İla cehennemüzzümera

10 Ekim 2018 Çarşamba

Benim eleştirilerim, belli bir kişiye ya da zümreye yönelik değildir. Suçlulardan önce suçu hedef alıyorum ve o suçu kim işliyorsa, o kişi o ölçüde hedefimdedir. O suçlu kendi nefsimse de.

Said Nursi’nin, “ey nefsim dinle” diye başlayan ifadeleri de aslında bu anlamda güzel bir örnektir.

Bakıyorum da birileri, benim siyasetnameden derlediğim cümlelerden kelimeler seçip bununla birtakım kişi ve kurumları öne çıkararak, yazdıklarımın ahlaki anlamda kapsayıcılığını kendi akıllarına göre daraltmaya çalışıyorlar. Benim durduğum yer çok açık ve net: Liderinin mezarı için, o yaşarken meclis binasından daha büyük anıt yaptıranlar, başkalarının sarayını eleştiremezler.

Maliye bakanına soyadı olarak “Kesebir” adını verenlerin izinden gidenler, kamu kaynaklarını israf edenleri ya da hortumlayanları eleştiremezler.

Bir bankanın yönetim kuruluna üye atayanların Sosyalist enternasyonel üyeliği gibi bir garabeti, kambur gibi sırtında taşıyanların hangi sözüne güvenebilirsiniz ki!

AK Parti, “bize oy vermeyecekler de CHP’ye mi gidecekler, HDP’ye mi, İyi Parti’ye mi?” diye düşünerek bir yere varamaz. AK Parti içindeki AKP’liler ötekilerin zihniyet ikizi.

Cehenneme kadar yolunuz var” ifadesini de birileri asıl kapsamı dışında yorumluyor. Bu ifadeleri daha önce Erdoğan da kullandı. Bunun Arapçası “İla Cehennemüzzümera” şeklindedir ve  Zümer suresinde geçer. Yani bu ifade “Yolu cehenneme kadar varanlar” için kullanılır. Bu da Türkçe’ye “Cehenneme kadar yolunuz var” şeklinde geçmiştir. Yapılan iş, eğer insanı ya da bir topluluğu helaka sürükleyecek bir iş ise onun varacağı yer cehennemdir. O ne kötü bir yerdir. Bunu ifade etmek için kullanılır. Zümer 73’de ise “İla Cennetüzzümera” ifadesi kullanılır. “Rablerine karşı gelmekten sakınanlar da gruplar halinde cennete sevk edilecek. Nihayet oraya vardıklarında cennetin kapıları açılmış olacak; bekçileri onlara, ‘Selâm size! Hoş geldiniz! Ebedî olarak kalmak üzere buyurun girin cennete!’ diyecek.” 

CHP’nin AK Parti’ye en büyük kötülüğü, gerçek bir muhalefet yap(a)mamasıdır. Ağız dalaşı yapmak muhalefet yapmak değil. AK Parti’nin en büyük eksikliği ise gerçek bir muhalefete sahip olmamasıdır.

CHP’liler özeleştiri yapmayı da bilmiyorlar. Sonuç: başkasının gözünde çöp arayacaksanız önce kendi gözünüzdeki merteği çıkarmanız gerek. Lozan sonrası yapılan imtiyaz anlaşmaları, 1946 sonrası “Küçük Amerika” olma yolunda atılan adımlar ve alınan danışmanlık hizmetleri, darbe dönemi sonrası bakanlar kurulunda yer alan CHP kökenli isimlerin icraatları önlerinde en büyük engel. Aslında CHP sırtında bu kadar kamburla hiçbir zaman yönetime gelemeyeceği gibi, gerçek bir muhalefet de olamaz. Bugün AK Parti CHP’den kaçanlarla güçleniyor.

Şunu anlayalım artık: Kem alat ile kemalat olmaz. Sürekli ehliyet ve liyakattan söz ediyoruz, ama atamalara bakınca beklentiler suya düşüyor. Yine “onlar” listelerde yer alıyor. 

Bakın, kim kimin hakkında gerçek olmayan bir suçlama ile iftirada bulunuyorsa, bu dünyadaki cezası dışında öbür dünyada da aynen o şeyi kendisi yapmış gibi suçlanacak ve cezalandırılacak. Bizim fıkhımız da bir de “Haddi lian” denilen bir ceza vardır. 

Gıybet, dedikodu ve iftiradan sakınmamız gerek. Bizim geleneğimizde “Kem söz sahibine aittir” Bir Bumerang gibi gelir, sahibini bulur. “Kapalı kapılar arkasında  fısıldaşanlar” çoğu zaman ifsada sebeb olurlar ve zannın çoğu gerçek değildir ve  suizan eden kişi, ya da fasıkların getirdiği haberi incelemeden isimlendirerek dağıtan kişi  günah işlemiş olur. 

Bizler Allah’ın rızasının tecellisinin vesilesi olacağız. “Allah bizim ellerimizle zalimleri cezalandırmak ve mazlumlara yardım etmek ister.” Allah’ın tehdit ettiğini ben de tehdit ediyorum, Allah’ın lanetlediğini ben de lanetliyorum. Onun için Allah’ın cehennem ateşi ile korkuttuğu işi yapanlara “İla cehennemüzzümera” demeye devam edeceğim ve tabii Allah’ın rızası yolunda çalışıp da varacağı yer cennet olanları da “İla cennetüzzümera” ile müjdeleyececeğim. 1.sinin varacağı yer ne kadar kötü ve 2.sinin varacağı yer ne kadar güzel bir yer.

Zümer/71: “O (Kendilerine vahiy yoluyla bildirilen hakikatleri) inkar edenler(in varacakları yer), grublar halinde sürülecekleri cehennem (ateşidir). Nihayet oraya (Cehenneme) geldikleri zaman (Cehennemin) kapıları açılır, bekçileri onlara: Size, ‘içinizden Rabbinizin âyetlerini okuyan ve bugüne kavuşacağınızı ihtar eden peygamberler gelmedi mi?’ derler. ‘Evet geldi’ derler ama, azap sözü kâfirlerin üzerine hak olmuştur.” 72: “Onlara, ‘İçinde ebedî olarak kalacağınız cehennemin kapılarından girin içeri!’ denilecek. (Vaktiyle) ululuk taslamış olanların kalacağı (bu) yer ne kötü!”

 İla Cennetüzzümera denilecek olanlara gelince: Zümer 73: “Rablerine karşı gelmekten sakınanlar da gruplar halinde Cennete sevk edilecek. Nihayet oraya vardıklarında cennetin kapıları açılmış olacak; bekçileri onlara, ‘Selâm size! Hoş geldiniz! Ebedî olarak kalmak üzere buyurun girin cennete!’ diyecek.” 74: “Onlar da ‘Bize verdiği sözü yerine getiren ve cennetten bize dilediğimiz yerinde mesken kurabileceğimiz yurt bağışlayan Allah’a hamdolsun!’ diyecekler. (Bunun için) çalışıp çabalayanların ecri ne güzel!” 75: Meleklerin de rablerine hamd ile yüceliğini dile getirerek arşın çevresini kuşattıklarını görürsün. Böylece insanlar arasında doğruluk ve adalet ölçüsüne göre hüküm verilir ve şöyle denir: Bütün övgüler âlemlerin rabbi olan Allah içindir.” Ali İmran/162’de şöyle denir:  “Allah’ın rızasına uyan kimse, Allah’ın hışmına uğrayan gibi midir? Bu kimsenin varacağı yer cehennemdir; o ne kötü varılacak yerdir!”197İnkar edenlerin diyar diyar gezip refah içinde dolaşması sakın seni aldatmasın; az bir faydalanmadan sonra onların varacakları yer cehennemdir. O ne kötü duraktır!.”

Bu açık; İnkar edenler yeryüzünde Allah’ı aciz bırakacaklarını sanmasınlar Onların varacağı yer cehennemdir. İbrahim suresi, ayet 42’deki uyarı, Cehenneme kadar yolları olanları uyarır: “Sen, o zalimlerin işlediklerinden, sakın Rabbinin habersiz olduğunu zannetme! O, sadece onları, dehşetinden gözlerinin donup kalacağı bir güne ertelemektedir.” 

Allah’ı ve ahiret gününü unutup dünyayı bir zevk ve eğlence yeri gibi görüp sahip oldukları / gasbettikleri servet ve makamlarla övünüp, kibirle koşturdukları, zulmetmeye devam ettikleri takdirde varacakları sonuç ortada. Şeytan onlara yeryüzünde bir cennet ve ebedi bir hayat vaad ederek onları kandırdı. Onlar heva ve heveslerinin peşinde koştukları için, aşk, ihtiras ve öfke gözlerini kör etti. Gözleri var görmezler, kulakları var duymazlar, kalpleri var hissetmezler. Allah da onların kalplerini mühürledi sanki.

Bütün bu ahval ve şerait altında vazifemiz hakkı söylemek. Cehenneme doğru koşanların önünü açmak ya da sırtına vurmak değil, ateş çukurunun kenarındaki bu mal, makam ve şöhret peşinde koşan insanları kurtuluşa çağırmaktır. Cennete doğru koşanların ise önlerini açmak ve onları desteklemektir.

“Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.” Ne diyeyim başka. “Gazaba uğrayanların ayak izlerinden koşanlar ve kendilerini uyaranlara kulaklarını tıkayanlar için” yaşasın cehennem! Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Beyhan DağlıBeyhan Dağlı7 ay önce
  Ali Fidan’ın MSB Müsteşarı olduğu dönemde, öncülüğünde icra edilen askerî öğrenci alım sınavları ile "Millî Savunma Uzmanlığı'na (MSU) Bakanlık İçerisinden Geçiş" sınavındaki skandalları ortada. Askerî öğrenciler 5’er 10’ar TSK’dan atılıyor FETÖ iltisâkları nedeniyle. MSU’larını ise hiç söylemiyorum bile: Güya MSB’de görevli memurlara güvenlik soruşturması yaptırmış. Külliyen yalan. AKP teşkilatlarından hamili kart veya bir telefon ayarlayabilenlerin tamamı Bakanlık içerisinden "Milli Savunma Uzmanı" kadrolarına atanmışlardır. Sadece AKP referansı gözetilmiştir. Referans göstermeyen/gösteremeyen memurlar ise, liyakatlerine ve donanımlarına rağmen, mağdur edilmişlerdir. AKP'nin siyasi kadrolaşma hareketinin kurbanı olmuşlardır. O sınavın objektif değerlendirmelere göre icra edilmediğini bugün artık Bakanlık bürokratları da yavaştan itiraf etmeye başlamışlardır. Mızrak artık sığmıyor çuvala. Komisyonlarda yer alan Müsteşar Yardımcısı Yunus Emre KARAOSMANOĞLU, Personel Genel Müdürü Nizamettin EKİNCİ (görevden alınmıştır), Bütçe ve Malî Hizmetler Genel Müdürü Şinasi TOĞROL, Tedarik Hizmetleri Genel Müdürü İsmail ALTINTAŞ, ASAL Genel Müdürü Tuğgeneral Davut ALA ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Recep Kemal AKYÜREK’in de bu skandallardaki katkıları unutulmamalı...
 • YaşarYaşar8 ay önce
  Hocam bu ülkeyi zaten... alanlar yönetir.Ülkemizde aziz barnabas aziz yuhanna kim evangelistlerin haraç toplayıp önlerine atacak ,tapınakçı , a.Oktar gibi mehdi ilan eden nur cemaati lideri sapık,kendine bağlı yıllarca siyasileri meclise ve cumhurbaşkanlığına getirip yine pensilvanaya FGülenin hizmetine hemşerileri bulunan A.Oktar daha tehlikeli tüm bakan ve bakancıkları kendine bağlayan tüm sınav ve atama listesine kendine bağlayan kendine bağlı sahte hükümetler kuran , haraç topladıkçaç keyfe gelen kolilerle himmetler gelirken zaman gazetesi samanyolu yine diğer yayınlar kendine bağlı çalışan ci mossad ekipleri KOnyadan ,Türkiyeki gazilerin protezlerine iptal eden gazileri ve şehitleri sevmezler ülkeyi öcalanın adamları paralel hükümeti konyadan yönetirken,sahte mesih işkence yaptıkça keyfe gelen anasanın ihlalili, cebir şiddet işkence telefonlar dinlenir, ABD senatörlere 10 trilyon para az gittiğinden senatörlerin tüm parası Konyadan giderken yine ABD casuları ülkeyi Konaydan yönetirken,A.OKTAR gibi personeline işkence yaptıkça keyfe gelen şiddet uygulayan işkence çetesi mafya az kalır.Bakanlıklar ve bağlı kuruluşlar A.Oktar daha tehlikeli ordoxe mesih ve ekibi TBMM yi konyadan yönetti.
 • RabiaRabia8 ay önce
  EuzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahimSenden önceki hiçbir insana ölümsüzlük imkânı vermiş değiliz. Sanki sen ölürsen onlar sonsuza dek yaşayacaklar mı? Enbiya suresi 34ayet.elhamdulillah.sayin Dilipak sizin araciliginizl a şunu söylemek isterim ki 15temmuzda 2 polis oğlunu şehit veren babaya belediye başkanı adayı olsun.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz
 • TashîhTashîh8 ay önce
  "Hasbünallâhü ve ni'mel vekîl"
 • aliali8 ay önce
  elinize sağlık....bundan güzel uyarı olamaz.....
 • nostalji nostalji 8 ay önce
  Bütün bu ahval ve şerait altında vazifemiz hakkı söylemek. Cehenneme doğru koşanların önünü açmak ya da sırtına vurmak değil, ateş çukurunun kenarındaki bu mal, makam ve şöhret peşinde koşan insanları kurtuluşa çağırmaktır. Cennete doğru koşanların ise önlerini açmak ve onları desteklemektir.“Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.” Ne diyeyim başka. Aslında biz de senin gibi düşünüyoruz. cehenneme kadar yolları var... Hattazamlardan şikayet eden ama oyunu AKp vermiş olan çelişkili şahıslara da şunu diyoruz.;Bin beter olun....! Daha ne diyelim. Milli Birlik beraberlik artık bunu gerektiriyor!!!
 • MisafirMisafir8 ay önce
  Çok doğru
 • RabiaRabia8 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim Bir memleketi helak etmek dilediğimiz vakit onun ni'met ve refahdan şımarmış elebaşılarına emrederiz de orada (bu emre rağmen) itaatden çıkarlar. Artık o (memlekete) karşı söz (azâb) hak olmuşdur. İşte biz onu artık kökünden mahv-ü helak etmişizdir.isra süresi 16.ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak siz boyle ayetlerle yazmaya devam edin.bu hayatta o anda ne yapabildin.Allaha inandinmi, iyilik yaptın mı.imaninda sürekli olabildinmi biz ondan sorumluymusuz.Allah ayağımızi dininde sabit kılsın dua ederiz.cok şükür estağfurullah elhamdülillah.Sayin Dilipak Başkanımızın once Allah bir sonra"millet bir, hedef bir"sloganını gördük.hayirli olsun.Necip F.K derki Allah rahmet eylesin.millet:bir iman merkezi etrafında toplanan insanlara denir.buna göre biz müslüman bir milletiz bu kadar.Baskanimizi bu meyanda kutluyoruz.fakat Kılıçdaroğlu ne yaptı gördünüz degilmi.terorist cenazelerine gittiler.teroristlere arkadaşlar dedi.taviz vermiş.cok kötü işler yapmış belli.kontrollu kacacakti 15 temmuzda yazık.savcilar sayın hakimlerim yetişin nolur.. Allah'a havale ediyorum.saygilar selam ve dua ileAllaha emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz.birde Sayın Dilipak şahsen ben Ak Partiliyim bunu yinelemis olayım.Amerika pensilvanyada FETÖ lainine bir baskın gerçekleştirince fetoculerin yüzünü gormeliydiniz.ince bir iple tutunduğu muz su hayatta artık işimiz bitti dedi.fakat ABD ülkesinde bir çok yerde yapsa insanlarının haklarını korumuş olurdu.cunku bu insanlar başkaları tarafından kullanılmaya çok müsait, alaycı, kinci insanlardır.bizim ülkemizde de en önemlileri hapiste.disarda durumu şaibeli olanlara da kesinlikle icra görevi verilmemeli.dinimize göre kendi hallerine birakilmalilar diye biliyorum böyle düşünüyorum.Sayin Cumhurbaşkanımız lütfen size yardım etmeliyiz diyorum.Sizi Allah için seviyoruz.millet in tanımını yapmak istiyordum izninizle Allah'a emanet olalım.saygilar selamlar.
 • GökmenGökmen8 ay önce
  Ellerinize sağlık Üstad
 • GökmenGökmen8 ay önce
  Ellerinize sağlık Üstad
 • Mustafa KöseMustafa Köse8 ay önce
  Kıbrıs neden Türkiye'nin yardımına muhtaç .Kıbrıs iyi yönetilsin Türkiye'ye maddi destek olur . Kıbrıs'ın kumar gelirleri neden mercek altına alınmıyor.
