 bine varan  nüfus yoğunluğu ile mevcut belediye başkanlarının  ekstra devlet desteği ve bütçe desteği olmadan kendi maddi  imkânlarıyla, köylerde valilik ve İl Özel İdare eliyle kolayca yapılabilen başta yol olmak üzere pek çok hizmetleri ve yatırımları yapamamakta büyük borç yükü altına girmekte ilçeden devamlı göç olmaktadır! Devlet yıllarca ihmal edilmiş küçük belediyelere ekstra destek olmalıdır..!

Ak Parti’ye oy atmış seçmen, belediyelerden hizmet beklemektedir!

Hem Kastamonu hem de ilçeleri ve bilhassa benim de oy kullandığım İnebolu ilçesi ile ilgili bütün bilgi ve belgelerimizi; Ak Parti’nin günlerdir 7/24 çalışan Sayın Cumhurbaşkanımız yanında, teşkilat başkanı Erkan Kandemir ve bölge koordinatörleri milletvekilleri, olmak üzere, bütün il ve il ilçe başkanları ve Kastamonu’da milletin teveccühü ile seçilen başarılı vekillerimiz Av. Halil Uluay, Av. Serap Ekmekçi milletvekillerimize “aday belirleme öncesinde” belgeleri ile Çamlıca Mahallesi’ndeki organik arazilerimi  ziyaretleri sırasında kendilerine arz ettim..!

Bu işe sahada emek verenlerin çilesini çeken “teşkilatların fikirleri ve tercihleri dışında adaylar oluşturulması” dün olduğu gibi bugün de iktidar partisi için hüsran olabilecektir!!!

Seçmene verilen sözler tutulmalıdır! 

Vaatler yerine getirilmelidir..!

Suiistimaller önlenmelidir..!

Konuyla ilgili tarafıma gelen merkez ve ilçe belediyelerle ilgili bilgi ve belgeleri mesuliyetimizin idraki içinde önümüzdeki süreç içinde başta yetkililerle ve isteğiniz üzerine de bu sütunlarda “yol gösterici olmak adına” usulünce paylaşmaya madde madde devam edeceğiz!!

Devam edecek..!

WhatsApp bilgi ve ihbar hattı: 0530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Muhterem

Yerel seçim olduğu için bilinçli seçmen isme göre oy verir. Ancak partizanların da hassasiyeti gözetilimelidir. Antalya gibi bir yerle Afyon gibi bir yerde adayın yaşam tarzı da seçmeni etkiler. İyi parti sağlam adaylar bulursa fark yaratabilir mevcut ekonomik koşullarda. Büyük şehirlerde ise ittifak yapmazsa muhalefet büyük bir yenilgi alabilir.

Parti işi son duvara tosladı, artık yok

Akparti en son partiydi. Bundan sonra gelecek Müslüman dostu herhangi bir parti 185 yaşındaki Tanzimat’a ve Cumhuriyetin Lozan azınlıklarına çalışacak artık, bizlere vaktiyle bunca hizmetleri veren Ak partinin son anları da öyle oldu maalesef
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23