• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ahmet Maranki
Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI

Cuma! Namaz ve muhteşem hutbe..

12 Nisan 2024
A


Ahmet Maranki İletişim: [email protected]

“Ey iman edenler! Allah’a karşı gelmekten korunun! (Takvâ sahibi olun.) Her nefis yarın için ne gönderdiğine baksın! Hem Allah’tan korkun! Çünkü Allah her ne yaparsanız şüphesiz haberdardır. (Haşr: 18)

 
Dünyanın en kısa Cuma hutbesi Filistin’de  okundu, sadece 30 saniye sürdü!
Bu insanlığın ve Müslümanlığın bitiş noktasıydı!
Filistinli imam Mahmut Hasanat, hutbeye çıkarak şöyle seslendi ”30.000 tane şehidin, 70.000 tane yaralının, 100.000 tane sakatın, 2 milyon evsiz ve aç susuz un uyandırmadığı, bir şey anlatmadığı bir ümmete ben buradan konuşsam ne olur konuşmasam ne olur, kamet getirin de namazımızı kılalım” dedi ve hutbeden aşağı indi!
İşte bu insanlığın  ve dünyadaki Müslümanların ve İslam kardeşliğini de bir manada uyarı ve bitiş noktasıydı..!
 
Dünya Müslümanlarının hali içler acısı..!

Flistin'de, Doğu Türkistan'da, Myanmar'da ve dünyanın diğer bölgelerinde Müslümanlara zulüm devam ettikçe, İİT-İslam İşbirliği Teşkilatı'na bağlı devletlerin liderleri ve cılız bir şekilde yönetimlerin korkusundan mevki ve makamları ve menfaatlerinin azalmasından üç günlük fani dünya için Ahiretini tercih eden Müslümanlar kılını kıpırdatmıyorsa, 

Ramazan günlerinde verdiği davetlerde Şaşaa,lüks ve israf içinde gününü gün ediyorsa,  birbiriyle kardeşlik sure içinde bayramlaşmak dertleşmek helalleşmek noktasında bize bahsedilen bir önceki yazımda da ayet ve hadislerle bahsettiğim büyük bir fırsat olan bu mukaddes bayramları tatil olarak düşünüp, hangi tatil köyüne gidelim diye hesap yapıyorsa, Ramazan’da ve Kadir gecesinde sadece bir kötülüğü yok etmek için Müslümana düşen üçüncü yol “dua noktasında kalıyorsa".. Bunun sonunda vicdanını rahat bir şekilde Müslümanım diyerek Bayram yapabilenlere benim de hep içimde bir ukde olarak kalan Müslümanlara da bir ibret dersi olabilecek 30 saniyelik muhteşem mesaj-hutbe, inşallah akıl edenler için düşünebilenler için farkındalığı olanlar için bir şey ifade eder..!

İnşallah Filistinli imamın bu hutbesi uyanışa vesile olur.

DÜNYADAKI KÜRESEL ŞEYTAN VE SOYKIRIMIN MÜSEBBIBLERİ..!

Kainatı idare eden ilahi güç bütün uyarılarını yaparak insanlığı uyarmıştır..!

Cenabı Rabbil alemin kimseye zulmetmez..!

Kullar kendi elleriyle ve yaptıklarıyla kendine zülm eder..!

Cenabı Rabbil alemin kader noktasında adalet eder..!

 

Nitekim Kur’an’ı Kerim’de Allah cc Müslümanları kesin bir dille uyarmış ve insanlığa tebliğ etmiştir..!

“İndirdiğimiz açık delilleri ve hidâyeti biz kitapta insanlara açıkladıktan sonra gizleyenler yok mu? İşte onlara hem Allah lânet eder hem de lânet edebilecek herkes lânet eder.

 (Bakara-159

Cenab-ı Rabbil alemin Tövbe Suresi dokuzuncu ayetinde;

“Eğer size üstünlük sağlayacak olsalar, hakkınızda ne bir yemin, ne bir anlaşma, ne de bir hukuk hiçbir şey gözetmezler.

 Ağızlarıyla güya sizi memnun etmeye çalışırlar; fakat kalpleri aksi istikâmette atar. Çünkü onların çoğu, yoldan çıkmış hak-hukuk tanımaz kimselerdir.”

YAHUDILERLE ILGILI RESULULLAH’IN UYARILARI ..!

 

Ebû Hüreyre radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

“Müslümanlarla Yahudiler çarpışmadıkça kıyamet kopmayacaktır. Yahudi taşın, ağacın arkasına saklanacak, bunun üzerine o taş, o ağaç Yahudi’yi kovalayan kimseye, ‘Ey Müslüman! Arkamda bir Yahudi var, gel onu öldür!’ diyecek. Yalnız garkad ağacı bir şey söylemeyecek; çünkü o Yahudilerin ağaçlarındandır.” (Buhârî, Cihâd 94, Menâkıb 25; Müslim, Fiten 82)

 

 

 

İnsan ölümü çok anmalı, Allah’ın va’dine inanmalı ve fâni dünyaya aldanmamalıdır. Âyet ve hadisler insanları bu hususta uyarmaktadır:

“Ey İnsanlar! Haberiniz olsun ki Allah’ın va’di (bir gün) gerçekleşecektir. Sakın bu düşük ve değersiz dünya hayatı sizi aldatmasın. Sakın o mağrur şeytan sizi Allah’a karşı da mağrur etmesin” (Fâtır: 5)

DELALET VE SAPIKLIKTA OLANLARA SON UYARI ..!

İşte en büyük pişmanlığın ve tarifi imkânsız bir acının yaşanacağı o gün gelmeden tefekkür etmek ve hazırlık yapmak tövbe etmek gerekir. 

Hristiyan dininde var olan Yahudi düşmanlığı yükselişe geçerek dünyanın her yerinde yaşayan Yahudiler için beka sorunu haline gelecektir.

 İsrail'in bombalayarak elde edeceği hiçbir şey kalmamıştır.

Şurası artık açıkça görülmelidir. 

YAHUDI MILLETI YANLIŞ UYGULAMALARDAN GERI DÖNMELIDIR!

İsrail Bölge ülkelerine karşı üstünlük dönemi bitmek üzeredir. 

Stratejik denge tersine dönmeye başlamıştır.

 Arz-ı Mevud hezeyanlarını bir tarafa koyup, bu bölgede himaye kabul ederek bundan sonraki yol haritalarını çizerek batıl inançlarından kurtulup bu bölgede huzurla nasıl yaşarım bunun hesabını DEVLETLERIN OLMASA DA  MASUM OLAN YAHUDI HALKININ MUTLAKA  yapmasının zamanı gelmiştir.

YARIN GEÇ OLACAKTIR..!

 İsrail için bu problemden tek kurtuluş yolu Gazze’yi Türkiye ile anlaşarak BARIŞ IÇINDE BU BÖLGENIN BAĞIMSIZ FILISTIN DEVLETI VE GARANTÖRÜ TÜRKIYE CUMHURIYETI DEVLETI OLARAK TESCILLENMESI ILE MÜMKÜNDÜR..!

Zaten Mekke-Medine, Kudüs gibi kutsal topraklar Osmanlı mirası olarak Türkiye cumhuriyeti devletinin hakkıdır..!

Türkiye cumhuriyeti devleti bu irade’i göstererek önümüzdeki birkaç yıl içinde kozmik boyutta vakti zamanı geldiğinde emanetine ;

Ehliyetli ve liyakatlı kadroların eşliğinde sahip çıkacaktır inşallah ..!

 vesselam 

WhatsApp bilgi ve ihbar hattı: 053020000 96

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Durmus

Ahmet hoca, CHP çok büyük bir seçim zaferi kazandi. Çok üzuldunmu. 

Erzincanlı Salih

Biz 22 senedir, elimizde yetki ve güç olduğu halde baş haram süresiz nafakayı kaldıramıyoruz.Ayasofya'yı açıyoruz,sonra yine bir kısmını müzeye çeviriyoruz.İstanbul sözleşmesini getirip kaldırıyoruz,iç hukuk uygulayıcı kanun 6284'ü kırmızı çizgi yapıyoruz.Sporda bayan güreşi,boksu,atletizmini destekliyoruz.Kadınların çalışma hayatına girişlerini destekliyoruz.Ekonominin kötü oluşunun bir sebebide budur.Gelir dağılımında dengesizliğı destekliyoruz.Onlarla ticarete daha yeni kısıtlama getiriyoruz.Kendimize merhametimiz yok.Filistinli kardeşlerimizin Allahcc yar yardımcısı olsun.Amin.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23