 • MuhammedMuhammed8 ay önce
  Noldu Dilipak hocam içerde Osmanlıcılık dışarda Kemalistlik içerde AB ve ABD haddini bilsin dışarda AB ye ABD ye yalakalık içerde vatan millet dışarda memleketi sermayeye nasıl pazarlarım kafası bu iki yüzlülükten bıktık sözde anti kemalist islamcısınız ya o yüzden size diyorum millete Osmanlıcılık yapıp kendi aralarında Kemalistlik oynamıyorlar mı? Beklenen adımlar bir türlü gelmiyor neden?Ben anti kemalisttim vazgeçtin antikemalist takılanlar Kemalistlerin daha kemalist oldu çıktı şimdi moda Kemalizmboşa ümitlrnmeyin arkadaşlar bu İslamcılardan bir ... Olmaziçleri kripto kemalist dolu davayı da bedava satmışlar bir İslamcı görsem suratına tüküreceğim bundan sonra hepimizi kandırdınız Mahkeme-i Kübrada verin hesabınızı kemalist değilim ancak bu saatten sonra anti kemalistte değilim Allah bubşin vebalını İslamcılardan sorsun inşallah amin bu omurgasız İslamcılara kinim Kemalistlerden daha fazla, Allah mustahakınızı versin duygularımızla oynadınız bizi kandırdınız
 • HASAN HUSEYINHASAN HUSEYIN8 ay önce
  Sayin Abdurrahman bey yazinizdan dolayi size tesekkur ederim Sayin cumhurbaskanimiz bu gune kadar gelen idarecilerimizin en iyisi en mukemmelidir yaptigi herseyi bu milletin hayrina gordugu icin yapmistir. islama hizmet etmis bir liderimizdir.ALLAH cc kendisinden razi olsun butun bu yaptiklari fitnecileri harekete gecirdi cumhurbaskanimizi zamani dolmadan indirmek istiyorlar. insallah olmaz ama islam dusmanlarinin hedefi bu.ALLAH.CC bu milleti ve islam ummetini bu islam dusmanlarinin serrindenmuafiklarin ve murtedlerin serrinden muhafazaetsin Amin.
 • Fatih 1461Fatih 14618 ay önce
  Bir tarafta chp,hdp,ip şer ittifakı; diğer tarafta AK PARTİ-M.H.P yerli ve milli ittifak.
 • 24 Haziran 201824 Haziran 20188 ay önce
  O, senin dediğin dönemler inönü'lü chp yılları olmalı. Geçti o günler cancağızım.O geçmiş yılları özlemle bekleyeceksiniz ama asla gelmeyecek.
 • 15 Temmuz 201615 Temmuz 20168 ay önce
  Pensilvanya şeytanının çocuklarına asla acımayacağız. Şehit ve Gazilerimizin acıları aheste aheste alınacak.
 • Ak parti 2002Ak parti 20028 ay önce
  chp, fetö'nün güdümündedir. Yani işgal edilmiştir. Özgür değildir, Bağımsız değildir. Yerli ve milli değildir.
 • Çanakkale 1915Çanakkale 19158 ay önce
  Emekli olmanın 3 şartı vardır. Bu şartlardan bir tanesi de yaşı beklemektir. Bana da 7 yıl vurdu. Ama sesimiz çıkmıyor. Devletimiz bu ağır yükün altına giremez. BAŞKANIMIN buna izin vermesini istemiyorum.
 • Erdoğan 1954Erdoğan 19548 ay önce
  Kantara koyduk, iyilik ve güzellikler ağır geldi. Bizler, geçmişteki yapılanlarıda gayet iyi biliyoruz. ERDOĞAN'a takıntılı bir şekilde düşmanlık besleyen hainlerin yanında asla olmayacağız. Bizler, ERDOĞAN'ı sevmeye devam edeceğiz.
 • Kanuni 1526Kanuni 15268 ay önce
  Şu liyakat liyakat diye çemkirenler, sıfır liyakata sahip kemal kılıçdaroğlu'nu bir an evvel chp'nin başından gönderilmeli. Hem ülke rahat bir nefes alır, hem de chp.
 • Osmanlı 1299Osmanlı 12998 ay önce
  2002 yılından bu yana ekonomiyi 4 kat büyüten, itibarımızı zirvelere taşıyan LİDERİMİZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN'a şükranlarımızı sunuyoruz. Senin kıymetini bilenlerden olacağız.
 • Menderes 1950Menderes 19508 ay önce
  Bizler, ne liderler, yöneticiler gördük. Hiç bir lider RECEP TAYYİP ERDOĞAN kadar cesur olmadı, Hiç bir lider RECEP TAYYİP ERDOĞAN kadar çalışkan değildi, Bir daha senin gibisi gelmez. Seni asla yalnız bırakmayacağız.
 • erhanerhan8 ay önce
  son yıllarda işin gücün .lafı dönüp dolaştırıp AKP ye getirmek Örnekler alıntılar, referans ve atıflarda ki maksadın ucunu AKP ye getirmek için
 • İlbeyhanİlbeyhan8 ay önce
  Hocam açık ve. net söylüyorum.... Partiler buhalde olacaksapartilere gerek yok,bu kadar milletvekilinegerek yok ,600 yerine6 tane yeter , sorarlarsameclisvarmı var....BuniteliktevekillerOlmasalarne eksılır...Bu kadar yerli ve yabancı danışmanada gerek yok... İyi yetişmiş Teknokratlarkalsın yeter.. Ne danışacaklarsabana danışsınlar....Parada istemem ,karın tokluğunayaparım, zaten bi emekli maaşım var..Bana yetiyor...Ancakbir tek şeyisterim yoksa kabul etmem...RÜŞVETSUÇUNA İDAM CEZASI ,suç sabit olduğunda en geç 3 gün içinde İNFAZ....İstanbuldasabah namazı sonrası Sultanahmet meydanında , AnkaradaHacıbayram ve İlk meclisin önünde asılmak suretiyle infaz...3 ayda 30 yıl ileri gitmezsek , beni İpe çekin, idam edin ...Kamuoyuna taahhüt ediyorum...Yine söylüyorum ne danışacaklarsa ondan sonra bana danışsınlar , İDAM başlarsa zaten banada ihtiyaç kalmaz işler tıkır tıkır yürür...Çünki hem insan aklı ,hem ahlak ,hemde Allahın rızası bizimle olur...
 • Kut'ül amare 1916Kut'ül amare 19168 ay önce
  TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNE Altın çağını yaşatan REİSİMİZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN'a şükranlarımızı sunuyoruz.
 • Özal 1983Özal 19838 ay önce
  İhlâs finans, bizzat bildenberg mesut yılmaz tarafından fetö'cü ib....re batırtılmıştır. Çünkü fetö'cü bankasya'cılar ihlâs finansı rakip olarak görüyordular. Yok yere harcadılar ihlâs finansı.
 • Abdülhamid 1876Abdülhamid 18768 ay önce
  TÜRK MİLLETİNİN refah düzeyi hiç bir zaman, bu kadar yüksek olmamıştı. Bu durumu reisimiz RECEP TAYYİP ERDOĞAN'a borçluyuz.
 • Fatih 1453Fatih 14538 ay önce
  Şu meşhur mason süleyman demirel.
 • Yavuz 1517Yavuz 15178 ay önce
  Çoban sülo.
 • SadikSadik8 ay önce
  Bir yetkili açıklama yapsa iyi olur firsatcilar nereye şikayet edilecek zabıta karışmıyor belediye ilgisiz nereye iletecez.yağının kilosu birden 7tl zamandı domates halde 1.5tl pazarda5-6 tl kim müsade etmek.
 • bugra bugra 8 ay önce
  Ne diyeyim çok güzel yazı herkese hepimize hepinize
 • AhmetAhmet8 ay önce
  ülkemizi ordoxe rum mesih Konya sgk dan yönetirken ,bu ülkede sahte belge ile kara para aklayan kadına şiddet uygulayan ağzına silah dayayn işkence yaptıkça keyfe gelen odacia kılığına giren öcalanın sağ kolu ve ekibi ülkeyi yönetirken eli silahlı mossad ajanları eli silahlı yahudiliğe tapacaksın diyen,yıllaca kendine maliye bakanı ve diğer bakancıklar konyaya bağlayıveen, bu ülkede siyasiler kimin emrinde davutoğlu ve hükümeti kimin emrinde kara para aklayan ordoxe rum mesih emrinde diyen işkencecilede acaba din varmı fetönün filmlerini Konya Karmanda çeken eli kanlı terörörgütleri ankara istanbul saldırısı yaparken gülücükler atan siyasler, devletin tümihbar hatları can güvenliğe emniyet vali değilde müfettiş atayıp davutoğlu ve hükümeti TBMM kimin emrinde diyecek kadar ileri giden ordoxe rum karamali mesih ve ekibi ülkeyi mossad cia yönetirken din mi var liyakat mı var yoksa devletmi var.Ülke elden gitti .Kürdistan ermenistan var.
