• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

“Yılın ikinci yarısını ‘virüs geçirmez’ yapmak elimizde”

Bugün başlayan yeni normalleşmeyle birlikte İstanbul iş dünyasının işe yeniden güçlü dönüşün heyecanını duyduğunu ifade eden İTO Başkanı Şekib Avdagiç, “Mağazaların, iş yerlerinin kapısında asılan ‘açık/kapalı’ yazılarını ‘coronavirüse kapalı/güvenli üretim ve tüketime açık’ hale getireceğimiz süreç başladı.” açıklamasında bulundu.

Yeniakit Publisher
2020-06-01 11:18:00 -
“Yılın ikinci yarısını ‘virüs geçirmez’ yapmak elimizde”

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, yeni tip coronavirüs (Covid-19) salgını sonrası yeni normalin bugün başlayacağını hatırlatarak, İstanbul iş dünyasının işe yeniden güçlü dönüşün heyecanını duyduğunu ifade etti. Avdagiç, “Mağazaların, iş yerlerinin kapısında asılan ‘açık/kapalı’ yazılarını ‘coronavirüse kapalı/güvenli üretim ve tüketime açık’ hale getireceğimiz süreç başladı. Bu süreçle birlikte yeni normali üretime uyarlamamız mümkün olacaktır” ifadelerini kullandı. Türkiye’nin bugünden itibaren yeni bir yol üzerinde yürümeye başlayacağını aktaran Avdagiç, “Covid-19 salgını sebebiyle bu yol, engeller ve zorluklarla dolu olacaktır. Bize bu yeni dönemde kılavuz olacak ve bu süreci başarıyla geride bırakmamızı sağlayacak tek şey, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun rehberliğinden zerrece ayrılmamaktır. Biz üretim yapılarımızı da, ticari altyapımızı da bunun üzerine kurguluyoruz” diye konuştu.

Yılın ikinci yarısını hijyen kalkanı ile “virüs geçirmez” yapmanın bizim elimizde olduğunu belirten Avdagiç, “Covid-19’u kendimizi izole ederek değil, virüsü izole ederek yeneceğiz” dedi.

Avdagiç, “Elimiz işimizde, gözümüz sağlık tedbirlerinde olacak” mesajı verdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı