• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yetiştirme yurdunda büyüyen şehidin vasiyeti gözyaşlarına boğdu!

Isparta 'da yetiştirme yurdunda büyüyen ve Pençe-Kilit operasyon bölgesinde şehit düşen Uzman Çavuş Enes Özgül’ün operasyona gitmeden önceki vasiyeti gözyaşlarına boğdu.

Yeniakit Publisher
2022-07-04 22:46:00 - 2022-07-04 22:53:52
Yetiştirme yurdunda büyüyen şehidin vasiyeti gözyaşlarına boğdu!

Pençe-Kilit operasyon bölgesinde şehit düşen Uzman Çavuş Enes Özgül’ün operasyona gitmeden önce yetiştirme yurdundan öğretmenine ve arkadaşına "şehit olursam" diyerek yazdığı vasiyet, şehidin silah arkadaşları başta olmak üzere tüm Türkiye'yi duygulandırdı.

Pençe-Kilit operasyon bölgesinde 21 Haziran tarihinde teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan ve bugün şahadet haberi verilen Piyade Uzman Çavuş Enes Özgül’ün vasiyeti arkadaşlarını duygulandırdı. Isparta Yetiştirme Yurdu’ndan ayrıldıktan sonra vatan sevdası için göreve başlayan Özgül’ün yetiştirme yurdundan bir arkadaşına göreve gitmeden önce attığı mesaj tüyleri diken diken etti.

 

Şehit Enes Özgül’ün 15 Ekim 2019 tarihinde arkadaşına askeri üniformalı fotoğrafını atarak, “Şehit olursam bu resimle duyuru yaparsın abi" dediği ortaya çıktı.

"Adım ve soyadım bir çocuk esirgeme kuruluşuna verilsin"

Şehidin yetiştirme yurdundan öğretmenine de, “Ömer hocam kritik bir operasyona gireceğim Pençe-Kilit’te, sizden bir istirhamım şudur. Eğer şehit olursam adım ve soyadım bir çocuk esirgeme kuruluşuna verilsin. Hocam orada büyüyen çocuklar şehit olma hayaliyle büyüsün. Sizleri hep sevdim hocam ve her zaman sevmeye devam edeceğim. Hepiniz hakkınızı helal edin, hakkım varsa hakkım helal olsun” yazdığı öğrenildi.

Şehidin vasiyeti sevenlerini gözyaşlarına boğdu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mikail okuroğlu

Tüm şehitlerimize ALLAH'IM GANİ GANİ RAHMET EYLESİN AMİİİN BİZLERİDE ÖLÜMÜ ŞEHADETİ UNUTTURMASIN ALLAH CC SELAMI RASULİŞANIN SELAVATINI ÜZERINIZE OLSUN INŞAALLAH AMİNN

Millet

Rabbim, bu nur yüzlü kuluna kulum bu dünyada çok çektin, seni doğrudan, sorgusuz sualsiz cennetime koyayım demiş. Kalbimize dokundu, Gözlerimiz buğulandı, şehidim hakkını helal et.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23