 • Mahmut karadumanMahmut karaduman8 ay önce
  Abdurrahman dilipak hocamızı selamliyorum. Bu günkü yazısını okudum yaptığı tavsiyeler ve eleştirilere tamamen katılyorum. Belkide bizim düşünüp yazıya dükmediğimizi bizim adımıza kendi köşesinde yazıya düküp insanlara duyurmasıdır.
 • MuhammedMuhammed8 ay önce
  Aşağıda biri yazmış bir konuda bizimle dalga geçildiğini çok iyi biliyorum diye o konu ne bende çok iyi biliyorum Dilipak hocam bir zahmet siz anlatın Perinçek üstatla resminiz var nihayetinde
 • Saim Dinç Saim Dinç 8 ay önce
  Allah (c.c.) Razı Olsun...
 • TRTR8 ay önce
  Millete dövizini bozdurum diyorsunuz ama ucuz döviz alanları neden açıklamıyorsunuz? Ben vatandaş olarak bilmek istiyorum...
 • KUKU8 ay önce
  Birçok konuda bizlerle resmen dalga geçildiğini kesin düşünüyorum. Hiç umudum da kalmadı...
 • ünsalünsal8 ay önce
  Adurrahman abi biz sizi iyi tanırız.Sizi eleştirenleri biliyoruz.Bu söylemler sinek vızıltısından öteye geçmez.Siyaset arenasında en büyük sıkıntı ortada çiddi bir muhalefetin olmamasından kaynaklanıyor.CHPiyi bir muhelefet sergilemekten ço k uzaklarda.Bu durum türk siyaseti için büyük bir kayıptır.Çünkü chppolitika üretemiyor
 • şevki inceşevki ince8 ay önce
  1992 yılının 12 eylülünden beri sizi okurum ama akit tv deki o gece sizi izlerken bu ne şiddet yahu şaştım kaldım haklı haksız meselesini söylemiyorum o danışmanlık şirketini de tanımam ama sanırsınki o şirket elamanları külliyede bakanları al aşağı etmiş kendileri yönetime geçmiş gibi biz amerika ileyada şirketleri ile her türlü ilişkiyi zaten kesemedik ki o kadar güçlü değiliz ki Nato bizimle ittifak olmasına rağmen bizim düşmanlarımıza tırlarla silah veriyor bu durum daha azmı tehlikeli neden aynı tepkiyi bunlara veremediniz. Çok üzgünüm en az bir ay yazılarınızı vokumamaya karar verdim.
 • OsmanOsman8 ay önce
  (Editorden: Bir kaçı hariç tüm yorumlariniz yayınlanmıştır. Bilgilerinize...)
 • EmineEmine8 ay önce
  Ayetlerle açıklamanız bizi çok ferahlandırıyor. Kalbimizi, zihnimizi, ruhumuzu dinlendiriyor. Çok teșekkürler size. Gönülden söylüyorum Allah yolunuzu açık etsin sonuna kadar.
 • Seyfi DüzgiderSeyfi Düzgider8 ay önce
  Kocasolak haklısın, liyakatli ve ehliyetli diye ekonominin başına bir profesör filan getirsen kim bilir adam belki terörist çıkar belki hain, o yüzden Damat en iyisidir. Keşke bütün bürokratik önemli mevkilere yetecek kadar çok güvenilir damadımız olsa, o zaman terörist ve hainlerden arındırılmış bir devlet bürokrasisi kurabilirdik.
 • BurhanBurhan8 ay önce
  Danışmanlar yağcılık peşindeler...
 • M.AkifM.Akif8 ay önce
  Selamunaleykum,su yaşarken kabri yapılan lider kim.Allah rızası için söyleyin hocam.Merak ettik vallahi.O yandaşlar kimmis? Öğrenelim hocam lütfen Allah rızası için !!!Kimmis bu böyle ve onun yalakaları.
 • AydınAydın8 ay önce
  Bu gidişle akp bu oyun zor görür alt tabaka bitmiş zengin çok zengin olmuş fakir daha çok fakir
 • M.AkifM.Akif8 ay önce
  Selamunaleykum,su yaşarken kabri yapılan lider kim.Allah rızası için söyleyin hocam.Merak ettik vallahi.O yandaşlar kimmis? Öğrenelim hocam lütfen Allah rızası için !!!Kimmis bu böyle ve onun yalakaları.
 • AydınAydın8 ay önce
  Bu gidişle akp bu oyun zor görür alt tabaka bitmiş zengin çok zengin olmuş fakir daha çok fakir
 • İlbeyhan İlbeyhan 8 ay önce
  Danışmanların yaptığı işin ,her ne yapıyorlarsameçhul ya...Tek başıma yaparım ,parada istemem...Tek şartım var ,RÜŞVETEİDAM CEZASI nı yarın uygularım...3 ayda30 sene ileri gitmezsek benide İDAM edin...Bu kadar AÇIK...
 • abuzer kadayıfabuzer kadayıf8 ay önce
  Ayet-i Kerimeyi yanlış yazmışsınız hocam. Cenneti zümera olacak, lamı tarif yok
 • Enes Enes Enes Enes 8 ay önce
  insan. sırtını yüce ALLAHcc dayanaca
 • mevlütmevlüt8 ay önce
  elinize sağlık....bundan güzel uyarı olamaz.....
 • hasan hasan 8 ay önce
  hocam 16 yılık gidişata göre çok güzel tespitleriniz oldu isteyen dinler istemeyen dinlemez son atamalar bizide vicadanen rahatsız ediyor Allah sabır eden ve doğruları söyleyenle beraberdirdoğrularaınızı bizle paylaşmaya devam edin ha şunu da söyleyeyim sakın ha pes etmeyin bu halk gerçekten doğru adamı er veya geç unutmaz ve selan
 • jjhonjjhon8 ay önce
  “Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.” o kadar örneğe rağmen gözlerin halen daha kapalı.
 • mustafamustafa8 ay önce
  20 yıldır, müslümandır emindir diyerek gece saat 2 lere kadar çalışıp İhlas Finansa yatırdığım helal kazacımı gasp edildikten sonra belimi doğrultamadım. Referansı islam olan yöneticilerimiz bu hırsızlığı görmezden gelip bir de arka çıkıyorlar. Elbet bir muhakeme günü olacak, torpilin olmadığı..
 • Unal Unal 8 ay önce
  AYNEN AKP YI ORGANIZE EDENLER AYNI SEKILDE CHP YIDE ORGANIZE EDIYOR PATRON TEK ODA BELLI
 • GülGül8 ay önce
  Aynen kardeşim ben de Ak Parti Kadın Kollarının kurucularındanım aç perişankapı kapı gezdik hep partimizi iktidara taşıdık,yeni gelen yetmeler saygı göstereceğine bizleri hep dışladı ayakkaydırmak için binbir dereden su getirdiler hala yönetimdeyim ama,tadı tuzukalmadı herkes iş bulmak için üye olmuş iş bulamayan kapıyıçarpıp giiyor ve düşman oluyor,biz hiç iş sahibi olmadıkve düşünmedikte ama yeni kadroöyle değil hep menfaat
 • ahmetahmet8 ay önce
  türk telekom internetine düzenli zam geliyor 90 tl yi geçti...neden yğüzde 10 indirim yapmıyorlar? RTE neden bunlarla ilgilenmiyor?Bir sürü danışman aldı..Bu danışmanlar ne işe yarıyor? 11000 tl maaaş alacakarmışson atadıkları...
 • Zafer PesenZafer Pesen8 ay önce
  Müslüman doğruya doğru,eğriye eğri demedikçe işler düzelmez.Doğru ve eğrinin tarifi söyleyene göre değil Kuran ve Sünnete göre anlam kazanır.futbol takımı tutar gibi liderin her söylediği ve yaptığı Kuran ve sünnete aykırı olsa bile doğrudur diyenler ya yalancı veya münafıktır.Siyaset birilerini kandırma ve aldatma alanı olarak değerlendirildikçe fazilet,erdemlik ,illada haya siyaset alanını terk eder..Sonuçta yaratacağı hüsranı bütün millet çeker.Geçmişi arar hale gelir.
 • tuzcutuzcu8 ay önce
