• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yeniden Refah'ta istifa! "Unutulmaya yüz tutmuş AK Partilileri yerimize tercih ettiler"

Yeniakit Publisher
2024-02-26 16:39:00 - 2024-02-26 18:57:42
Yeniden Refah'ta istifa! "Unutulmaya yüz tutmuş AK Partilileri yerimize tercih ettiler"

Fatih Erbakan tarafından Eskişehir'in Tepebaşı ilçesi için belediye başkan adayı olarak tanıtılan Emrah Altun, bilgisi olmadan başka bir ismin aday gösterilmesine kızarak beraberinde 250 kişiyle birlikte Yeniden Refah Partisi'nden istifa etti.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, elini kaldırarak Tepebaşı Belediye Başkan adayı olarak ilan ettiği Emrah Altun’un haberi olmadan aday değişikliği yaparak Tacettin Sarıoğlu’nun adaylığını açıkladı.

Altun ve ekibi, verilen kararı yerel basın kanallarında yayınlanan bir haber ile öğrendiklerini belirtti. Başta habere inanmayan Altun, bilgiyi genel merkezden teyit ettirdikten sonra il ve ilçe yönetiminden yaklaşık 250 kişiyle birlikte istifa ederek bağımsız adaylığını duyurdu.

'Mahçup bırakıldık'

Mensubu oldukları partinin önceki dönemlerde AK Parti’de bulunmuş isimlerle çalışmasının kendilerini üzdüğünü söyleyen Altun, mahcup bırakıldıklarını ifade etti.

Süreci anlatan Tepebaşı Belediyesi bağımsız adayı Emrah Altun, şunları söyledi:
ÖNE ÇIKAN VİDEO

“24 Kasım 2024 tarihinde Ankara'da Yeniden Refah Partisi'nin genel merkezinde, genel başkanımız Dr. Fatih Erbakan tarafından aday tanıtım toplantısında belediye başkanı aday olarak tanıtıldım. Orada genel başkanımız elimizi de kaldırmak suretiyle bizim belediye başkan adayı olduğumuzu bütün Türkiye kamuoyuna ilan etti. Yeniden Refah Partisi'nin resmi sayfasında da ‘2024 Yeniden Refah Partisi büyükşehir, il, ilçe, belde, belediye başkan adaylarımız hayırlara vesile olsun’ diyor. İlk karede de biz varız.

Biz burada aday olarak ilan edildik, 2 ay boyunca çalışmalarımızı sürdürdük ve sahalarda gezdik. Sürekli kendimizi belediye başkan adayı olarak tanıttık. Sokak sokak, kapı kapı gezdik. Televizyon programlarına çıktık. Sosyal medya hesaplarımızdan bir sürü çalışmalar yaptık. Yine bu şekilde sahada çalışma yaparken 30 Ocak 2024 tarihinde Eskişehir'in yerel basınına bir haber düştüğünü gördük. Bu haberin içeriğinde Tepebaşı belediye başkan adayının Tacettin Sarıoğlu olduğu yazıyordu. Tabi bu haber ilk düştüğünde biz inanmadık. Çünkü aday bizdik ve böyle bir aday değişikliğinden haberimiz yoktu. Ne bizim haberimiz vardı ne de Eskişehir'deki Yeniden Refah Partisi Teşkilatı mensubu diğer arkadaşların. Hiçbir arkadaşımıza öncesinde böyle bir haber verilmemişti”

Bağımsız aday olduğunu belirten Altun, "Bizi en çok üzen de unutulmaya yüz tutulmuş, siyaseti bırakmış, aradan 15-20 yıl geçmiş eski AK Partilileri bizim yerimize tercih etmeleri oldu." diye sitem etti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ahmet

Zaten yeni refahın hiçbir fikri zikri yok. Sadece Ak partinin artiklarindan medet umarak 3-5 puan oy tirtiklamak vazifesi.

Rıfkı

Yeniden Rfefah adı, miras yedilerin umud - ham hayal alemine düştükleri çukur anlamını anlıyorum. Mescidi dırarı çağrıştıran bu yapının Müslümanları, güçlenmekte olan Türkiye'nin yoluna düşmüş bir moloz olduğuna inanıyorum. Bu adamların bölmekten başka, zarardan başka ne ülkemize ne de dünyaya h,ç bir faydalaarının olmayacağına inanıyorum... (Ben, onun liderinin babasının ağzından duyduklarımdan sonra bu insanların arasından kaçtım)
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23