  Bu nefsime söylüyorum şeklindeki yazılar sıkıcı geliyor hocam....Lale devrinde neler olmuş yazın ara sıra da okuyalım...Yapacağınız en büyük iyilik bu olur....Kimse de üstüne alınmaz siz de rahat rahat yazarsınız...
 • ahmetahmet8 ay önce
  yeni seçilen kurullarda birisi arabesk söyleyecek... birisi film çevirecek.. birisi otlardan ilaç hazırlayacak.. bir de saçları ile ünlü ekonomi danışmanı var.. o ne yapacak bilmiyorum..
 • metinmetin8 ay önce
  sayın üstadım , bakınızamerikan firmasının adınını yazarakmoda deyimi ile yandaş medya yazalarımız gerekdiğer mahelle yazarlarıetkili olarak reisimizi etkiledi, damat bey ide es geçtiilgili firma ile anlaşma yapılmadıçok sevindik.bu olay nasıl gerçekleştiherkes firma ismi ni açıl açık yazdı , sizde bildiğinizzülm eden firmave kuruluşların adınıverirseniz(mesela İHLAS FİNANS Vozamam bu yazınız hava da kalmaz.saygıkarımla. ama neyseyine tünelin ucun da bir ışıkvar diyorum(
 • RECAİBUDAKRECAİBUDAK8 ay önce
  yazdıklarınızsiziniçindegeçerli
 • Kocasolak Kocasolak 8 ay önce
  Allah razı olsun hocam. Ehliyet ve liyakat diye fetöcü ve Kemalist militan alacak değiliz, adam gibi adam olsa tabiki HAKKI verilmeli. Adam işi iyi biliyor diye yanına alıyorsun, adam sen iktidar KAYBET diye fren oluyor, bu mu liyakat? Herkesin aklını kiraya verenleri gördüğünü düşünüyorum, bunların ehliyetinden ne olacak ki. Milli eğitim bakanının ehliyeti var ZAN ettik de ne oldu? Adam resmen SAÇMALIYOR, köy enstitülerini ballandırıyor, İSLAM ahlakını ES geçiyor. Liyakat ve ehliyet bu mu??? Reisim Allah aşkına bir köy öğretmeni bakan olsaydı bundan daha HAYIRLI konuşurdu.
 • MüslümMüslüm8 ay önce
  BU! görün işte, Allah bir kulunun canını almazdan önce Müslüman ise ameli nüfusuna sirayet eder, bir bakın Allah aşkına orangutandan ne farkı kalmış.
 • Fehmi istanbulogluFehmi istanbuloglu8 ay önce
  Ey ...zevati kiram; once yola cikmadanneye talib oldugunuzun farkindamisiniz. soruma evet cevabi veriyorsaniz; size ikinci sorum şu; bu yolda hangi yöntemlerke yürüyecegınizi tesbit ettinizmi;Sizleribu sorum karşisinda şaşkin bir vaziyette temaşa ediyorum; yaniliyormuyum?Pekisize bir soru daha ; bu yolculukta aslakullanmayacaginiz yöntemleri tesbit ettinizmi; yine sizleri boş boş bakişlarla y7züme baktiginizi görür gibi oluyorum.Peki size son bir soru; son 300 islam düyasinin tökezleyişinin nedenleri üzerine hiç kafa yordunuzmu.yine cevap yok. Peki; Bati biden ne olmamizi istiyor; biz ( Muhafaza-karlar) bu gun ne yapiyor. Ve yaptiklarimizla ulkemizi ve insanimizi; Batinin bizden olmamiz istedigi konuma mi taşiyoruz (yaklaştiriyoruz) ; yoksa kendi istedigimiz konumami yaklaştiriyoruz? Yani varmak istedigimiz menziemi; Yok ise;hali hazirdabize birileri tarafindan biçilen (yönlendirildiğimiz) rotaya doğrumu kürek salliyoruz. Peki müsaadenizle sizlere biriki sorudaha soracagim; Cağdaş Küfür ve ilhad sistemleri bizi ne ike asinile ederek kendine benzetmeye çalişiyor ve bizim amacimiz nedir?.Acaba sizlerin ( benim degil) iktidar oldugunuz süreçler; müslümanlaşma ( islami degerlere sıkı sıkıya baglilik ve o degerlebaglı yaşama ) surecinizi pekiştirdimi; yoksa o surec ( islama baglilik süreci) den uzaklaştirdimi.Çocuklariniz ( kiz erket farketmez) daha çok diploma sahibi oldu degilmi; peki Bu süreçte;toplumun genelindeki ahlaki erezyon arttimi azaldimi; Artti diyecekseniz; ya siziktidara geliş amacinizdan saptınıź;yada iktidar sizi değiştirdi demek değilmi;Her iki durumdada ihanet yokmu?Ey Kardesler;lutfen once ne olacagimizi; ve de ne olmiyacagimizi; hangi metodu kullanacagimizi; hangidini kullanmayacagimizi; kime benzeyip ; kime benzemeyecegimizi tesbit edelim.Efendimiz "Kim bir kavme benzemek isterse; o kavim onlsrdandir" buyurmaktadir.Biz batililar gibi olmak icin yola çikmadikmi ( modernleşmek için); Avrupa birligine girmek için degerlerimizi elimizin tersi ile ( zinayi suc olmaktan cikardik) itmedikmi.Modernizmi yeni kuşaklara taşiyici mabedleri olan okullar ve üniversiteler; içerik ve sistemleri ile aynen muhafaza edilerek sayilariartirilarak;"Hadi kızlar okula" kampanyalari ile insanimiz hizli bir şekilde; bu kurumlarda asimile edilerek; daha batili; daha sekuler; daha modern; daha ahlaksiz bir nesil yetiştirmedikmi?Biz batiya benzemeye calistik: Rabbimde sobucunu yaratti; daha şikayetimiz kime; Kardesler bu adamlarin her yaptiginda bir hayir umarak evetledik degilmi.B gune kadar hep evetledik; simdi;niye viyakliyoruzki; Bu gune kadar karistirilan haltlarda; izlenen stratejide niçin kiliç sakkayarak kelle kopariyorduk.Niçin " Hakkin hatiri alidir hiçbir şeye feda edilemez" demedik; Ama iktidarin hatirina feda ettik...???????.
 • MücahidMücahid8 ay önce
  Doğru söyledim kardeşim .
 • MücahidMücahid8 ay önce
  Sayın dilipaka ak partili görünüp rant yiyenler.aylık gelirlerini devletten karşılıyanlar devletten kredi alıp kredinin gereğini yerine getiremiyenler.hazineyi soğanlar.devam edin sizler ak partili değilken biz cebimizdeki paraları harcıyorduk bu dava için isteseydik istediğimiz yerden istediğimiz yerden alır ışık biz millet vatan kazansın dedik.ama geldiğimiz yer maalesef dışarıdan alınanların iç deki hayinler tarafından yendiğini yagmalandıgını görüyoruz.sürün beyler saltanatınızı devlet batıyor.saldırın dilipaka şünkü hakkı söylüyor.Allah bu milletin bir kuruşunu gasp edip yiyenlere çenet yüzü göstermesin mevlam yedi neslinden bunu cıkarsın
 • düşünendüşünen8 ay önce
  şimdi aday adayı süreci başlamak üzere bu aday adayları her seçimde aday adayı oluyorlar tabiki bir aday seçiliyor.siyaseten veya liyakaten hiç şansı yok. fakat isim yapmak reklamını yaptırıp kurumlarda (MÜDÜR. ŞEF ) yaptırmak için bunlar hep aynı taktikleri yapıyor.her seçimde benzer taktiklerle kendisini aday gösterip makam kapma peşinde olanlara aman dikkat edelim.selam ve dua ile.
 • AHMET TOPBAŞAHMET TOPBAŞ8 ay önce
  selamün Aleyküm hocam, sadece başlıkta osaydı yazmayacaktım ama yazının içinde çok defa böyle yazılmış: İla Cehennemüzzümera,, ve İla Cennetüzzümera”doğrusu:İla Cehenneme zümera,, ve İlel-Cenneti zümera”
 • Bir okurBir okur8 ay önce
  Sayın yazar 16 senedir ak parti hükümeti başımıza hiçbi yanlışı yokmu faiz haramsa kaldırıldımı zina haramsa yasak geldimi fetöyle ilgisi olmayanbazı insanlar ya hapisyada işindenoldu kaybolan öldürülen çocukların katilleri şuandahapislerde besleniyor neden idam getirilmiyor Maliye bakanımız Berat albayrak bende fetonün okullarında okudum ama aklımı kiraya vermedim diyor ama onun kayın babası türkiyenin ekonomisini onun eline veriyordışarıdan gelen yiyecekler helal yoldan mı yoksa haram yoldan mı geliyor kimse bunları sorgulamıyor ama birtek ak parti başımıza olsun gerisi önemli değil diyerek yaşıyoruz ama kimse unutmasnkiı bu dünya geçici ahiret var Rabbimin hesabı yakın Allah ü teâlâ kul hakkıyla gelmeyin huzuruma buyuruyoraklımıza başımıza alıp kuran ne buyuruyor Allahü teâlâ ne buyuruyor peygamber Efendimiz ne buyuruyor yaşayışımızı ona göre yapalım yoksa kul bizi sevsin kulun gözünde nasıliz dersek hem bu dünyamızı hemde ahiretimizi mahvederiz herkesin namazıda orucu kendine önemli olan kul hakkıdirAllah yar ve yardımcımız olsun
 • Bulut ŞimşekBulut Şimşek8 ay önce
  Sayın Hocam Şu Emeklilkte Yaşa Takılanlarada Bir El Atsanız.Zira Biz Ak Partililer Olarak Sesimizi Kendi Partimize Duyuramıyoruz.Bizim Sorunlarımızı ve Dertlerimizi Kendi Partimize Duyaramıyoruz Kimse İgilenip Ağzına Dahi Alamıyor.On Beş Yaşındaki Lise İkinci Sınıfa Giden Kız Çocuğumu Evimin Önündeki Okula Yollayamadım.Artık Allah Şahit Gına Geldi.
 • HaksözHaksöz8 ay önce
  Chp gerçekten muhalefet yapmıyor mu yoksa efendileri akp'ye msert uhalefet yapılmasını mı istemiyor..Maalesef partiler aşure tatlısı gibi aynı tencerede pişen malzemeler gibi..Malzemeleri tencerede karıştıranlar tek...
 • mhmtmhmt8 ay önce
  Allah razı olsun hocam. Amerkadan ne eksiğimiz var? Adımız gibi yaşayanımız var mı? Allah aşkına din tüccarlığının amerikadan ne farkı var? CHPden ne farkı var?Allah(CC)'tan korkmadan yaşamaya devam ediyorsak, kul hakkına giriyorsak hele hele bile bile dosdoğru olduğumuzu söyleyip bütün yanlışları yaparak ilahlık taslıyor, ilahımız bilmez biz en doğrusunu yapıyoruz diyorsak neyi anlatıyorsunuz? Allah Teala (CC)  "EY AKIL SAHİBLERİ! KISASTA SİZİN İÇİN HAYAT VARDIR. ARTIK, ALLAH'A KARŞI GELMEKTEN SAKINIRSINIZ. (Bakara Süresi 179.ayet)" diyor bizim akıllılarımız ise niye idam edecekmişim, bir kere değil ben o adiyi haini besleyerek her gün öldürürüm diyerek şirke girmiyor mu? Rabbimiz en iyisini bilmez, ben bilirim diyorsak, ne amerikasından bahsediyoruz? At izini it izine karıştırıp asıl suçlular yerine masumları cezalandırmakta neyin nesi. Okulu açtıran, bankanın kurdelesini kesen, sendikaya izin veren, Türkiye olimpiyatlarını teşvik eden, yardımlaşmayı fışkırtan, dershanelere öncelikle çocuğunu gönderip adam edip kullananlar sanki bunlar değil de masum halkmış gibi bunlara neden bulaştınız diyerek zulüm yapanlarda adaleti maaşallah ne güzel sağlıyor. Daha da ileri giderek iftiraya uğramış vatandaşı bilehiçbir şey bulamamışsak sui zan tavan ya ölmüş kardeşimizin etini yemeyi seviyoruz ya hiçbir şey bulamamışsak kalp gözümüz açık ya kriptodur, takiyye yapıyordur diyerek asıl kriptolar takiyyeciler yerine cezalandırmaya devam ediyorsak ne demeli? Şirkin alasını biz bu şekilde yapmış olmuyor muyuz sayın hocam? Yoksa sizde mi üç maymunu oynayarak laf olsun torba dolsun diyerek adaletsizlikleri görmezden gelmeye devam mı edeceksiniz? Adamın araştırılacak bir şeyi yok, mahkeme olmuyor. Diğeri araştırılmış soruşturulmaya gerek duyulmayıp takipsizlik alıyor. Diğeri mahkeme olmuş berat almış. Yine de hiçbir şey bulunamazsa sanki tanrıyız gibi adamın içini okuyarak kriptodur deyip iftira atmayı becerebiliyoruz. Bu ne cüret. Hiç mi Allah korkusu yok? Pisliğe bulaşanlar sanki anasından doğmuş gibi pakmış tertemizmiş gibi rol yapıyorsa neyi anlatıyorsunuz? Böyle mi güven sağlayacağız? Böyle mi inandırıcılık sağlayıp birlik beraberlik sağlayacağız? ALLAH GÖRÜYOR rumuzuyla yazan Müslüman kardeşimin başına gelenlere ne demeli. Başörtüsü zülmü görmüş, şimdi de hiçbir suçu olmadığı halde 2 yıldır iftira sonucu görevinden alınıp ihraç edilmiş OHALKOMİSYONUnun kararını sabırla bekliyor. Asılacakları asmayıp, cezalanacakları cezalandırmayıp masumları cezalandırdıkça İNANDIRICI olamayız ve adaletin olmadığı ortamda da sağlıklı yaşayamayız. İstediğiniz kadar dosdoğruları yazın yaşamayıp söyledikçe de bir adım ileriye gidemeyiz. Dün söylediğimizi ertesi gün yalanlıyorsak bile bile masumları iftiralarla oyalayarak cezalandırıyorsak BAŞIMIZA TAŞ YAĞMADIĞINA ŞÜKRETMELİYİZ. Tekeri patlamış kamyon gibi mi devam edelim yoksa dosdoğru söylediklerimizi artık yaşamaya mı başlayalım? Tercih sonumuzu belirleyecek.
 • Mustafa KöseMustafa Köse8 ay önce
  Erbakan'ın ekonomi danışmanı , havuz sistemiyle bu ülkeyi bir yıl geçmiş onbeş yılın en iyi yönetimi Özal yönetimi dahil en iyi yönetildi diyeErbakan iktidarı nın düşmanı hürriyet gazetesi yazdı . Başkanın etrafinda uyaranbir danışman yok mu . Başkanın etrafında çiftçi de olsun esnafta, işler ehline verişin ehline , hadisi serif " ahir zamanda işler ehline verilmeyecek.""
 • Abdullah hasanAbdullah hasan8 ay önce
  Dilipak bey de adı gibi biliyor bu isimsiz veya olay üzerin den olaylar üzerin den eleştir yapmadıkça kimse üzerine birşey almaz, hırsız da arsız da işine devam eder. Dilipak sadece taraftara oynamak istiyor, işin kolayı budur. Kişi ler yaptığı eleştirden kimse yararlanmayacak veya işin suçlusu ortaya çıkmayacaksa niye elştiri yapar?
 • adem yamanadem yaman8 ay önce
  ... liyakat, deyip yağcı iştakipci ihalecilerle kadroları şişirdiler menfaatle gelenlerin partiye zararlarından başka bir şey kazandırmaz ...
 • hb38hb388 ay önce
  Sayın Dilipak C.B Kurullarina 80 kişi atama yapıkdı.Sizin adınızı göremedim.Siz mi istemediniz.yoksa teklif mi edilmedi.sizleri C.B. yaninda görmeliydik.o zaman elestirilerinizi uyarlarinızi direk iletirdiniz.Hayirlısı diyelim.
 • Murat soylubeyMurat soylubey8 ay önce
  Uzun yıllardır İslamcı gencliğe katkıda bulanan(fikir) yol gösteren abeğimiz sayın DİLİPAK direk soruyorum çünkü bunu öğrenme bizimde hakkımız... 
 • MuradMurad8 ay önce
  Kaleminize sağlık. Her gün takip ediyorum. Hislerimize tercüman olduğun için Allah'tan uzun ve sağlıklı bir ömür diliyorum. Yorumlarınız bizim hayatımıza da yön veriyor. Allah razı olsun.
 • Erdogan Gökkaya Erdogan Gökkaya 8 ay önce
  Ahirette görecez...
 • AyseAyse8 ay önce
  Hocam yeterliartık yazmayın bu konuda bildiğiniz bir hırsızlık varsa isim verin boşluk ta yazmayı
 • İlbeyhanİlbeyhan8 ay önce
  Beril Dedeoğlu,İlnur Çevik, İskender PALA,Yiğit BULUT , Adnan Tanrıverdi, vs vs. Orhan Gencebay , Hülya Koçyiğit,hepsi birbirinden degerliAKİL ADAMLAR...Anlaşıldı vuslat başka bahara...Mc KİNSEYölmedi , YAŞIYOR....Zatenİktidarvazgeçtik desede, BAHÇELİ Mc Kinseyin faziletlerini grupta tekrarlayarak Atlantiğe mendil salladı....
 • ÖmerÖmer8 ay önce
  Cehenneme giden herkesin üzerine ayetleri okuyan ve onların içinden olan bir resulden bahsediyorken siz bu resul kavramını peygamber olarak meal vermişsiniz. Bügun yaşayan kafirler de cehenneme sürüldüklerinde onlara da aynı SORULAR sorulacak içinizden diyor içinizden, üzerinize ayetleri okumayarak buraya geleceğinizi (cehenneme) ihtaretmedi mi diyor.Kim iddia edebilir ki bir japon küfür içindeyse peygamber efendimiz Sallalahu aleyhi vesellemin ona ayetleri okuduğunu ve onu ihtar ettiğini ve onun da onların içinden geldiğini yani bir japon olduğunu...böyle bir şey mümkün değil.resul ve nebi kavramları öylesine dejenere edilmişki.
 • SalihSalih8 ay önce
  Şehrin şarkısını söylediğim zamanyağız bir kımıltı oluyor sesimkorku ve cüzamkorku ve cüzamkorku…Sanırım tüm devlet memurlarının şuanhissettiği duygu bu KORKU!!! Adamı tutuklayan emniyet mensubu acaba yarın benide alırlar mı diye korkuyor. Onu sorgulayan savcı korkuyor, onu savunan avukat korkuyor, onu hapse atan hakim korkuyor, onu gözeten gardiyan korkuyor. Velhasıl Kelam herkes korkuyor. Allah sonumuzu hayr etsin
 • Veli Veli 8 ay önce
  ... Diyorsunuz ki örnek vererek, geçmişte bu yanlışı yapmış bir bu gün farklı yanlışı yapan birini eleştiremez" Neden? Ve hangi makul nedenedayanarak bu hükme varıyorsunuz? Ben neden karışacağını izah etmeye çalışayım Üstad,müsadenizle!1-Eğer biri yaptıklarıile( kim olursa olsun) sebep oldukları sonuçları itibariyle, benim, yakınlarımın hayatı/ kaderi üzerinde olumlu veya olumsuz etki doğuruyorsa o yapılan ve yapan hakkında itiraz/müdahale hakkım neden olmasın?2-Dün başkasının yaptığı hata ve yanlış örnek alınarak sen dün bunu yapmıştın ,ben de bugün yapıyorsam sen buna katlanacaksın diyebilir miyiz?3- Hem ben yapanı değil yapılanı eleştiriyorum diyeceksin,hemde bunu kimi eleştirip kimin eleştiremeyeceğini tayin/taktir edeceksin,hangi hak ve nedenle? 4-Kişi ve meselelere sizin baktığınız mantık ve bakış açısı ile iktidar değişimi halinde başkaları baksa doğru ve tutarlı olabilir mi?"Sonra, nasıl hareket edeceğinizgörelim diye, öncekilerin ardından o yerde sizi onların yerine(halefi olarak) getirdik." (Yunus suresi.14) Buyur nasıl davranıyoruz.Nasıl davranmamızı istemiş olabilirAllah! Yani siz "Men dakka dukka" düzeni mi olsun diyorsunuz??".Allah, zulmedenleri sevmez;(Al-i İmran Suresi, 182.)Sünnet nedir, Mekke fethi sonrası gösterilmiştir.gerisi fasarya..
 • maraşlımaraşlı8 ay önce
  Gözleri var görmezler, kulakları var duymazlar, kalpleri var hissetmezler. Allah da onların kalplerini mühürledi sanki. Hocam boşuna çenenizi yormayın , ayet apaçık onlar yola gelmez ıslah olmazlar , o yüzden son söz cehennemin dibine kadar yolunuz var eyy münafık gruh
 • şükrü ınukşükrü ınuk8 ay önce
  chp her zaman ki bildiğimiz chp ne ileri ne geri çakılı bir zihniyet olarak her zamanki yerinde sabit duruyor .Kafaları çalışmadığı için üç kelimelerinin içinde mutlaka istismar var .Zorlama yorumlarla baskın çıkmaya çalışırlarsa bile yüzüne gözüne bulaştırırlar . mc kenzie olayını alladılar pulladılar vatan hainliğine kadar götürdüler . Yok altını çiziyorum , tırnak içinde vurguluyorumtürkiye elden gidiyor neler nelero kadar önemli olsaydı bir sözle bu iş bitirilmezdi .
 • Yunus16Yunus168 ay önce
  ANLAYAN ANLADI HOCAM. ALLAH RAZIOLSUN.
 • EROL EROL 8 ay önce
  Sürekli ehliyet ve liyakattan söz ediyoruz, ama atamalara bakınca beklentiler suya düşüyor. Yine “onlar” listelerde yer alıyor NOKTA
 • DertliDertli8 ay önce
  Ben kendi adıma CİMER'e yazıp uyarı yapmaktan bıktım ve bıraktım,-çünkü "inlerine gireceğiz" denilenlerin hala bizim inlerimize girdiğini görmekten bitap düştüm - çünkü, mesela THY'de, kadro açmak için milliyetçilere, ülkücülere, hatta engellilere bile mobing yapıldığını işitmekten yorgun düştüm -çünkü iki yıldır Reis'in çağrısına uyup dövizini ve altınını bozan vatandaş hep kaybederken Ak Partiden nemalananların döviz mevduatları sayesinde daha da zengin olduklarına şahit olmaktan utanır oldumvs. vs.
 • AnkaraAnkara8 ay önce
  Allah razı olsun sevgili hocam, elinize dilinize sağlık.
 • MuazMuaz8 ay önce
  Üstad yine dıllerımıze tercuman bı yazı.ak partı ıcınde kı akplıler sozunuz bızım ıcın cok onem arzedıyo adeta kanatan yaramız.davamızdan vazgecmedık ama ama ama ve bu amalarımız her gecen gun maalesef artıyor.
 • AhmedAhmed8 ay önce
  Abdurrahman Bey... Sadece meallere mi bakıyorsunuz? İlâ cehenneme zümerâ ve ile'l-Cenneti zümerâ şeklinde olmalı.
 • bakibaki8 ay önce
  Sanırım özellikle milli eğitim deki atamalara dönük uyarılar. Devletin milletin ülkenin etöden fetöye fetöden tekrar etöye evrilme olmasın diye uyarılar endişeler
 • Veysi Veysi 8 ay önce
  uyarılarınızın yerine ulaşılıması ve gereğinin yapılması temennisiyle. ALLAH sizden razı olsun diyor saygılarımı sunuyorum......
 • muammer ergülmuammer ergül8 ay önce
  cehennem yaşasın derken anlamayana zormu kullanılacak.
 • Mustafa NamiMustafa Nami8 ay önce
  Muhterem Abdurrahman bey kardeşim yazılarınızı 50 yıldır zevkle okuyorum .Ķonya Karatay Belediyesinin başında 10yıdırmùsallat olmuş Mehmet Hançerli diye ekabir isanlara tepeden bakan başkanımız var.oğlumçocukluğundan beri refah fazilet saadet kurulmadanönce Tayip beylerin Ankara il başkanlığı Zeki Çelik Mehmet Tellioğlu seçiminde Knyadan Ankaraya otobüs túarak 50 kişi doldurüp Tayip Beyleri desteklemeye gitti Hadim AKP ilçe teşķilatında kurucu başkanlığı yaptı Fen edebiyat mezunu fetö nün füruat meselesinde fakültenin kapısıına durup fötocu kızların başı açıkgimelerini engelmiş .HANÇERLİ OOĞLUMU MEMURLUKTAN ÇAYCILIĞA GİT GİTMEZSEN İSTİFA etdemiş 4 yaşında zeynebimde belediyenin kreşinden kovullmuş sevgi beselamlarımla
 • FerruhFerruh8 ay önce
  Kullarını yakmakla tehdit eden bir din değil bence islamiyet.
 • erhanerhan8 ay önce
  biri sana, "yalan yazmayı bırakmalısın" dese .Sen bunu uyarı olarak mı kabul edersin, yoksa bir suç isnat etme mi olarak.? Vegüya bu uyarı, insanlar da nasıl bir algı oluşturur. Tamam bazı uyarılarda haklı olabilirsin .Ama unutma ki, bu tüm camiayı töhmet altında bırakmaya yol açıyor ve muhalifler buna sarılıyor(Veo kadar uzun yazının sonunda, son paragrafta yine lafı hedefindekileregetirdin)
 • HaticeHatice8 ay önce
  Allah yar ve yardımcımız olsun. Hasbinallah ve nimel vekil.

Günün Özeti